met Annie M.G. J1499J 3 Premiechaos Topvoordeel ZUID-AFRIKA m kras.nl commentaar Aanrijding Vakantieplezier begint bij Kampeer centrum Mechielsen! OR ROC Zeeland stemt in met fusie zaterdag 21 mei 2011 Annie M.G. Schmidt „In Kapelle staat van jou een beeld en jij hebt je zeker nooit verveeld, met al dat schrijven en lezen!" Lisa den Toom, groep 5,6 van Het Honk in Kapelle voor basisscholieren. Het was een kinderfeest en een prijzen festival. Lisa den Toom, uit groep 5, 6 van Het Honk in Kapelle, was een van de prijswinnaars van de gedichtenwedstrijd. De school heeft veel aandacht aan Annie had besteed. Lisa las vóór, voor Annie: „In Kapelle staat van jou een beeld en jij hebt je zeker nooit ver veeld, met al dat schrijven en le zen! En verhalen verzinnen over een of een ander raar we zen. Of de heks van sierkonfleks of iets anders geks." Annie heeft zoveel geschreven, zegt Linda Koopmanschap (57 jaar). „We wonen in het noor den van het land en vieren net nu vakantie in Middelburg. Toen we vanochtend hoorden van het Annie M.G. Schmidt feest, leek het ons een leuk idee om ook even te komen kijken. Er- komen nu zoveel herinnerin gen terug." Linda is opgegroeid met Annie, ze leest nu Pluk van de Petteflet voor aan haar kleinkinderen, en ze geniet zelf van de musicals jaar geleden werd Annie M.G. Schmidt geboren in Kapelle, tegenover de kerk. en haar liedjes. „Ik dacht net nog aan 'mijn opa'. 'Heerlijk van de dijk afrollen en mijn opa was de dijk'. Twee stille krachten achter 100 jaar Annie, Ineke en Ella, letten op de kleintjes. Ze zijn in alle vroegte naar de begraafplaats in Kapelle gegaant om rozen te leg gen op de graven van Johannes Daniël Schmidt en Geertruida Maria Bouhuys, Annies ouders. En op het graf van Johanna Toolens, de trouwe huishoud ster. „Je doet alles voor Annie om er een feest van te maken." in Kapelle het feest mee van de 100e geboortedag van Annie M.G. Schmidt. fotografie Marcelle Davidse Oma's Snoepwinkel in Veere zoekt 2 meisjes om elke zondag te helpen. Oma's Leeftijd snoepwmkat 15.18j/,ar Goed rekenen is een must! Tel.: 0118-502161 Julian van Dille, 7 jaar, zit in de Tunnel in Schore. Hij won de hoofdprijs in zijn leeftijdscatego rie. „Ik heb Pluk en zijn auto gekleurd." Julian wist al dat hij naar voren moest ko men. Dat hadden ze op school verteld. „Daarom ben ik hier, maar ook om te luiste ren." Hij weet dat Annie M.G. Schmidt in Kapelle geboren is, tegenover de kerk in de meubelzaak. „Heel lang geleden. Maar nu is het feest omdat ze hier gewoond heeft en omdat ze mooie verhalen kan schrijven." Wat is er te doen? 10.30 tot 18.00 uur: op het kerkplein in Ka pelle is het schilderdag. Amateurs en profes sionals schilders en tekenaars doen mee aan de Anniedag. Het duo De Kattebel (Ans en Rini Schilders) zingt in de NH Kerk in Kapelle liedjes van An nie M.G. Schmidt. Het publiek kan meezin gen. De teksten worden op een scherm ge projecteerd. Van 14.00 tot 14.45 uur en her haling van 15.15 tot 16.00 uur. 10.00 tot 11.30 uur: Theater de Vroone in Kapelle, filmvertoning van Pluk van de Pet teflet. Aansluitend balonnenoptocht van het bejaardenhuis met muziekkorps Jonge Kracht naar de bibliotheek, waar bij het beeldje van Dikkertje Dap en de Giraffe de balonnen wor den opgelaten. 