de bergen FAMILIE VERWENDAGEN 37 Humor in de sport 1 Topsprinters verlaten Giro Sedoc gaat in de fout met 'whereabouts' Noorse eredivisie afgelast door staking Toestand van Nesu is iets verbeterd Australiërs grijpen macht Olympia's Tour Schoorel plaatst zich voor Roland Garros f 1 www.indoorskydive.com/familieverwendagen zaterdag 21 mei 2011 Voor de stort van de loodzware dertiende etappe van de Ronde van Italië heeft na Mark Cavendish nog een aantal topsprinters zich afgemeld. De Italiaan Ales- sandro Petacchizijn Duitse ploeggenoot Danilo Hondo en de Spanjaard Fran cisco Ventoso lieten kort voor de rit naar de Grossglockner verstek gaan. Cavendish had donderdag na zijn tweede ritzege zijn vertrek al aangekondigd. De Brit gaat zich voorbereiden op de Ronde van Frankrijk. omhoog. Lange tijd volgde hij op de Grossglockner het spoor van het achtervolgende groepje met Ni- bali en Scarponi, maar in de laat ste kilometer liet hij hen na een zo veelste tempoversnelling toch lo pen. „Ik wilde mezelf ook weer niet opblazen, met alle gevolgen van dien. Ik denk dat ik het zo goed heb aangepakt." Vandaag foto Alessandro Trovati/AP wacht de etappe naar de uiterst steile Monte Zoncolan en morgen is er de koninginnerit naar Val di Fassa. „Als ik die twee lastige da gen goed doorkom en als ik dezelf de mannen als vandaag kan vol gen, doe het ik goed", zegt de jeug dige Brabander, die in het alge meen klassement opklom naar de achttiende plaats. door Koen de Vries Er zijn van die voetbalclubs die er elk jaar weer in slagen alles fout te doen. Op de een of andere manier krijgen allerlei nobody's het bij clubs met een miljoenenomzet nog steeds voor elkaar de macht te grijpen, om vervolgens de afslag richting sportief moeras in te slaan. Zestien van de 36 betaaldvoetbalclubs staan momenteel on der curatele bij de KNVB omdat ze structureel meer geld uitgeven dan er binnen komt. De soap bij Feye- noord sleept zich al jarenlang voort en ook bij Vitesse is het jaar-in-jaar-uit feest. De club van Merab Jordania, de stinkendrijke Geor giër van wie nog steeds niemand weet hoe hij precies aan zijn centen komt, wil in 2013 landskampioen wor den. Vitesse handhaafde zich vorige week echter maar op het nippertje in de eredivisie. Woensdag zet te de club uit Arnhem zijn opmars voort middels een 3-2-nederlaag in de oefenwedstrijd tegen derdeklasser SML. „We hebben verloren, maar ik ben wel tevre den over de instelling van de spelers", was het visio naire commentaar van trainer Albert Ferrer. Binnenkort heeft hij een gesprek met Jordania over contractverlenging. Dat laat echter op zich wachten omdat de suikeroom vergeten was zijn visum te ver lengen. Wat fijn toch dat Marcel van Roosmalen sup porter is van Vitesse. Deze journalist schreef in 2006 het boek 'Je hebt het niet van mij'. Van Roosmalen volgde de club een jaar lang en had geen enkele moei te het ene na het andere absurdistische voorval te be schrijven. Een geweldig boek, dat volkomen terecht uitgeroepen werd tot sportboek van het jaar 2006. Niet veel later verscheen 'Het jaar van de adelaar', waaruit bleek dat er bij Vitesse nog helemaal niets veranderd was. En nu schijnt Van Roosmalen bezig te zijn met zijn derde boek over Vitesse. De titel is nog niet bekend, maar het zou gezien de ge beurtenissen van het laatste jaar wel eens de beste van de drie kunnen worden. Opschieten met schrij ven Marcel. Ik kan bijna niet wachten. Dat wordt weer lachen. PAPENDAL OSLO UTRECHT Atleet Gregory Sedoc riskeert een schorsing. De 29-jarige hordeloper is in een periode van achttien maanden drie keer in de fout ge gaan bij het opgeven van zijn ver blijfplaats ('whereabouts') en mis te zodoende twee dopingcontroles. Hij moet zich nu verantwoorden voor de tuchtcommissie van het In stituut Sportrechtspraak (ISR). Van de Atletiekunie mag de Euro pees indoorkampioen van 2007 op de 60 meter horden tot de uit spraak van het ISR aan wedstrijden blijven deelnemen. De mondelinge behandeling dient op 9 juni. Zo'n honderd voetballers in de Noorse eredivisie (Tippeliga) zijn in staking gegaan, nadat onderhan delingen over arbeidsvoorwaarden zijn vastgelopen. De competitie wedstrijden van het komende weekeinde zijn bij gebrek aan spe lers afgelast. De voetballers eisen het recht om hun eigen voetbalschoenen of keepershandschoenen te kiezen, iets dat vanwegê collectieve afspra ken bij clubs in Noorwegen niet mogelijk is. Daarnaast willen ze 's zomers minstens één week vakan tie. De zorgelijke toestand van FC Utrecht-speler Mihai Nesu is iets verbeterd. De Roemeense midden velder, die sinds 10 mei met een ge broken nekwervel in het zieken huis ligt, is steeds langere perioden los van de kunstmatige beade ming, meldde de Utrechtse club. Clubarts Frank van Hellemondt be nadrukt echter dat het vaker en lan ger zelfstandig kunnen ademhalen niets heeft te maken met Nesu's verdere fysieke toestand. „Er treedt nog geen verandering op. Mihai kan zijn armen en benen nog steeds niet gebruiken." REUVER PARIJS Luke Durbridge heeft gisteravond de vijfde etappe van Olympia's Tour gewonnen. De Australische wielrenner bleef in de individuele tijdrit over 12,1 kilometer rond Reu ver zijn ploeggenoot Michael Hep burn drie seconden voor. Hepburn veroverde wel de leider strui in de etappekoers, die van daag eindigt met een rit door Lim burg. Hepburn nam de trui over van Wim Stroetinga, die eerder op de dag zijn derde etappezege be haalde. Hepburn heeft in het klassement één seconde voorsprong op Dur bridge, die ook al de proloog won. Wim Stroetinga Thomas Schoorel maakt in Parijs zijn debuut op een grandslamtoer- nooi. De tennisser uit Amsterdam bereikte gisteren via de kwalifica ties het hoofdtoernooi van Roland Garros. In de derde ronde versloeg hij de Chileen Jorge Aguilar met 6-4 7-6 (1). Met Schoorel komt het aantal Nederlandse deelnemers op vier. Thiemo de Bakker, Robin Haase en Arantxa Rus zijn recht streeks toegelaten. Thiemo de Bakker heeft het niet ge troffen met de loting. Hij moet het in de eerste ronde opnemen tegen Novak Djokovic. De Serviër is al 37 wedstrijden op rij ongeslagen. GELDIG OP ALLE FEEST- EN ZONDAGEN! 3 INDOOR SKYDIVESESSIES P.P. LUNCH OF DINER VAN €105,- P.P. VOOR MAAR €75,- P.P." RESERVEER NU! E. info@indoorskydive.com T. (-31 (0)165 - 520 547 'Vraag naar de actievoorwaarden 8nDOORSKYDIVe.com

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 37