in detail binnenland 17 Lespakket moet leiden tot beter melkgebit Leraren gaan in staking om nieuwe cao Wijziging Natuurbeheerplan Zeeland 2011 Voorbeeld 'Social media houden werknemers wakker' Marine helpt in Spanje illegalen tegenhouden Asielzoekers krijgen lagere toelages 3e Vismarkt Orde: pater was lid van pedofielenclub Appartement van Robert M. geveild Voorbeelden van premieverschillen op basis van een WA-polis met beperkt casco (o.a. diefstal). Leeuwarden (27,68 procent) 8915 AA, De Bonte Koe 271 euro 8915 AP, J. Wagenaarstraat 346 euro Roosendaal! (25,68 procent) 4702 ZH, Kalsdonksestraat 331 euro 4703 KS, J. Vermeerlaan 416 euro Zwolle (31,71 procent) 8023 DK, Wipstrikkerallee 246 euro Arnhem (43,91 procent) 6824 BJ, Velperweg 271 euro Amsterdam (21,55 procent) 1098 JR, Archimedesweg 362 euro 8023 VN, Van Galenstraat 324 euro 6824 BL, Velperweg 390 euro 1095 JK, Valentijnkade 440 euro zaterdag 21 mei 2011 AMSTERDAM - Éénentwintig GGD's gaan vanaf maandag bij ba sisscholen langs met een lespakket over mondgezondheid voor groep 1 tot en met 4. Scholen kunnen zich aanmelden voor 'Trammelant in tandenland', waarmee ze in sep tember kunnen beginnen. Dat meldde gisteren de GGD Amster dam, die 'het project heeft getrok ken', aldus een woordvoerster. „Andere GGD's hebben meege dacht en meebetaald." De laatste jaren gaat de conditie van het melkgebit van kinderen achteruit en neemt de gebitsver zorging af, meldde de GGD. De gemeentelijke gezondheids diensten willen de kinderen van 4 tot en met 7 jaar 'goede poetsge woontes' aanleren. Ook richt het programma zich op de ouders. De GGD's raden bijvoorbeeld aan dat kinderen twee keer per dag hun tanden poetsen, ouders een keer per dag napoetsen en dat kin deren maximaal 7 'eet- en drink- momenten' hebben per dag. Ook zouden ze twee keer per jaar de tandarts moeten bezoeken. Vol gens cijfers van de GGD poetst 38 procent van de 5-jarigen twee keer per dag zijn tanden. Cariës (tand bederf) komt bij ruim de helft van de 5-jarigen voor. Bij de 9-jarigen is dit opgelopen naar 72 procent. Tandbederf in het"melkgebit is een risicofactor voor tandbederf in het blijvende gebit. DELFT Social media zoals Twitter en Face- book houden werknemers scherp, concludeert TNO. Volgens het onderzoeksbureau worden werknemers innovatiever, bijvoorbeeld als ze veel contact hebben met de klant via de moder ne communicatiekanalen. Door dat contact komen ze vaker op eigen ideeën en dat levert een beter product op. DEN HAAG Twee Nederlandse mijnenjagers gaan Spanje helpen bij het tegen houden van illegale immigranten. In juni gaan de marineschepen mi granten opsporen die de oversteek wagen tussen Noord-Afrika en Spanje. Dat heeft het kabinet de Tweede Kamer gisteren laten weten. De Nederlanders geven vluchtelingen die ze in de gaten krijgen door aan de Spaanse autori teiten. DEN HAAG Asielzoekers die met hun gezin in een opvangcentrum zitten, krijgen in de toekomst een lagere toelage. Omdat het levensonderhoud voor gezinnen relatief goedkoper is dan voor alleenstaanden, gaan de ver goedingen voor gezinnen met kin deren omlaag. Dat heeft minister Leers (Immigratie en Asiel) giste ren geschreven aan de Tweede Ka mer. Een huishouden met twee ouders en twee kinderen gaat terug van 200 naar 162 euro per week. ms y*& ms y^ Vandaag van't seizoen in Veere bij de stadshaven van 10.00 - 16.00 uur. Voormalig Nederlands kampioen oestersteken Marcel Schouwenaar steekt vandaag de oesters open! RIJSWIJK Een pater van de Salesianen van Don Bosco was lid van de pedofie lenvereniging Martijn. Dat heeft de Nederlandse overste van de Salesia nen Herman Spronck gezegd in een interview dat op de site van RTL Nieuws staat. Spronck zegt in het vraaggesprek dat hij zich kan herinneren dat de