7 spectrum JL Zaterdag 21 mei 2011 zie onze website:buiten!and Hoogtepunten uit 25 jaar Oprah: Tom Cruise is uitzinnig =0?k reageren? spectrum@wegener.nl weet als kijker dat ze het niet zou aanbevelen als ze het zelf niet geweldig zou vinden." Het succes van Winfrey, die na haar rol in Steven Spielbergs film The color purple in 1985 ook een gewaardeerd actrice werd, is opval lend gezien haar levensverhaal. Of liever: hoe ze wil dat haar levensverhaal wordt verteld. Orpah Gail Winfrey werd in januari 1954 als dochter van een tienermoeder gebo ren op het arme platteland van Missis sippi. Ze krijgt de bijbelse naam Or pah, maar omdat niemand in haar ongeletterde familie weet hoe die moet worden geschreven of uitge sproken, wordt het al snel Oprah. Winfrey brengt haar jeugd in bit tere armoede door bij haar oma, waar ze jute zakken als jurkjes draagt en waar ze door familie leden wordt misbruikt. Op haar 14e raakt ze zwanger, maar haar zoon overlijdt kort na de geboorte. Dat verhaal is bekend. Maar dat ze later in haar leven met schoolbussen naar de beste 'witte' scholen werd gebracht, is minder be kend. Net als de studiebeurs die ze kreeg voor haar studie communicatiewetenschap pen. „Oprah wil dat mensen denken dat ze het ene mo ment in een auto woonde en het andere moment, hup, Op rah Winfrey was, helemaal op eigen kracht", zegt Peck. „De waarheid is dat ze hulp kreeg van 'het systeem'." Nu Winfrey stopt met haar show, die de afgelopen jaren al te maken kreeg met kelderende kijkcijfers, en ze haar aandacht richt op haar eigen tv-station OWN (Oprah Winfrey Network) zou haar imperium wel eens als een kaartenhuis in kunnen storten, vreest Peck. „Alles staat met elkaar in verbin ding: show, magazine, website. Maar de show is het middelpunt, het cement dat alles bij elkaar houdt. Ik ben benieuwd wat er gebeurt nu die wegvalt." Oprah Winfrey. Elke werkdag op RTL 4 om 15.05 uur en op RTL 8 om 17.00 uur. Het is nog onduidelijk wanneer de deze week opgenomen afscheidsuitzendingen te zien zijn bij RTL.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 77