binnenland 15 afwachten Zijlstra grijpt hard in bij hbo's \j Arke.nl keer grens trekken' PIANO'S WD-jeugd: Tractie is te braaf Uitgebuite meisjes India maken merkkleding 349r 499,- Raad voor de rechtspraak ACUSTICA NTR overspoeld door telefoontjes over sint-journaal Verrassend veelzijdig Azoren! zaterdag 21 mei 2011 in voorarrest houden bij supersnel recht, waarbij de rechtszitting bin nen, drie dagen is. Dat is vaak te kort voor het verzamelen van hard bewijs voor zwaardere misdrijven. Uiteindelijk wordt de geweldple ger vaak voor een lichter vergrijp veroordeeld dan voor wat moge lijk was geweest als justitie iets lan ger de tijd had gehad. Met het nieuwe voorstel is er dus meer tijd en kan de verdachte in de cel worden gehouden, mits hij berecht wordt binnen zeventien laatdunkend over hele groepen te doen. Daar ligt voor mij de grens. En ik zal er elke keer wat van zeg gen of er iets tegen doen." Zou u niet ook iets moeten zeggen over de onderlinge omgangsvormen in de Kamer? Dat je elkaar met res pect bejegent? „Ik praat alleen voor mijzelf. En ik vind dat je respect voor elkaar moet tonen, zeker in het hoogste politieke forum. Maar dat betekent niet dat het er in de Kamer niet stevig aan toe mag gaan. Politiek is niet voor watjes. Hoe anderen zich gedragen, is hun eigen verantwoor delijkheid. Uiteindelijk moet de kiezer maar oordelen wat hij er- - van vindt." Voor'n advies op maat Korte Huifakkerstraat 2, Breda - 076 560 24 23 dagen. Opstelten en Teeven willen met de uitbreiding van de voorlo pige hechtenis ook aan slachtoffers meer tijd geven om een schade claim in te dienen. Opstelten en Teeven binden met hun wetsvoorstel verder de strijd aan met mensen die zich schuldig maken aan mishandeling, open lijke geweldpleging, brandstichting of geweld tegen bijvoorbeeld agen ten en ambulancepersoneel tij dens evenementen of rond uit gaansgelegenheden. - MafH HMMMBKBSS9 den haag - De WD-fractie is te voorzichtig, vindt de liberale jonge renorganisatie JOVD. Vergeleken met coalitiepartner CDA en ge- doogpartner PVV gedragen de WD-Kamerleden zich 'te netjes'. „De handschoenen mogen wel uit", zegt JOVD-voorzitter Martijn Jonk vandaag in deze krant. Jonk is er alles aan gelegen dat de WD ook bij volgende verkiezin gen de grootste blijft. De fractie moet daarom meer profiel krijgen. „Dat lukt niet als je vooral maar Iaat zien dat je brave jongens bent." Ook is hij beducht voor de toenemende invloed van de SGP. De steun van die partij is mogelijk cruciaal voor de meerderheid van de coalitie in de Eerste Kamer, die maandag wordt gekozen. Ook de partijprominenten Johan Remkes en Frans Weisglas vinden dat de WD wel meer van zich af mag bijten. Weisglas spreekt frac tieleider Stef Blok aan, die PW-lei- der Wilders te veel zou laten weg komen met boude uitspraken over bevolkingsgroepen, zoals moslims. Spectrum: het is stil in de WD Bij exploot van achttien mei 2011 van Berend Jan Meijering, gerechtsdeurwaarder te Middelburg, is op verzoek van de stichting Stichting Pensioenfonds Horeca Catering, de stichting Stichting Sociaal Fonds voor het Horecabedrijf (SFH), de stichting Stichting Overgangsregeling vervroegd uittreden voor het Horecabedrijf (S0H0R), allen gevestigd te Zoetermeer, opgeroepen Mark Pieter Reginald La Grand, zonder bekende woon- of verblijfplaats, om op dinsdag zeven juni 2011 te 11.30 uur in persoon of vertegen woordigd door een gemachtigde te verschij nen in de raadkamer van de Rechtbank Middelburg, Kousteensedijk 2, teneinde te worden gehoord omtrent een verzoek tot fail lietverklaring. Afschrift van dit exploot is te verkrijgen bij een van onderstaande adres sen: GGN Zeeland Dam 2 Westsingel 132 4331 GJ Middelburg 4461 DR Goes 0118-633008 0113-250925 Amsterdam - In Europese- en Ame rikaanse modezaken hangt kle ding die in India onder slechte ar beidsomstandigheden is gemaakt. Het gaat vooral om kinderarbeid: meisjes jonger dan 18 jaar die wei nig krijgen betaald en buitenspo rig overwerk doen in ongezonde en onveilige omstandigheden. Dat stellen de Stichting