261 zeeland Stand-up-Paddling wordt de Waterski, windsurf, stand-up-board, kajak of bananenboot uitproberen .Stijlvolle badkamers tegels ESüSEsiZSE WATERSPORTCENTRUM Roha Active Sports en Waterskicentrum De Schotsman in het nieuw Auto te water aan Westhavendijk Kerkgebouw De Hoogte viert jubileum Fietspad dicht om verhuizing zeegrasplanten 35 jaar Peuterleut in Wissenkerke VANDAAG: zaterdag 21 mei 2011 Wordt het prachtig modern of sfeervol klassiek? Kleinschalig wonen in Nieuw en Sint-Joosland (Kraayerthavenstraat) Neem alvast een kijkje tijdens de Open Dag van de Bouw op zaterdag 28 mei tussen 10.00 en 16.00 uur en Iaat u Informeren over de mogelijkheden Zorgstroom T (0118) 68 40 00 www.zorgstroom.nl info@zorgstroom.nl Laat u inspireren in onze showroom en ontvang advies op maat raab karcher Waldammeweg 2,4338 PJ Middelburg www.raabkarcher.nl Tel: 0118-625055 GOES Aan de Westhavendijk in Goes is gisterochtend een auto te water ge raakt De Belgische eigenaar had zijn voertuig waarschijnlijk niet goed op de handrem gezet. De brandweer rukte met duikers uit om te kijken of er nog iemand in de auto zat, dat bleek niet het ge val. Het scheepvaartverkeer moest enige tijd worden stilgelegd. Ber gingsbedrijven hebben de auto uit het water getakeld. GOES Kerkgebouw De Hoogte in Goes- Zuid bestaat morgen veertig jaar. Dat jubileum wordt luister bijgezet met een feestelijke zondagsdienst om ïo.oo uur. Vanaf 11.00 uur is er een traktatie, wordt een feestlied gezongen en worden de vrijwilli gers gehuldigd. Na de. lunch om 12.15 uur is er vanaf 13.30 een feest programma met spelletjes, Afri kaanse muziek van Ubuntu-zange- ressen Hope en Theresa en verschil lende exposities. In het artikel over schriftelijke vra gen door Leefbaar Reimerswaal over ontslagen bij Van Hoek van donderdag 19 mei is abusievelijk vermeld dat het vervoersbedrijf ge vestigd is in Yerseke. Dat moet Ril land zijn. door Claudia Sondervan Een grote groep scholie ren hangt na een dag wa tersporten tevreden op en over de nieuwe ban ken van het terras van Beau4, het restaurant van het wa- terportcentrum De Schotsman aan het Veerse Meer. Ze doen er wat Marloes Timmer man en Diana Dunlop graag zien: loungen temidden van oudere fietsrecreanten met koffie of een witte wijn bij hun bordje zalm en naast inwonende watersporters in wetsuits met een Belgisch bier. De onderneemsters starten het wa tersportseizoen 2011 met een flin ke uitbreiding die hun beider be drijven, Roha Active Sports en Wa terskicentrum De Schotsman, nog beter laat samenwerken. Naast het bestaande gebouw aan het einde van de Campensweg staat nu een zakelijk ogend pand waar ze veel gemak van hopen te hebben. Het gebouw verbindt de waterski- verhuur van Diana Dunlop en haar partner Evert-Jan van Nunen met de winkel in badkleding en sportartikelen van Marloes en haar broer Jeroen Timmerman. De twee bedrijven lopen schijnbaar naadloos in elkaar over, maar zijn en blijven zelfstandig, benadruk ken ze. Diana: „Wij hebben er de wereld wijde bouw van waterskibanen bij en onze eigen drie centra in Neder land en Duitsland; Roha heeft met wind- en kitesurfen en alle andere sporten een programma waarmee we elke klant naar wens kunnen bedienen: als de jongeren gaan sur fen of waterskiën, kunnen oude ren mee in de sloepen. Maar we zien ze ook van alle leeftijden op de bananenboot over het Veerse Meer gaan. We werken nauw sa- „Waterskiërs en surfers komen hier zielsverwanten tegen." Marloes Timmerman men, maar samengaan is een stap te ver. Detailhandel en het restau rant zijn gewoon een vak apart." En dat