Wandelen en relaxen op niveau O O STEN RUK T"8™ TS1ECHIÊ De Salzburger Almenweg loopt langs alle dorpen van de Oostenrijkse regio St. Johann im Pongau. Ronald Vrugteman ging wandelen en nam een heilzaam bad. pharos Ontdek de Salzburger Almenweg! reizendJwegener.nl X reizen 024-3650360 Zaterdag 21 mei 2011 Tussen de bomen hangen flarden mist als we met de kabelbaan naar de top van de Schlossalm gaan. Bad Hofgastein, ons ver trekpunt, is halverwege de alm (bergweide) al niet meer te zien. Maar Christina Gschwandtner, on ze Oostenrijkse gids, stelt ons ge rust; het wordt een prachtige dag om te wandelen op de Salzburger Almenweg. Op een hoogte van 2.050 meter be gint onze eerste dagtocht van onge veer 15 kilometer. Christina heeft een jarenlange ervaring met berg- wandelen. Ze is hier geboren en ge togen. Voordat we een kilometer hebben afgelegd, krijgt ze al gelijk: de zon verschijnt van achter een bergtop en alles ziet er als bij tover slag veel vriendelijker uit. Het dal is nog met watten dichtgeplakt, maar voorlopig blijven we op een hoogte van zo'n 1.900 meter, dus dat deert ons niet. Deze langeafstandswandeling - de totale Salzburger Almenweg is 350 kilometer lang - heeft alles wat een fervent bergwandelaar zich maar lean wensen. Zo'n 120 berghutten waar je kunt eten, drin ken en overnachten, prachtige zonsop- en -ondergangen, pick nickplaatsen met feeërieke panora ma's en verrassende ontmoetin gen met gemzen en marmotten. We klimmen nog wat, om aan de andere kant van een rotsformatie af te dalen, een voor mij onzicht baar doel tegemoet. Het is onwe zenlijk stil om ons heen. Alsof we alleen op de wereld zijn. Na ruim anderhalf uur wandelen hebben we de Bradner- en Fundneralm achter ons gelaten en begint de mist in het dal op te lossen. Pre cies op tijd. We dalen af richting Schmaranz- alm, op weg naar de Biberalm, waar we de lunch zullen gebrui ken. Tegen de tijd dat we daar aan komen, heeft de zon de strijd defi nitief gewonnen en krijgen we een ongehinderde blik in het dal. Diep beneden ons zien we de huis jes van Bad Hofgastein. In de almhut wacht een stevige soep, nog steviger brood met kaas en spek en een glaasje schnapps. Niet bepaald een lichte lunch, maar 8 kilometer intensief wande len, heeft voor een flinke eetlust gezorgd. Bovendien kunnen we wel wat extra energie gebruiken voor de nog voor ons liggende 7 ki lometer. Tegen vijf uur 's middags bereiken we onze bestemming, de Hein- reichalm op ruim 1.800 meter hoogte. Hier zullen we overnach ten. De forse hut - het lijkt meer op een klein boerderijtje - ligt aan de rand van een helling en biedt ons een prachtig uitzicht over het dal. Daar komen we volgens gids Christina morgen doorheen, om vervolgens bergopwaarts te wande len naar de Kögerlalm. We nuttigen opnieuw een stevige maaltijd en leggen ons daarna te rusten onder een dik dekbed. Niet alle almhutten hebben zoveel com fort als op de Heinreichalm. Er zijn hutten waar je alleen kunt sla pen en waar je voor het ochtendri tueel bent aangewezen op een bergstroompje. Maar dat geeft zo'n wandeltocht wel extra romantiek. Al meteen na het begin van onze tweede wandeldag geven de ber gen zich in hun volle pracht bloot. Onder een wolkenloze hemel zien we op tegenoverliggende hellingen gemzen. We horen het gefluit van marmotten, maar de schuwe dier tjes laten zich niet zien. Een ade laar heeft minder moeite met on ze aanwezigheid. Hoog boven ons drijft hij op de thermiek, speurend naar een maaltijd. Vanaf de Kögerlalm gaat het gelei delijk bergafwaarts richting Drei- waller en verder naar de Amoser- alm, waar we de tweede nacht zul len doorbrengen. Een luxe douche zoals op de Heinreichalm is er niet, we moeten ons behelpen met een trog met stromend, ijskoud bergwater. Een glas wijn'bij de open haard besluit de avond en een perfecte wandeltocht. De volgende morgen verlaat Chris