30% 40% 'Dorpsfeest is onnodig ter ziele gegaan' PZCU Zeelan I Verzopen kat na een brand UITVERKOOP Horeca-ondernemers op de vingers getikt CARIANNE mode Terneuzenaar valt van balkon 16 en 17 ZEEUWS-VLAANDEREN 14 en 15 WESTDORPE Ministerie geeft stichting gelijk njgs* zeeöratw Markt 10 - 4501 CJ Oostburg TERNEUZEN - In de Korte Kerk straat in Terneuzen is zaterdagoch tend rond ïo.oo uur een 64-jarige man gewond geraakt na een val van een balkon. De Terneuzenaar viel tijdens verhuiswerkzaamhe- den door onbekende oorzaak over de rand van het balkon op de eer ste etage. Hij kwam met zijn hoofd op de grond of de rand van een border terecht. Hij liep een grote hoofdwond op. Twee ambu lances en een traumahelikopter rukten uit voor hulpverlening. Hij is per ambulance overgebracht naar het ziekenhuis in Gent. Bij beschikking van de Kantonrechter te Middelburg d.d. 4 mei 2011 is Dhr. C. Ritter, geboren op 12-3-1992, wonende te 4336 GD MIDDELBURG, Spinhuisweg 103-105, onder curatele gesteld met benoeming van mr. B. Kwakkenbos, kantoorhoudende te 4481 AW Kloetinge, Koningin Julianastraat 2 tot cura tor. door Raymond de Frel TERNEUZEN - Bijna twintig hore ca-ondernemers in de gemeente Terneuzen hebben een brief ont vangen van de gemeente Terneu zen, omdat zij niet voldoen aan al le benodigde vergunningen. Terneuzen nam alle horecagelegen heden (van cafés tot sportkanti nes) onder de loep en constateer de dat er veel is veranderd sinds de in 2009 vastgestelde Nota Horeca- beleid. „We merkten dat veel ver gunningen niet meer correspon deerden met de werkelijkheid. Bij voorbeeld omdat er een nieuwe ex ploitant in de zaak zit. Dat soort dingen willen wij graag weten, want op die manier houden we bij voorbeeld vat op exploitanten met een criminele achtergrond", ver telt burgemeester Jan Lonink. „Dat is nu niet aan de orde, maar we willen het ook in de toekomst voorkomen. Ook mag het niet meer zo zijn dat, net als bij skipis te Snowbase, horecazaken starten nog voordat ze over de benodigde vergunningen beschikken. De meeste geconstateerde overtredin gen in deze inventarisatie waren overigens kleinigheden." Hij doelt daarmee onder meer op het onderbreken van diploma's voor sociale hygiëne. „Zo'n papier tje kun je in drie weken halen. Wij geven de aangeschreven bedrij ven acht weken de tijd om alles op orde te brengen." Met de inventarisatie loopt de ge meente Terneuzen vooruit op een maatregel van het Ministerie van Volksgezondheid. Lonink: „Die he velt de controlefunctie van de Voedsel- en Warenautoriteit waar schijnlijk op termijn over naar de gemeenten." Europese aandacht voor amateurkunst Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Veel bezoekers voor Dow tijdens Dag van de Chemie Maandag 23 mei 2011 door Raymond de Frel WESTDORPE - De Stichting Graaf Jansfeesten in Westdorpe hoeft geen boete van negenhonderd eu ro te betalen voor een overtreding van de drank- en horecawet tij dens de laatste editie in 2010. De langslepende zaak was voor het stichtingsbestuur aanleiding om de Graaf Jansfeesten op te doe ken. „Het is een hele opluchting. Hier hebben we een jaar lang nega tieve energie in moeten steken. Daarom zagen wij het niet meer zitten om nog door te gaan. Een ding is zeker: als dit niet was ge beurd, had Westdorpe ook dit jaar gewoon zijn Graaf Jansfeesten ge vierd", zegt aftredend secretaris Maurice de Vleeschouwer van de Stichting Graaf Jansfeesten. De Voedsel- en Warenautoriteit constateerde tijdens de laatste edi tie twee overtredingen. Er werd al coholische drank door een volwas sene doorgegeven aan minderjari gen. Volgens de regels is de organi satie bij het schenken van alcohol verantwoordelijk van de tap tot aan de mond van de klant. Die constatering resulteerde in negen honderd euro boete. Ook werd er in de feesttent gerookt, goed voor driehonderd euro boete. De stichting zag geen kans om bij een volgende editie wel aan die strenge eisen te voldoen. Deson danks ging zij bij het Ministerie van Volksgezondheid in beroep. Een uitspraak liet zó lang op zich wachten, dat de stichting met hulp van een jurist een ingebre kestelling verstuurde. De zaak was vanwege een capaciteitsgebrek bij het ministerie nog steeds niet be handeld. Volgde er binnen twee weken nog geen uitspraak, dan zou het ministerie een dwangsom moeten betalen. De Vleeschou wer: „Over de rookovertreding is nog geen uitspraak gedaan, maar ons bezwaar over de drankovertre ding is gegrond verklaard. De ge meente Terneuzen schoot ons vo rig jaar te hulp om de boete te be talen en heeft vervolgens gezegd dat we het niet hoefden terug te betalen. Maar die 900 euro geven we natuurlijk nu wel netjes terug." De stichting wordt overgenomen door de Werkgroep Thematisering Westdorpe. Niet met de bedoeling om nieuwe feesten op poten te zet ten, maar wel om activiteiten ten bate van de leefbaarheid in het dorp te waarborgen. De werk groep is vier jaar geleden opge richt op voorspraak van de ge meente Terneuzen. „Zij steunt ons, maar vanwege bezuinigingen kan dat op een gegeven moment eindig zijn. Door gebruik te ma ken van deze stichtingsvorm kun nen wij ons werk voortzetten", zegt voorzitter Hans van Bochove van de werkgroep. door Raymond de Frel TERNEUZEN - Hij zag er zater dagnacht uit als een verzopen kat, maar daar had het dier vast maling aan. Hij leeft tenminste nog. De brandweer redde hem uit een fel brandende flatwoning aan de Eras- musstraat in Terneuzen. Zijn baasje was niet thuis toen het vuur om zich heen greep. Rond 3.55 uur werd de brand in het ap partement op de derde etage ont dekt. De brandweer redde de kat uit zijn benarde positie en leverde hem over aan medewerkers van de Dierenambulance. Minstens één ander huisdier, vermoedelijk een vogel, heeft de brand niet over leefd. Vanwege de rook werden de omliggende woningen door de brandweer en politie ontruimd. De schade bleef beperkt tot het ap partement. De woning raakte zwaar beschadigd. De brand was rond 04.20 uur onder controle. De oorzaak is nog niet bekend. Een medewerkster van de Dierenambulance (links) ontfermt zich over de kat, die in de dag uit een fel brandende flatwoning in de Terneuzense Erasmusstraat werd gered. nacht van zaterdag op zon- foto Tim Koster mm

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 25