is het domein van Marloes en haar broer Jeroen Timmerman. Het restaurant beslaat nu het volle dige bestaande pand en heeft een kaart voor lunch en diner. Zeven jaar namen de bouw plannen aan voorberei ding: waterschap Veerse Meer, provincie, gemeente en Staatsbosbeheer bemoeiden zich met hun wens voor een betere be huizing van de winkel, de stalling voor de surfplanken, het skiver- huurcentrum en het restaurant. Nu het er staat, is het zaak dit sei zoen de nieuwe ruimten te benut ten. Verder afwerken - zoals het ap partement van de beheerder die nachtelijk toezicht houdt - komt dit najaar wel, geeft Marloes Tim merman aan. Ze is blij met de nieuwe ruimte voor opslag van de surfboards en -zeilen voor de ver huur. Daar kunnen klanten ver schillende boards uitproberen en eventueel lockers huren om hun boards in op te slaan voor het sei zoen. Stand-up-paddling wordt de hype dit seizoen, geloven bei de vrouwen. Op relatief gro te surfboards staande je voortbe wegen met behulp van een grote peddel - als was je een Hawaïaanse speervisser. Het is best inspan nend, weet Marloes: „Je moet je evenwicht houden en tegelijk goed werken met de peddel. Zie het als een moderne versie van ka jakken." Het duo kijkt oprecht uit naar de ontwikkelingen zoals het vijf ster ren-eilandhotel Palazzeau en hotel landgoed de Groot Duynen. „Die hotelgasten kijken dus straks recht op ons watersportcentrum", con cludeert Marloes. „En wij hebben de kwaliteit in materiaal en in structeurs om hen tevreden te stel len", weet Diana. MIDDELBURG - Projectbureau Zee weringen verplaatst vanaf maan dag 23 mei zeldzaam klein zeegras van de slikken bij Wilhelminapol- der naar Roelshoek bij Krabbendij- ke. Het werk duurt circa vier weken. Voor de veiligheid wordt in die tijd het buitendijkse fietspad vanaf het Goese Sas tot Kattendijke afge sloten tijdens de werkzaamheden. Fietsers worden omgeleid. In het weekend en als er doordeweeks niet gewerkt wordt, staan de hek ken open. Het zeegras moet ver huizen omdat in 2012 de Ooster- scheldedijk in de Wilhelminapol- der versterkt wordt. WISSENKERKE - Peutergroep Peuter- leut bestaat 35 jaar; kinderdagver blijf Ziezo draait alweer twintig jaar en de buitenschoolse opvang Okidoki in Wissenkerke is vijftien jaar in bedrijf Dat wordt vandaag gevierd in het kindercentrum in Wissenkerke. Tussen 10.30 tot 14.30 uur zijn alle kinderen en ouders uitgenodigd aan Julianastraat. Wethouder Piet de Putter geeft er het beginsein voor een programma met muziek maken, knutselen, schminken, springkussens en een workshop babymassage. Diana Dunlop (links) en Marlous Timmerman. Toeristen vinden ons wel via de vakantiepar ken. Maar de mensen uit de buurt, die komen hier zelden. Die willen we graag het centrum laten zien", meent Diana Dunlop. Afgelopen weken konden de Veerse en Noord-Beve- landse scholen al gratis lessen boeken voor hun groe pen zeven en acht. TWaalf scholen hebben van het aanbod gebruik gemaakt. „De meeste kinderen uit de dorpen hebben immers nooit aan watersport gedaan." Zaterdag 28 mei houdt het watersportcentrum van de twee ondernemingen open huis. Wie nieuwsgierig is kan eenvoudig rondkijken, maar kan zich ook in- -schrijven om voor een tientje een watersport uit te proberen: waterski, windsurfen, stand-up-boarden, kajak of met de bananenboot. Vanaf 12.00 uur is er ac tiviteit op het water, tot ongeveer t8.oo uur. Deelne mers moeten reserveren: 0113 - 370270. Het centrum is dagelijks open van 10.00 tot 23.00 uur. GROOTE MARKT START VERKOOP 21 MEI 2011

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 56