21.00 tot 24.00 uur: grote Zaal theater de Vroone, schrijvers- of Anniebal. Schrijvers, dichters, schilders en politici zijn uitgeno digd. Commissaris van de koningin Karla Peijs opent het bal. Toegang 5,00 euro. - Live muziek met The Evergreens. De muziek wordt onderbroken door intermezzo's van schrijvers/journalisten; Ondine van der Vleu ten, Jan van Damme, Yvonne Kroonenberg. Bibliotheek van Vlissingen, viert de geboorte dag op zaterdagmiddag (van 14.00 -15.30 uur) met optredens van balletschool Anita Bekers. Ze dansen op liedjes van Annie. Prijsuitreiking van Vlissingse wedstrijd ba- sischolen om 'iets te ontwerpen dat te ma ken heeft met Annie'. Flip van Duijn, de zoon van Annie, reikt de prijs uit. Autoverzekeraars zo als ASR en ANWB leggen een gevaar lijk verband tussen de premies en de risico's. Het is inmiddels zo ver dat je buur man voor dezelfde verzekering van dezelfde auto zomaar tien tallen euro's minder hoeft te be talen. Alleen omdat zijn wo ning onder een andere postco de valt. Leeftijd, schadevrije jaren en soms ook de streek waar een verzekerde woont, bepalen al ja ren mede de premie. Maar nu zijn er al grote verschillen op straatniveau. Uit het oogpunt van zorgvuldige risicobereke ning en premiebepaling lijkt dit een eerlijke zaak. Toch is de ze aanpak de bijl aan de wortel van het verzekeringswezen. Veel mensen weten het niet meer, maar dat steunt op solida riteit. De basis is dat iedereen dezelfde premie betaalt, ook al loopt de een wat meer risico dan de ander. Wie deze solidari teit ondergraaft, houdt einde lijk geen verzekering over. Dat zal toch niet de bedoeling van de verzekeraars zijn? KLOETINCE - Op de kruising Zomerweg/Lewestraat in Kloetin- ge heeft zich gisteren om 15.15 uur een aanrijding voorgedaan tussen een auto en een bromfiets. De 16-jarige bromfietser uit Goes kwam ten val en raakte gewond. Coleman partytont 229, 'ÖAflVlJf, AYIÖ4 10% korting op Mepal servies en Crerspo stoelen Gildeweg 35, VLISSINGEN I 0118 - 44 0100 i I www.kampeercentrummecbielsen.tii Openingstijden: ma. t/m vr. 09.00 -18.00 uur, za. 09.00 -17.00 uur, vrijdag koopavond tot 21.00 uur in de maanden mei t/m augustus. ettwc MIDDELBURG - De Ondernemings raad (OR) van ROC Zeeland geeft een positief advies aan haar be stuurders voor de fusie met het ROC Westerschelde. De OR stelt echter voorwaarden om de kwali teit van het onderwijs te waarbor gen en signaleert knelpunten. De (ver)plaatsing van het hoofdkan toor van Middelburg naar Terneu- zen brengt extra kosten met zich mee, die negatief kunnen uitpak ken voor de kwaliteit van het on derwijs en de inzet van personeel. Rondreizen Zuid-Afrika üièl 16/17 dagen inclusief ontbijt Vertrek: van 19 juli t/m 20 maart 1 Voordelige complete rondreizen langs dé hoogtepunten van Zuid-Afrika met o.a. het Kruger i National Park, de Panoramaroute, Swaziland, Zululand en Durban. Inclusief vlucht, verblijf, ontbijt, Nederlandssprekende misleiding en excursieprogramma. Met vele gegarandeerde vertrekdata! Boek nü, want VOL VOL! Zie www.kras.nl/25990 of /25059 KSüflj waarom zou je meer betalen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 3