tina mij, zoals afgesproken, om met een groep Duitse toeristen aan een driedaagse wandeling te Foto boven: De Salzburger Almen weg voert langs prachtige landschap pen en bergmeertjes. Foto rechts: De Saalbacher berghut. foto's PR DU.TSLAND Salzburg Bad Gastein V N OOSTENRIJK b ITALIË u Bad Gastein is per trein, vlieg tuig (Miinchen of Salzburg) en auto goed te bereiken. De plaats ligt op 2,5 uur rijden van München. De beste wan- deltijd is van mei tot en met september, als ook de meeste almhutten open zijn. In de re gio zijn volop mogelijkheden voor nordic walking, hardlo pen, mountainbiken en natuur- educatietochten. Zie verder: www.salzburger-almenweg.at www.gastein.com www.felsentherme.com www.alpentherme.com www.gasteiner-heilstollen.com v Reageren? r -red acti ereize n wege ner. n I beginnen. Ik daal in mijn eentje af naar mijn uitvalsbasis Hotel Unter- bergerwirt in Dorfgastein, waar chef Hans-Peter Berti kookt vol gens de Feng Shui-filosofie. Angst om te verdwalen is overbo dig, de hele Salzburger Almenweg is perfect bewegwijzerd. Alle route- gegevens kunnen via internet wor den gedownload op alle gangbare outdoor gps-apparaten. Voor wie van wandelen met af en toe pitti ge klimmetjes houdt en wil genie ten van overweldigende natuur, is de Salzburger Almenweg een bele venis die zijn weerga niet kent. Als je ook van echt relaxen houdt, kan je de wandeltrip afsluiten met een wellnesskuur in Dorfgastein, Bad Gastein of Bad Hofgastein. Wat is heerlijker dan na een paar dagen intensief wandelen je ver moeide spieren rust en herstel te gunnen? In Bad Gastein wemelt het van de zogeheten Heilbader. Duitse en Oostenrijkse keizers, maar ook andere vooraanstaande figuren als Otto von Bismarck, kwamen hier al heen om lichaam en geest te verkwikken. De plaats is tegenwoordig geliefd bij mensen met reumatische aan doeningen, astma en huidkwalen. Ze hebben baat bij het edelgas ra don, dat in lage concentraties voor komt in de bronnen van Bad Gas tein. De combinatie van warmte, hoge luchtvochtigheid en radon hebben een positieve invloed op al lerlei kwalen. Meer dan dertig ho tels hebben Heilbader. De bekend ste gezondheidsbronnen in Bad Gastein zijn de Gasteiner Heilstol- len, genoemd naar de schachten in de bergen, waar vroeger naar goud werd gezocht. (aniub 6s-nt u daar al 'nC gpn/e-e-if? 6-,7- of 8-ö/aa^e- More- Inc-lv^iv^e- Wat een prachtige plek om de Oostenrijkse bergwereld te bewonderen! Nergens vind je zo veel almen als in de Pongau, in het Salzburgerland! U kunt wandelen over meer dan 350 km aan wandelpaden! Wordt het een dagje Salzburg of geniet u van de 1.000 m2 aan zwem en wellnessfaciliteiten van Waterwereld Amadé? Uw verblijf U verblijft in Hotel Tatzlwurrn in Wagrain, prachtig gelegen in hét berglandschap van de Salzburger Sportwelt Amadé, op 400 meter van Waterwereld Amadé, Gezellig en sfeervol hotel. Uw kamer be schikt over o.a. kabel-tv, douche of toilet en balkon. Gratis internet toegang in lobby en restaurant. Inbegrepen 5x overnachting met ontbijtbuffet dagelijks lunchpakket (zelf te'maken tijdens ontbijt) dagelijks koffie/thee en lekkernij van 15.30-16.30 uur dagelijks driegangenmenu met saladebuffet dagelijks van 11.00-22.00 uur drankjes (bier van de tap, huiswijn, fruitsappen, koffie/thee) dagelijks max. 3 uur toegang in ïfiLlMG-'/ Waterwereld Amadé Wagrain SalzburgerLand gebruik sauna in hotel u- ••r-niom 6-dgs 7-dgs 8-dgs 25/06-08/07 199 239 279 09/07-13/08 229 274 319 14/08-10/09 199 239 279 Kinderkorting (bij 2 volbetalenden op de kamer): Ot/m 12: Gratis 13 t/m 15:50% korting 16 en ouder: 30% korting Prijzen in p.p. Niet inbegrepen: reserveringskosten en kosten calamiteitenfonds. Informatie Reserveringen www.pharosreizen.nl/wegener of via 0900 -365 65 65 j£vV (20 cpm, max. €10,-per gesprek) met zoekcode 48210 y

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 87