41 AAfêSU twee Groenewegen sprint naar zege keer op Trainen waa r de vrachtwagen je brengt PZC-ftRiAm. lil podium INTERNATIONALE JUNIORENDRIEDAACSE Amsterdammer wint in Axel PZC Familieloop familieloop 2011 zaterdag 21 mei 2011 m mzmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmsmmimsmMtmmm mmmmmmmmm door René van Stee AXEL - Met zijn overwinning twee weken geleden in de Flevotour be wees Dylan Groenewegen dat het met zijn vorm wel goed zat. De Amsterdamse renner gaf daarvan gisteren wederom de bevestiging in de Internationale Juniorendrie- daagse. In de openingsetappe Phi- lippine-Axel (109,1 kilometer) was hij de sterkste van een kopgroep van zestien man. En hij bleek niet van plan om zijn gele leiderstrui zonder slag of stoot weer af te staan. „Ik wil echt voor het klasse ment gaan. De koers ligt me hier wel. Vorig jaar eindigde ik in de tweede etappe ook al op het po dium (derde plaats, red.). Alles zal afhangen van de laatste dag in de Vlaamse Ardennen", vertelde hij na de huldiging. Groenewegen haalde het voor de Denen Peter Mathiesen en Elias Helleskov Busk. Met zes andere renners kreeg de coureur van Va- cansoleil-BHV-Maas na ruim zes tig kilometer koers aansluiting bij een kopgroep van vijf man. Later sloot nog vier man aan. Het eerste vijftal was er na 25 kilometer, ter hoogte van de Langeweg tussen Hoek en Philippine, vandoor ge gaan. De grote groep brak op dat moment in vele stukken uiteen. Hoewel de voorsprong op een ge geven moment slonk tot vijfender tig seconden, bleef het leidende zestiental in de slotfase van de wedstrijd uit de greep van het pe loton. Eén van de smaakmakers in de wedstrijd was Ricardo van Don gen (dertiende op dertien secon Dylan Groenewegen was oppermachtig in de sprint. den). De eerstejaars junior was niet alleen betrokken bij de eerste - bijna beslissende - ontsnapping, hij reed bovendien voortdurend vooraan mee in de kassei- en tus- sensprints. Die leverden hem giste ren respectievelijk de grijze en ro de trui op. „En die staan me goed", klonk het laconiek. „Maar ik ga toch echt voor de witte trui", wees hij op het tricot voor de bes te jongeling in de koers. De coureur uit Oosterhout was te vreden over zijn verrichtingen, al kreeg hij aan het eind wel kramp. „Waarschijnlijk iets te weinig ge dronken." Van Dongen kende de route, omdat hij vorige week met zijn ploeg De jonge Renner het parkoers nog had verkend. Eerder dit seizoen won hij de Omloop door het Land van Bartje, een foto Mark Neelemans Drentse kasseiklassieker. Daar had hij gemak van op de kasseien bij Philippine en Axel. „Ik wist pre cies waar ik moest toeslaan. Het verliep precies volgens plan." Danny van Poppel (Poppel), de eindwinnaar van vorig jaar, finish te op 28 seconden op de 25e plaats. Beste Zeeuw was Bart Ver- mue (Oudelande) op de 59e plaats op 1.43. door Esther Minnaard GOES - De mosselmarathon in Yer- seke staat vandaag op het program- - ma, maar gisteravond lieten de skeeleraars tijdens de baancompeti- tie in Goes al even van zich horen. Vooral de Zeeuwse rijders lieten zien in eigen provincie te willen presteren. Erwin Mesu uit Middel burg mocht op zijn 22e verjaardag twee keer op het podium verschij nen. Hij werd in de tijdrit van 300 ^meter tweede, achter Sander de Graaf uit Heerenveen, die in een tijd van 27,04 de finish passeerde. Op de derde plaats eindigde Anto ny Janse uit Yerseke. Een knappe prestatie, want de jonge Ci-rijder werd onlangs geopereerd aan zijn duim. In de puntenkoers pakte Er- win Mesu eveneens zilver. Hij ein digde samen met winnaar Robert Post op twaalf punten, maar de laatste finish maakte het verschil. Niels Mesu kwam in de punten koers als eerste over de eindstreep, maar het aantal punten was net niet genoeg voor een podium plaats. Antwan Tolhoek uit Yerse ke kwam al in de eerste bocht ten val. Hij werd gedubbeld en moest de race verlaten. De skeeleravond werd geopend door de vrouwen, die onder het oog van de nodige supporters hun tijdrit afwerkten. Marta Nunes pakte de zege met 29,03 seconden. Lisanne Buur- mans uit Wervershoof en Marieke van