hebben nog forse vuurkracht Buskruit laden in het kanon en vuur! 29 VERHUIZE MET ZORG N SI 1! 0113 22 22: 20 Fietstunneltjes onder Veerse N57 nOeveren Ondernemersplein Verzorgde vaartocht over de Oosterschelde Superparty voor verkoop spullen Workshop baan zoeken via linked-in zaterdag 21 mei 2011 söSf^rT* y< - 'VlC &&*af - - „V .- v - De oude kanonnen deden het nog prima, bleek in Veere. foto Ruben Oreel door Annemarie Zevenbergen Het lijkt zo simpel, maar ook bij het afschieten van een kanon geldt: oefening baart kunst. Cor Jacobse weet daar alles van als lid van de kanonploeg van de Vlis- singse schietvereniging De Fles. Hij vuurde de afgelopen week vijf kanonnen af op de hoek van het Kanaal door Walcheren en het Veerse Meer. Dat leverde veel vuur én een forse knal op. „Ik stond er naast en had echt een pijnlijk oor. Het geluid gaat wel over de 120 de cibel heen. Maar we stonden ach ter een muur, dus in de stad zal het niet zo hard geweest zijn." De oude scheepskanonnen, 36-ponders, kunnen een gietijze ren bal van achttien kilo wegschie ten. Daarvoor is zo'n zes kilo bus kruit nodig. Jacobse: „We zijn begonnen met 500 gram. De kanonnen zijn door ons uit hun winterslaap gehaald. Ze hebben 150 jaar in de grond ge zeten, dus dit was echt een stress-test. Maar als ze konden la chen, zouden ze het zeker doen, want dit is een fractie van de oor logslading die ze gewend waren. Saluutschoten worden altijd ge daan met vijfhonderd gram bus kruit." MIDDELBURG - Fietsers langs de nieuwe N57 op Walcheren konden de afgelopen periode op verschil lende plaatsen de weg gewoon oversteken. Dat is nu afgelopen. Vanaf vandaag kunnen de fietsers uitsluitend aan de overkant van de weg komen door gebruik te ma- Goes Albert Plesmanweg 2, 4462 GC, tel. 0113- 21 27 30. Terneuzen Productiestraat 4-, 4538 BX, tel. 0115-62 04 00. www.MBvanoeveren.nl,info@MBvanoeveren.nl Autobedrijf Tholen B.V. SAAB specialist Ruim 80 jaar een begrip in mobiliteit verkoop onderhoud tuning aircoservice Gagelboslaan 161 Bergen op Zoom Tel. 0164-247636 E: info@tholenbv.nl www.tholenbv.nlwww.saabtuning.nl Nadat het kruit in de loop is inge bracht, wordt die afgestopt. In Veere dus niet met kanonskogels maar met een zakje zand. Dan wordt het 'vuur ontstoken' via het zundgat achterop het kanon met met een vuurstok. Jacobse: „Op je gemakje haal je één schot per drie minuten." De Fles houdt voorlopig supervi sie over het gebruik van de kanon nen in Veere. ken van de fietstunnels die af zijn. Rijkswaterstaat heeft samen met het VW/Routebureau Zeeland een fietskaart opgesteld waarop staat hoe de nieuwe fietsroutes lo pen en waar het mogelijk is de weg te passeren. De kaart is te ver krijgen bij de VW's. BURCHSLUIS Maritiem bedrijf de Kraak uit Zie- rikzee verzorgt vanaf heden vaar tochten over de Oosterschelde met de Wonosobo, een luxe Beneteau- trawler van 14 meter lang die Burghsluis als thuishaven heeft. Het bedrijf wil zowel voor consu menten als voor zakelijke gezel schappen varen. Een lunch of ande re vorm van catering behoort ook tot de mogelijkheden, évenals op maat gemaakte tripjes. Meer info op www.dekraakzierïk- zee.nl/varen. BRUIN.ISSE In de CJV kazerne aan de Molen straat 22 in Bruinisse wordt van daag een superparty gehouden. Het gaat om een verkoopparty. Er ïijn verschillende stands waar onder meer verzorgingsproducten, sieraden, hobbymaterialen, herbali- fe-producten, mosselkransen en tupperware verkrijgbaar zijn. De party wordt gehouden tussen 13.00 en 17.00 uur. ELLEMEET Headhunter en Linked-Intrainer Bas Westland uit Amsterdam geeft op zaterdag 28 mei een gratis work shop over een baan zoeken via het zakelijke sociale netwerk Lin- ked-In. De workshop wordt gegeven op mi ni-camping De Zwenk in Ellemeet. Voor deze locatie is gekozen.nmriat de eigenaar - Willem Maan - een oud-cursist is van Westland. Hij heeft via het netwerk een baan ge vonden en wilde graag dat dergelij ke cursussen ook in Zeeland zou den worden gegeven. Opgave voor de workshop kan via camping@dezwenk.nl.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 67