Bloemen houden van vazen: Jonsberg wonen zg vraag antwoord I 'Weer nauwelijks kersen aan mijn boom. De enkele die er waren, zijn opgevreten' 'Ik zie de laatste jaren steeds meer heggen eerst wit-gelig en dan bruin worden' wonen@wegener.nl 024-3650509 Zaterdag 21 mei 2011 Heidi Willems: 'Anthurium doet me enken aan Azie gras ligt. Bloemen zijn een luxe die je jezelf moet gunnen. Vraag je niet af of ze wel lang zullen staan, maar geniet van elke dag dat ze er zijn. Dit boeket is intuïtief en los jes geschikt. Wil de bloem han gen? Laat hem hangen. Tegenge stelde kleuren zorgen voor con trast. Steek ook rustig twee dezelf de bloemen naast elkaar. Dat geeft meer spanning dan de platte pan nenkoeken die je bij bloemenwin kels ziet." Regina Paardenkooper: 'Agapanthus brengl Sarah Dikker: 'Een bos vol herinneringen' „Deze weelderige bos is als een rondje door de ruin. Zonne bloemen, lupines rozen en hortensia's: voor mij is dat nos talgie, een herinne ring aan de tuin bij de boerderij van mijn ouders in Fries land. Eén brok gevoel. Als ik mijn neus in deze geurenexplosie steek, ben ik weer dat kleine meisje dat met haar ogen dicht in het hoge door Jan van Mullem redactie.wonen@wegener.nl 024-3650509 Vaas en boeket horen bij elkaar. Toch valt het soms tegen bloemen goed op vaas te zetten. Of andersom: wat past in die prachtige, maar moeilijke vaas? Drie stilisten gaan aan de slag met seizoensbloemen en drie verschillende vazen. Deze week aflevering één: de Jonsberg, in off-white met gaatjespatroon, door Renske Schriemer en Suzanne Dijkstra Wie zijn de stilisten? -*fcV Heidi Willems www.purestyHng.nl Met haar bureau Pure Styling verzorgt Heidi Willems (1975) de styling van winkels, fotopro ducties, bruiloften en beurzen. Interieur en bloemen (of groen) versterken elkaar, is haar credo. Sarah Dikker Van bloemen moet je elke dag genieten, stelt Sarah Dikker (1982). Met Moods by Sarah werkt ze voornamelijk voor par ticulieren die echt iets bijzon ders willen, zoals een plantaar dige installatie aan de wand. Regina Paardenkooper www.regtnapaardenkooper.nl Vergankelijkheid is een belang- /r rijk thema in het werk van Regf~~~ na Paardenkooper (1967). maakt veelal rouwstukken. Het - doet haar goed iets te kunnen betekenen voor mensen die rouwen om een dierbare. SARAH DIKKER Dat een kersenboom eerst kersen krijgt en dan een groot deel laat vallen, is normaal. Als alle kersen uitgroeien, breken alle tak ken. Dat we de afgelopen jaren weinig kersen heb ben gehad, klopt ook. Het was te koud toen de bijen moesten vliegen en daardoor zijn de bloemen niet be vrucht. Dit jaar is het zo droog dat de duiven de kersen voortijdig oog sten. Mijn advies: koop een net." Het valt A. Scheele op dat steeds meer Leylandii- heggen bruin worden. 'Ze verkleuren eerst wit-gelig; later worden ze bruin. Wat is de oorzaak?' „Dat varieert: schimmel, spint, coniferenluis of zoutschade", zegt Romke van de Kaa. „Wat mensen niet beseffen, is dat het planten van coniferen vlak naast elkaar een on natuurlijke situatie is. Er is een moordende concurrentie voor voed sel en water. Een haag ver dient meer aandacht. Hij moet worden vertroeteld, maar wordt juist vaak ver waarloosd. Daardoor is het niet verbazingwekkend dat een haag die niet optimaal wordt verzorgd, ten prooi valt aan t. parasieten. Die kiezen altijd de zwak ste plant uit. De oplossing ligt niet in het lukraak spuiten met fungici- den of insecticiden, maar in het goed verzorgen van de haag." „Als ik de veelbloe- mige, blauwe bollen van de Agapanthus zie, word ik meteen vrolijk: ha, zomer! Dat gevoel krijg ik er- van. De lange stelen van de Agapanthus doen het perfect in de Jonsberg. Door het gaatjespatroon kun je de vaas maar beperkt vullen met wa ter, dus zijn lange stelen gewenst. Bovendien staat het gewoon niet als de bloemen maar net uit de vaas piepen. Ik geef de ronde vorm graag een contrast met een strakke compositie. Tegen de bos Agapan thus, vastgezet met een touwtje, heb ik witte Callas gebonden, ook weer vastgezet met een touwtje. Daaronder een krans van witte Avalanche-rozen en als laatste thuriumblad. Het wit deert mooi met laat REGINA PAARBEtittOOP Jonsberg: een statement De Nederlandse ontwerper Hella Jongerius verwerkt graag ambachtelijke technieken in haar ontwerpen. Het was een uitdaging dat handmatige pro ces op te nemen in een massa- geproduceerde vaas. Maar het lukte, en wel voor massagi gant Ikea. Jongerius bedacht vier vazen, allemaal met dezelf de archetypische bolle vorm, uitgevoerd in verschillende keramiektechnieken en verschillende sferen. (Ikea, 34,95 euro) fff Reageren? wonen@wegener.nl Omdat hij zo van kersen houdt, heeft G. Ticheloven drie jaar geleden twee ker senbomen geplant. Maar oh jee: ook dit jaar geen kersen. De meeste vrucht jes vielen af, de enkele die wel doorgroeiden, zijn opgevreten. „Dit jaar zijn houtduiven lastig", weet deskundige Romke van de Kaa. „Ook mijn kersenboom werd geplunderd terwijl de kersen nog nauwelijks aan het zwellen waren. „De strakke bloe men van de Anthu rium doen me den ken aan de reizen die ik maakte in Azië. Ik houd erg van de Oosterse sfeer, en die vind ik terug in de gestileer de Anthurium, maar ook in de vaas. En in de bolvormi ge structuur die ik maakte van typhablad. Dat kun je gewoon uit de losse hand doen, door het blad dwars op elkaar te leggen en op de kruispunten kleine ringetjes ('eye lets' uit de naaiwinkel, red.) te 'slaan'. Die 'bol' leg je los op de vaas, om die vervolgens met staal- gras door de ringen en de gaatjes van de vaas te vlechten. Daarin heb ik een asymmetrische schik king gemaakt met witte Anthu rium met roze aar en de stengels van de Molucella. De bloemen gaan, letterlijk, een verbinding aan met de vaas. Met deze vaas zit je al gauw vast aan een groot boeket of een lange tak. Dat wilde ik door breken." Met dank aan Bloemenbu reau Holland (www.mooiwat- bloemendoen.nl), Ikea en Crisp, beroepsvereniging voor intereurstylisten. In aflevering twee (4 juni): de vaas Aalto van littala. HfifDl'W1H.EMS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 99