Hoek uit Wassenaar werden respectievelijk tweede en derde. In de puntenkoers werd Buurmans eerste, van Hoek tweede en Kim- berley Muusse uit Zaandam derde. door Koen de Vries MIDDELBURG - Minstens vijf dagen per week is hij met zijn vrachtwa gen onderweg. Meestal in of naar Frankrijk, maar ook in Italië komt hij regelmatig. Het betekent niet dat hij nooit kan sporten. Nick Wieland loopt vijf a zes ker per week hard op plaatsen waar zijn Volvo S12 hem brengt. In de week einden loopt hij minstens één wedstrijd. Zoals de PZC Familie loop, op 18 juni. Bewegen is belangrijk voor een vrachtwagenchauffeur, vindt Wie- land. Eeuwig stilzitten kan niet ge zond zijn. „Ik werk gemiddeld twaalf uur per dag en heb toch tijd genoeg om hard te lopen", stelt de 38-jarige Axelaar. „Er is altijd wel een gaatje te vinden om te trai nen. 's Avonds, als je klaar bent Schrijf nu in voor de PZC Familie- ioop. O Datum: zaterdag 18 juni. Start en finish: Arsenaalpiein Vlis- singen. Afstanden: 3,10 en 21,1 km. Inschrijving sluit op 26 mei. Inschrijven en meer informatie op www.pzc.nl/familieloop. met rijden, maar ook tussendoor. Het gebeurt regelmatig dat ik er gens kom om te laden of te lossen en dat ze vragen twee uur later te rug te komen. Dan trek ik m'n schoenen aan en ben ik weg. Ik heb drie paar in de vrachtwagen liggen. Eerlijk gezegd heb ik meer respect voor mensen die van 9 tot 5 werken. Als ze thuiskomen zijn ze moe en moeten ze na het eten nog gaan trainen. Dat lijkt me veel lastiger." Het ongeregelde leven van de Zeeuws-Vlaamse vrachtwa genchauffeur is zo regelmatig, dat hij zijn trainingen nog kan plan nen ook. Maandag is steevast een rustdag, dinsdag doet hij snelheids training, woensdag een langzame duurloop, donderdag een snelle duurloop en vrijdag meestal nog een of andere duurloop. Op zater dag, als hij thuis is, doet hij mee aan een wedstrijd en op zondag traint hij vaak met zijn clubmak kers van De Wielingen op het strand bij Cadzand. „Elke week is anders, maar ik weet m'n trainingsstekjes wel te vinden. Op dinsdag lukt het me regelmatig om op de baan te trainen. Ik kom vaak op een baan in de buurt van Bordeaux en ook vaak bij Dijon. Maar ik heb laatst ook getraind bij Grenoble en Neufchateau. Atleten zijn aardige mensen. Ik ben altijd welkom om mee te trainen met een groepje en kan na afloop meestal douchen. Dat is nog wel eens een probleem als je in je vrachtauto slaapt. Voor duurtrai- ningen probeer ik een leuke plek te zoeken, in een bos of zo. Dat lukt niet altijd. Dan loop ik op de weg dertig minuten heen en der tig minuten terug. Om de weg niet kwijt te raken." Dinsdag was Wieland in de buurt van Bordeaux. In Cognac laadde hij - u raadt het al - vele-kratten cognac in zijn truck met oplegger van ruim achttien meter lang, waarna hij zijn tocht via de baan van Bordeaux vervolgde. „Dat kon makkelijk. Ik heb er een uur ge traind en ben toen weer verder ge reden. Ik was ruim op tijd om de files voor te zijn." Vroeger was Wieland voetballer, maar daar is hij mee gestopt. „Als vrachtwagenchauffeur kon ik wei nig met de groep trainen en dus stond ik vaak reserve. Vanaf m'n dertigste ben ik gaan hardlopen. Toen kwam ik er al snel achter dat dat veel leuker is dan voetballen." Wieland kiest bij de PZC Familie loop voor de halve marathon. Het kortere werk is zijn specialiteit - zijn pr op de 10 kilometer is 39.07 maar dat moet nog twee minuten sneller kunnen - maar nu wil hij weer wat langere afstanden gaan lopen. „Ik heb drie keer aan de Kustmara- thon meegedaan, één keer aan de marathon Zeeuws-Vlaanderen en heb ook Rotterdam en Parijs gelo pen." Hij verheugt zich op de Fa milieloop, want het prachtige par koers kent hij inmiddels. Deson danks houdt hij een kleine slag om de arm. Het wil wel eens zo zijn dat hij pas op zaterdagochtend terug in Axel arriveert. Dan stelt hij zijn deelname aan de PZC Fa milieloop gewoon een jaartje uit. Nick Wieland, hier met nummer 332 in actie tijdens de Jeff Thuy Memorial, vindt altijd wel een gaatje om te trainen. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 41