pater 'ooit zoiets verteld heeft'. Daarmee doelde hij op het lidmaatschap van Martijn. Later ontkende hij dat echter weer. AMSTERDAM Het appartement van de verdach ten in de Amsterdamse zedenzaak, het echtpaar Robert M. en Richard van 0., wordt volgende maand ge veild. Dat staat op veilingbiljet.nl, berichtte de Amsterdamse nieuws zender AT5. In december vorig jaar werd Ro bert M. opgepakt. Hij heeft bekend 85 kinderen te hebben misbruikt. Richard van O. en enkele andere verdachten in deze zaak werden la ter opgepakt. hun eigen risicoschattingen per re gio." Argumenten van critici die schermen met de premieboekjes van weleer, noemt de Ver- bond-woordvoerster 'gedateerd'. „Ook in deze boekjes kon de con sument de totstandkoming van premies niet expliciet aflezen. Bo vendien zijn het juist websites als Verzekeringssite.nl en Indepen- der.nl die het boekje overbodig hebben gemaakt. Zij bewijzen dat consumenten ook wat hebben te kiezen." DEN HAAG - Terwijl duizenden leer lingen maandag opnieuw zwoe gen op hun eindexamen, leggen naar verwachting zo'n vijfhonderd tot duizend leraren uit het voortge zet onderwijs uit protest hun werk neer. De reden: ze zijn het fniet eens met de voorlopige afspra ken voor een nieuwe cao en ho pen ondertekening van de plan nen door de sociale partners op het laatste moment te voorkomen. De eindexamens kómen daardoor overigens niet in het gedrang: de scholen zorgen voor voldoende surveillanten. In april kwamen de cao-partners in het onderwijs onder meer over een dat het verkorten van de zo mervakantie van de leerlingen niet zal leiden tot minder vrije da gen voor docenten. Daarnaast krijgt het ondersteunend perso neel een hogere eindejaarsuitke ring. Vakbond Leraren in Actie noemt de afspraken 'waardeloos' en vindt dat de onderhandelende bonden niet hard genoeg vechten voor de belangen van de docent. „Sterker nog. Ze vechten niet", zegt bestuurslid Nick Vogels. Hij vindt dat zowel CNV Onder wijs als de Algemene Onderwijs bond (AOb) op te veel punten zijn eisen heeft laten varen om maar de vakantiedagen zeker te stellen. Op 10 mei jl. heeft het college van GS de Ontwerp planwijziging Naluurbeheerplan Zeeland 2011 vastgesteld. Het Natuurbeheerplan Zeeland bevat het provinciale beleid voor begrenzing, verwerving, omvorming, inrichting en beheer van natuurgebieden en agrarische beheergebieden van de Zeeuwse Ecologische Hoofdstructuur. De ontwerp planwijziging betreft onder andere de begrenzing van enkele natuurbeheergebieden en de wijziging van enkele beheerpakketten en is met name van belang voor agrarische en particuliere natuurbeheerders die voor 2012 een subsidieaanvraag-willen indienen via de Subsidieverordening Natuur- en Landschapsbeheer. Alleen het beheerpakket dat in'het Natuurbeheerplan is opgenomen kan worden aangevraagd. De planwijziging staat open voor inspraak, ligt gedurende de inspraakperiode ter inza ge op het provinciaal informatiecentrum Abdij 1 te Middelburg, en is verder ook te vin den op de provinciale website op- http://provincie.zeeland.nl/natuur_landschap/actueel/index. De ontwerp kaarten kun nen in detail worden bekeken via het Geoloket op http://loket.zeeland.nl/geo/ in de interactieve kaart 'Natuurbeheerplan'. De inspraakperiode is van 23 mei tot en met 3 juli. Zienswijzen, voorzien van naam en adres, kunnen worden gericht aan Provincie Zeeland, Postbus 165, 4330 AD Middelburg. Voor nadere informatie over het Natuurbeheerplan Zeeland kan men conlact opnemen met dhr. P. van der Reest [natuurbeheer) op 0118-631730, R. Steijn (agrarisch natuur- Provincie Zeeland beheer) op. 0118-631196 of T. de Beer (agrarisch en particulier natuurbeheer) op 013- 5950595. Directie Ruimte. Milieu en Water

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 7