et - id Bewoners klagen over natuurbeleid Gemeente heeft tweederde van geplande bezuinigingen gehaald OM eist elf maanden cel en tbs voor 'bijlincident' Kapeïle 13 SCHOUWEN-DUIVELAND 26 en 27 RAAD VAN STATE Zorg over Duinzoom 30 Bru concurreert met Lemmer almanak Varen Vrouw treft twee inbrekers in huis Intratuin Koudekerke intratuin donderdag en vrijdag koopavond. Uur computeren geeft 28 kilo C02-uitstoot Zaterdag 21 mei 2011 Provincie steunt pleidooi voor meer sluizen Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl door Adri Klinkenberg BURGH-HAAMSTEDE - Twee bewo ners van de Hogezoom en de Lage- zoom in Burgh-Haamstede heb ben bij de Raad van State hun be klag gedaan over de gemeente Schouwen-Duiveland. „De gemeente zet de natuuront wikkeling in de Duinzoom door zonder te kijken of wij daar last van gaan krijgen", voerden C. Uit- terhoeve en P. Schutte in Den Haag aan. Het steekt de twee bewoners enorm dat Schouwen-Duiveland hen niet om hun mening heeft ge vraagd toen het bestemmingsplan Duinzoom werd vastgesteld. „Ze hebben beloofd om met ons in ge sprek te gaan maar we hebben er nooit meer iets van gehoord", zei Uitterhoeve. De twee tegenstanders wonen te gen het natuurontwikkelingsge bied en hebben daar weilanden. Schutte zegt door veranderingen in de grondwaterstand inmiddels wateroverlast te hebben op zijn gronden en zelfs in zijn huis. „Het water klotst daar onder de vloer." De twee omwonenden vrezen ook overlast van fiets- en ruiterpaden vlak langs hun woningen. De ge meente wil die aanleggen in het natuurgebied, dat ook voor recrea tie bestemd gaat worden. „Nergens in het bestemmingsplan kan ik vinden dat de gemeente Schouwen-Duiveland rekening houdt met de belangen van omwo nenden", merkte staatsraad T. van Sloten op. Woordvoersters van de gemeente zeiden dat Duinzoom een globaal bestemmingsplan is. De daadwer kelijke inrichting van het gebied wordt straks in inrichtingsplannen geregeld. „Het is nog onbekend of er fietspaden komen." Schutte en Uitterhoeve lieten zich zo niet wegsturen door de gemeen te. „Als we nu niets ondernemen tegen het globale bestemmings plan dan zitten we er straks aan vast", zei Uitterhoeve. De twee zijn niet tegen natuurontwikke ling in de Duinzoom, maar ze wil len wel zekerheid dat ze er geen last van gaan krijgen. Of de reeds begonnen natuuront wikkeling in Duinzoom kan door gaan zoals de gemeente dit wil, maakt de Raad van State binnen zes weken bekend. BRUINISSE - Zeeland kan zich op het gebied van water sport meten met Friesland, zei commissaris van de ko ningin Karla Peijs. De door haar gistermiddag geopende nieuwe jachthaven in Bruinisse is daar wat haar betreft een goed voorbeeld van. De provincie Zeeland zet de komende jaren in op watersport. Peijs trok een zeil van het naambord Jachthaven Bruinis se, waarop duizend gekleurde ballonnen het luchtruim kozen (foto). De opening werd bijgewoond door twee honderd genodigden. De commerciële jachthaven telt 880 vaste ligplaatsen rond een centraal plein met twee restaurants, een zwembad, supermarkt, zeilschool, wa tersportwinkel en jachtmakelaar. Het geheel is ontwik keld door Den Daas Recreatie en heeft 24 miljoen euro gekost. Van de vaste ligplaatsen zijn er inmiddels 720 uitgegeven. foto Izaak Verkeste Tip? redactie@pzc.nl door Ton van den NouweEand ZIERIKZEE - Van de vijf miljoen eu ro die de gemeente jaarlijks wil be zuinigen is 65 procent gehaald. Dat blijkt uit de jaarrekening 2010. Als de gemeente zo doorgaat wordt dit jaar en de komende vier jaar ruim drie miljoen bespaard. „Voor een groot deel is dat gelukt zonder lastenverzwaring van de MIDDELBURG burgers", melden B en W in de jaarrekening. Ze zeggen erbij dat dit ook is gegaan zonder te snijden in hun takenpakket. Dat is vol gend jaar anders, want op het pro gramma staan verdere bezuinigin gen tot vijf miljoen. Daarbij moe ten keuzes worden gerndakt in wat de gemeente allemaal moet doen. Schouwen-Duiveland sloot de boe ken over 2010 met een overschot Tegen een 47-jarige man uit Kapel- Ie, die ervan wordt verdacht vorig jaar een 36-jarige plaatsgenoot met een vleesbijltje te lijf te zijn ge gaan, is gisteren in Middelburg elf maanden cel en tbs met voorwaar den geëist. De Kapellenaar had die dag in een supermarkt een woor denwisseling met het slachtoffer. Later die dag kwamen ze elkaar weer tegen, de Kapellenaar voelde zich bedreigd en bracht zijn oppo nent met het bijltje steek- en snij- wonden toe. De gedragsdeskundi gen verklaarden de Kapellenaar sterk verminderd toerekeningsvat baar en achtten behandeling nood zakelijk. van 4,5 ton. Dat komt grotendeels voor rekening van werkvoorzie ning De Zuidhoek. De gemeente zelf hield maar 87.500 euro over. Er werd meer uitgegeven aan de brandweer en het herstel van de praalgraven in Dreischor was niet begroot. Daar tegenover staat een uitkering van bijna een half mil joen door opheffing van het amb- tenarenziekenfonds IZA. AXEL Een vrouw uit de Nassaustraat in Axel trof donderdag rond 22.00 uur na een wandeling twee mannen aan in huis. Toen zij binnenstapte, zette een van de twee haar opzij. Daarna sloegen ze met geld en sie raden op de vlucht. Waarschijnlijk kwamen ze binnen via een niet af gesloten deur. Beide mannen zijn blank, 1,90 meter lang en hebben een stevig postuur. Terneuzen werd de afgelopen dagen overspoeld door binnenvaartschip pers. Even niet varen, maar vergade ren. Voorafgaand aan het tweedaagse congres van hun belangenvereniging, was er een forumavond over de bin nenvaart over allerlei aspecten van het varen. De volgende dag verzamel den ze zich opnieuw om te praten over de vaarwegen, net als de derde dag trouwens. Toen het ging over va ren op de W'esterschelde, 's Middags stapten de schippers aan boord van een rondvaartboot om een stukje te gaan varen. Maandag zijn ze terug aan boord van hun eigen schip en gaan ze weer varen. Eén van de schippers op het congres: „Ik zal blij zijn als ik weer kan gaan varen." Galgeweg 5 (Provinciale weg tussen Vlissingen en Koudekerke), tel. 0118 551 623,

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 63