amateurkunst zeeland 117 Bach versus hedendaagse muziek WUm£NF££ST! /l936^ 1/ OOK? wmm êmmmf) Triumph* VU¥H Zeeuwse bestuurders Codarts Speciaalzaak maandag 23 mei 2011 De Bareelen. foto Mark Neelemans spraak met Guy Jansen, secretaris Commissie Cultureel Verdrag Vlaanderen-Nederland. Wethou der Frank van Driessche van Hulst stelde voor het verbale geweld van bestuurders volgend jaar ook maar in te wisselen voor een kunstui ting: een band met Ben de Reu op drums, Guy Jansen op gitaar, Van Driessche zelf op trompet en als zanger oud-gedeputeerde Harry van Waveren, die ook aanwezig was bij deze WAK-afsluiting. Ook de wethouder ging in op de bijkomende effecten van amateur kunst: een kleurrijke bijdrage aan en een bindende factor in de sa menleving. Hij deed dat samen met twee rappers: Gabriël en Ti- mo. „Laat weten wat je doet", klonk hun boodschap aan beoefe naars van amateurkunst. „Toon je belangstelling en vindt de veelzijdi ge informatie over optredens", was het advies in de richting van het publiek. Het programma bood ook ruimte voor waar het echt om draait bij de WAK: amateurkunst. Zo kron kelden er plots fantasy-figuren door de kerk naar voren (Belgische dansgroep On the Roof), klonk vanuit de kerkbank het indringen de lied Mijn vlakke land van Jac ques Brei, dit keer gezongen in het Nederlands én in het Frans door Marjolijn Polfliet uit Hulst en werd het middenpad even catwalk voor de modecollectie van Ama- roo uit Middelburg met creaties geïnspireerd op de eetstoornis ano rexia nervosa. Mode met een bood schap, die onlangs de publieksprijs bij de landelijke finale van de Kunstbende heeft gewonnen. door Jeanette Vergouwen Ooit vertelde een concertor ganisator me dat Bach niet kapot gespeeld kon worden en dat de zaal altijd vol zat als Bach op het affiche stond, zelfs als de partituur van achteren naar voor gespeeld zou worden. De uit voering van Brandenburg Concer to nr. 4 en de derde Suite van Bach door het Codarts Kameror kest bevestigde bovenstaande niet en had eigenlijk weinig met Bach te maken. In het Brandenburgse concert klonk alles even hard, wa ren er vele ongelijkheden en adem de de muziek niet. De dwarsflui ten klonken te dominant. De tutti musiceerden te individueel en de contrasten waren zoek. Bach inter preteren op moderne instrumen ten kan, maar dan wel graag stijl vol. In het begin van de Ouverture van de derde Suite waren enkele nuan ces te horen maar ook hier, mede te danken aan de overheersende trompetten, die ook niet altijd zui ver bliezen, musiceerden de Co- darts leerlingen al heel snel te hard. De Air sleepte zich voort en in de suite van dansen waren de verschillen klein en werd er niet gearticuleerd. Jammer, want hoe veel beter klonk Dumbarton Oaks van Stra vinsky. Omdat in deze compositie de uitvoerders behandeld worden KLASSIEKE MUZIEK Codarts Chamber Orchestra, o.l.v. Philip Picket en Hans Leenders. Werk van Bach, Stravinsky en Hin- demith. Gehoord: zaterdag 21 mei, Zeeuw se Concertzaal, Middelburg. als solisten konden de instrumen talisten zich beter profileren. De voortdurende tempowisselingen in het openingsdeel en ook de fu ga werden prima vertolkt. Ook het marstempo in het Con Moto klonk pittig en de contrapuntische schrijfwijze kwam goed tot zijn recht. De grote verrassing van het concert was Kammermusik nr.t van Hindemith. De strak leidende Hans Leenders zorgde ervoor dat de spanning behouden bleef De instrumentale samenstelling is apart met piano, accordeon, xylo foon en slagwerk als partners van blazers en strijkers. Het werk be gon overrompelend en de korte snelle delen zaten vol humoris tische vondsten. Er waren heerlij ke combinaties van klankkleuren te horen en het Quartett, gebracht door klarinet, dwarsfluit, fagot en klok, was een juweeltje. Het was een romantisch tussenspel en con trasteerde mooi met de expressie ve snelle delen. WWW.TRIUMPH.COM/NL TELEFOON 040 - 2352900 ACCOUNTANTS E ADVISEURS Speciaalzaak Simon is al 75 jaar een kwaliteitsbegrip in Goes en omgeving! Namens ons hele team: van harte proficiat! Piet Heinstraat 27 I 4461 GL Goes I T (0113) 24 43 10 I www.vuyk-accountants.nl www.speciaalzaaksimon.nl 0113-215563 De bedrijven op deze pagina feliciteren Speciaalzaak Simon met hun 75 jarig bestaan! Voor de eerste 75 klanten een GRATIS Ten Cate slip! t.w.v.€ 9,95 bij Speciaalzaak Simon Men's Natural Underwear BON li GiORNO GRATIS* TEXTtELGKOQTHANDEL Sunflair feliciteert Speciaalzaak Simon met Hun 75 jarig bestaan. opoe gehele couectie voordeligste artikel gratis 'ACTtE0tWRTT/MZ8K£l20TT A

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 17