Uur computeren geeft Obase kan tering naar nering zetten 261 zeeland Geen geld voor herdenking van ramp met Titanic FINANCIEN Begroting sluitend met regeling .Stijlvolle badkamers tegels D'Antilopen pakt uit tijdens promotiedag Edwin Rutte geeft aftrap GO-Elektro üUgBlBI VANDAAG: ÜB9 zaterdag 21 mei 2011 Kleinschalig wonen In Nieuw en Sint-Joosland (Kraayerthavenstraat) Neem alvast een klikje tijdens de Open Dag van de Bouw op zaterdag 28 mei tussen 10.00 en 18,00 uur en laat u Informeren over de mogelijkheden T (0118) 68 40 00 www.zorgstroom.nl info@zorgstroom.nl ZIERIKZEE - Schouwen-Duiveland draagt niet bij aan de herdenking volgend jaar van de ramp met het stoomschip de Titanic. Op 14 april 2012 wordt in de Sint Jacobskerk in Vlissingen de natio nale herdenking van die ramp ge houden. Dat gebeurt op initiatief van maritiem-historisch publicist Jaap van Belzen uit Vlissingen. Voor de herdenking is een begro ting van 11.500 euro opgesteld. Van Belzen heeft al diverse spon sors, maar deed ook een beroep op de Zeeuwse gemeenten. B en W van Schouwen-Duiveland wijzen dit verzoek af, omdat de herdenking weinig of geen uitstra ling heeft op de gemeente en haar inwoners. Bij het zinken van de Ti tanic kwamen 1500 mensen om. door Melita Lanting mmmmam door Ali Pankow ZIERIKZEE - Het is Obase, koepel voor openbaar onderwijs, gelukt voor de komende jaren een sluiten de begroting op te stellen onder andere door structureel minder geld uit te geven aan onderhoud, schoonmaak en administratie. Het voor dit jaar begrote tekort op deze posten wordt aangevuld uit de zogeheten overschrijdingsrege ling van de gemeente. Bij de ver zelfstandiging van Obase is afge sproken dat maximaal 50.000 euro wordt bijgedragen in het tekort op het bedrag dat het Rijk beschik baar stelt voor schoonmaak- en energiekosten. Hoe groot het wer kelijke tekort zal zijn, wordt pas vastgesteld op basis van de jaarre kening over 2011. De begroting van Obase voor 2011 Wordt hst prachtig modern of sfeervol klassiek? Laat u inspireren in onze showroom en Sb.raab >/karcher ontvang advies op maat Waldammeweg 2,4338 PJ Middelburg 1 Tel: 0118-625055 www.raabkarcher.nl Nee, de kar mag niet over stenen rijden." Rico en Liam uit groep acht van basisschool Staepel'of in Renesse tillen een bolderkar vol lesmateriaal op en sjouwen de kar over het fietspad. De kar is zwaar getuige de rode hoofden van in spanning. Beide jongens maken van de wandeling naar de start van de klimaatwedstrijd die ze gaan spelen al een eigen wedstrijd je. Slopend, blijkt achteraf want als de eigenlijke wedstrijd begint hebben beide jongens weinig puf meer. Natuureducatief centrum Ecoscope heeft een nieuw spel ont wikkeld. Bedoeld om kinderen uit de hoogste groepen van de basis school bewust te maken van het klimaat en hun eigen invloed hier op. Het spel wordt gespeeld in het klimaatbos, het nieuwe bos waar mee in 2008 een begin is gemaakt tussen de Roelandsweg en de Stoofweg bij Renesse. „Het is nog niet zo hoog, jammer genoeg", zegt Jos Catsman van Ecoscope. „De damherten zitten er teveel aan te knabbelen." Onderweg naar het bos moeten de kinderen alvast noteren welke planten ze zien „Voor iedere letter van het alfabet een plant", legt Catsman uit. Dat blijkt een moeilij ke opdracht met een overdaad aan boterbloemen en gras. De meeste andere planten worden daardoor niet opgemerkt. Eenmaal aangekomen bij het bos kan het echte spel beginnen. De groep wordt in twee teams ge splitst die tegen elkaar strijden. sluit overigens met een verwacht negatief resultaat van 179.000 euro. Dit tekort heeft voor een deel ook te maken met de installering van digitale schoolborden en de invoe ring van het Leonardo-onderwijs. Voor deze voorzieningen had Oba se echter zelf reserves aangelegd. Voor de digitale schoolborden be treft dat een bedrag van 89.000 eu ro en voor invoering van het Leo nardo-onderwijs was 35.000 euro gereserveerd. Het resterend tekort betreft dus alleen de energie en on derhoudskosten. De accountant van de gemeente is het overigens niet eens met het feit dat Obase in de begroting op voorhand al de bij drageregeling als 'bate' op neemt. Obase zegt zich daarbij te baseren op de regelgeving van het ministe rie van Onderwijs. De Obase-be- groting staat 9 juni op de agenda van de raadscommissie. Aan de hand van een kaart waarop de verschillende boomblaadjes staan afgebeeld moeten de kinderen drie ZIERIKZEE - De Vereniging D'Anti lopen, de sportvereniging voor mensen met en zonder beperking op Schouwen-Duiveland houdt donderdag 26 mei een promotie- dag. De vereniging presenteert zich tij dens deze dag van 9.30 tot 15.00 uur onder De Beuze in Zierikzee met demonstraties door de groep country-linedancers. Ook wordt er door diverse teams koersbal ge speeld. Via een scherm worden ook diverse films vertoond om een indruk te geven van de ver scheidenheid aan sporten binnen D'Antilopen. Het"doel van deze dag is het wer ven van nieuwe leden. OUDDORP - Acteur, zanger en pre sentator Edwin Rutte geeft don derdag om 11.30 uur bij Beachclub Natural High aan de Kabbelaars- bank in Ouddorp de aftrap voor project GO-Elektro. Dat betreft een initiatief voor tren dy toertjes met elektrische scoo ters op de Brouwersdam. Initiatief nemer Veero (Vereniging Eigena ren en Exploitanten van Recreatie Ondernemingen) werkt voor dit project samen met onder meer WV Ouddorp, Webego sociale werkvoorziening en de gemeente Schouwen-Duiveland. START VERKOOP 21 MEI 2011 10 00 12 00 uur Hoek gasthuisstraat. slijkstraat

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 64