Nolledijk Pleinen van de Amateurkunst zeeland 115 'Brabanders kweekten wiet in Vlaanderenhal' Portier geslagen, klanten aangehouden Lezing over voetreis naar Santiogo Utrechtse school wint debattoernooi 4,6 maal teveel alcohol in bloed maandag 23 mei 2011 De Nolledijk bij Vlissingen zou misschien ontwikkeld kunnen worden als een soort pier, zo heeft de Vlissingse cultuurambtenaar Cerard de Rijke wel eens geopperd. Tijdens de Week van de Amateurkunst werd er vooral gebruik gemaakt van de pleinen en markten van Vlissingen om op die manier te laten zien dat de stad als een podium kan dienen. w Executieverkoop Voor alle executieverkopen van de Belastingdienst regio Zuidwest Zie Veilingdeurwaarder.nl Belastingdienst Telecombinatie Leden van het saxofoonensemble ZMS in actie op het zonnige Scheldeplein in Vlissingen. foto's Ruben Oreel MIDDELBURG In de nacht van vrijdag op zaterdag rond 02.05 uur is een 26-jarige por tier van een horecagelegenheid aan de Kromme Weele in Middelburg mishandeld. Hij wilde een man ver wijderen die zich niet aan de huis regels hield. Vervolgens werd de portier door die man, of zijn vriend, geslagen. Daarop zijn die beide mannen (33 en 25 jaar) uit Nieuw-Vennep aangehouden. GOES Guus en Nel Schipper voltooiden driemaal de pelgrimstocht naar Santiago de Compostela. De laatste maal geïnspireerd door de vele in signes, de tekenen van pelgrims tochten, die gevonden zijn in het Verdronken land van Zuid-Beve land. De Schippers geven woens dag 25 mei een lezing in de biblio theek van Goes, aanvang 19.30 uur. MIDDELBURG Het Utrechts Stedelijk Gymnasium won zaterdag het Roosevelt Natio nal Debating Tournament. Het ver sloeg daarmee dertien andere scho len. Scholengemeenschap Nehalennia uit Middelburg werd zevende. Het toernooi werd georganiseerd door het Nederlands Debat Insti tuut en de Roosevelt Academy en vond plaats in Middelburg. Het the ma van het debattoernooi was 'Energy Environment'. ARNEMUIDEN Een 27-jarige automobilist uit Po len is vrijdagavond rond 20.10 uur aan de Rijksweg A58 bij Arnemui- den gecontroleerd op het rijden on der invloed. Uit ademanalyse bleek dat de man ongeveer 4,9 maal teveel had ge dronken. De man kreeg van dienst doende agenten een proces-ver baal. Ook mocht hij zijn rijbewijs inleveren. SAS VAN CENT - De vijftien men sen die politie vorige week aantrof bij de ontmanteling van een stek jes- en hennepkwekerij in De Vlaanderenhal in Sas van Gent, zit ten nog altijd vast. Zij komen overwegend uit Noord-Brabant. Het gaat om vier mannen (58, 48 en twee van 46 jaar) en vier vrouwen (43, 37, 32 en 25 jaar) uit Eindhoven, twee vrou wen (43 en 27) uit Waal re, een man (23) uit Helmond, een man (41) uit Zaltbommel en drie men sen (41, 28 en 19) zonder vaste woon- of verblijfplaats. Zij hielden zich vorige week maan dag op in een gedeelte van De Vlaanderenhal, waar tot begin 2010 een fitnesscentrum was ge huisvest. De politie trof er acht tienduizend stekjes en negenhon derd hennepplanten aan. Een stek je brengt zo'n 2,50 tot 3,50 euro op. Dat er in de sportschool een kwe kerij werd gerund, was een goed bewaard geheim. Andere gebrui kers van De Vlaanderenhal zeiden niets in de gaten te hebben. Hoe lang de kwekerij al actief was, is niet bekend. Een van de arrestanten is de Eind- hovense eigenaar van de De Vlaan derenhal, zo vertelde zijn vrouw al eerder. UIT Waar naar toe voor een avondje uit? Kijk op www.pzc.nl/uit voor muziek, theater en films. STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl loesieipnp iy.~ Werkt in je voordeel telfort.nl Telfort winkels

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 15