Onder zoek Multinationale Ondernemin gen (Somo) en de Landelijke India Werkgroep (LIW) in een gisteren verschenen rapport. De kleding is bestemd voor onder meer C8tA, Only, lack&Iones en Diesel. De jonge werkneemsters in de In diase kledingfabrieken behoren tot de dalit, een kasteloze bevolkings groep. Ze worden te werk gesteld via het 'Sumangali Scheme', een systeem waarin tienermeisjes kun nen sparen voor hun bruidsschat. Als de meisjes in dienst treden wordt hun beloofd dat ze na drie jaar arbeid een bonus krijgen van 400 tot 800 euro. Volgens Somo en LIW is het be loofde bedrag geen bonus, maar in gehouden loon. De Nederlandse textielbranche laat weten dat diverse partijen zoe ken naar oplossingen voor de situa tie in de regio Tamir Nadul waar de misstanden zich voordoen. De kledingbranche is het met Somo en LIW eens dat het Suman- gali-systeem 'elementen bevat die strijdig zijn met de rechten van de mens en de richtlijnen van de ILO, de internationale arbeidsorga nisatie.' den haag - Staatssecretaris Halbe Zijlstra (Onderwijs) gaat fors ingrij pen op hogescholen om het ni veau van het onderwijs te kunnen garanderen. Studenten moeten een landelijke toets maken voor de kernvakken van hun opleiding en docenten in het hoger beroepson derwijs (hbo) moeten minimaal een mastergraad hebben. Daar naast zal de inspectie vaker contro leren of de kwaliteit van de scho len in orde is. „Ingrijpen is absoluut noodzake lijk", benadrukt Zijlstra. „Het ver trouwen in het hoger onderwijs moet weer hersteld worden." Eer der deze maand verscheen een ver nietigend rapport van de Inspectie van het Onderwijs over Inholland, waar 99 diploma's ten onrechte zijn verstrekt. Het toezicht op hogescholen heeft volgens Zijlstra gefaald. Iedere zes jaar oordeelde de accreditatiecom missie NVAO of een opleiding goed genoeg was, maar in de tus senperiode was er geen controle van buitenaf. Dat gaat de onder wijsinspectie nu doen. „De waarde van een hbo-diploma mag niet ter discussie staan. Dat doet het nu wel", zegt Zijlstra. Stu denten mogen volgens hem niet de dupe worden van slecht onder wijs. De HBO-raad kan zich vinden in de plannen van de staatssecretaris om strenger te controleren op hbo's. „Alle twijfel over geldigheid van een diploma moet worden weggenomen", zegt een woord voerder. De raad is echter bang dat invoering van centrale toetsen leidt tot meer bureaucratische rompslomp. O zie onze website:binnenland 'Overheid is er om de kwaliteit van diploma's te garanderen' Roemer loopt weg. hilversum - De NTR is gistermid dag overspoeld met telefoontjes na dat de omroep bekend had ge maakt dat er vandaag een extra Sinterklaasjournaal komt. De uit zending staat gepland voor 19.50 uur. De NTR wilde gisteren alleen ont hullen dat de uitzending om 'een bijzonder en urgent nieuwsfeit' gaat. Op Twitter werd volop gespe culeerd over de kwestie. 'Sint gaat van zijn AOW genieten en gaat eindelijk met pensioen', opperde de een. Andere suggesties waren: De Sint wordt nieuwe topman van het IMF, de Sint gaat trouwen, en Sint is verbannen uit Spanje. Terceira Hti. Residencial Teresinha*** Centraal gelegen en dichtbij het strand 8 dagen, logies/ontbijt Vertrek in juni Per persoon al v.a. Sao Miguel App. Acorsonho**** Reis inclusief huurauto 8 dagen, logies Vertrek in juni Per persoon al v.a. Sao Miguel App. Vale do Navio**** Gloednieuw en rustig gelegen 8 dagen, logies/ontbijt Vertrek in mei/juni Per persoon al v.a. 399r Sao Miguel Htl. Bahia Palace**** Incl. 3 wandelexcursies over het eiland 8 dagen, logies/ontbijt Vertrek in juni Per persoon al v.a. 599,- Ga voor deze en alle andere aanbiedingen naar uw Arke winkel of boek snel op Arke.nl Genoemde prijzen zijn vanafprijzen per persoon, o.b.v. 2 pers. en inclusief vlucht. Vraag naar de voorwaarden. WTOWfexNO», I dat de diefstal te maken heeft met de inhoud van de tekening. foto Robert Vos/ANP zijn knieën afgebeeld met een corpus van Jezus in zijn achterwerk. Museum directeur Jos Schatorjé gaat ervan uit

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 5