361 sport Alberto Contador heerst in Schot verruilt Hoek voor Kloetinge Zoncolan Alberto Contador heeft de zware dertiende etappe van de Ronde van Italië aangegrepen om zijn leidende positie flink lohn"y "oogeriand werd gisteren te versterken. De Spanjaard komt als tweede over de finish. 10 minuten en 23 seconden. Webber sterk in trainingen Wat doet Johnny? zaterdag 21 mei 2011 GIRO D'ITALIA 55e met een achterstand van Vanmorgen belde m'n va der. Hij is gisteren aangeko men om te kijken en vroeg of hij me moest duwen. Dat was niet nodig. 'Doe het morgen maar op de Zoncolan', heb ik tegen hem gezegd. Die is pas echt steil. Vandaag heb ik lang in een ont snapping meegereden, maar kans op succes zat er eigenlijk niet in. De eerste vijftig kilometer was het echt oorlog. Veel demarrages maar niemand kwam weg. Toen ik een poging deed na een klimmetje, luk te het wel. Ik kreeg vijftien man mee. Eerst was het even aftasten, het bleek een mooie groep en we werkten goed samen. Het pro bleem was dat er niemand van Euskatel mee was. Hun ploeglei der was kwaad, die Spanjaarden hebben het hele stuk gereden. Toen we aan het begin van de laat ste klim naar de Grossglockner nog maar een minuut hadden, wist ik genoeg. Ik keek over m'n schouder, zag m'n vader staan en zag het peloton komen. Zaterdag rijden we 210 kilometer en zondag 230, en die etappes zijn niet echt heel vlak. Het was verstandig om krachten te sparen. Ik finishte op tien minuten en uiteindelijk is er bijna niemand van de vluchters bij de eerste vijftig geëindigd. Ik zag eerst een beetje op tegen de etappe naar de Zoncolan. De klim naar de top van die berg, met stij gingspercentages tot 22%, lijkt me wel stoer. Ik heb vandaag geoefend met een compact, een binnenblad met maar 34 tandjes. Die heb je daar echt nodig. De afdaling er voor, van de Monte Crostis, daar was ik echt bang voor. Hij was on verhard, je moest langs een ravijn van honderd meter diep. Ik was van plan om heel rustig af te da len. Er is namelijk meer dan een krom stuur. Gelukkig heeft de organisatie be sloten om het parkoers om te gooien en de afdaling te schrap pen. De protesten van verschillen de ploegen hebben blijkbaar gehol pen. Er zijn al ongelukken genoeg gebeurt deze Giro. Barcelona - Mark Webber heeft gisteren de eerste trainingsdag voor de Grand Prix van Spanje in de Formule 1 naar zijn hand gezet. De 34-jarige Australiër was in bei de trainingssessies de snelste, 's Ochtends klokte de Red Bull-cou- reur 1.25,142 op het circuit van Ca- talunya bij Barcelona. In de mid daguren ging het veel harder: 1.22,470. Webber was ruim sneller dan zijn Duitse teamgenoot Sebas tian Vettel. door Barry van der Hooft MIDDELBURG - John Schot speelt ko mend seizoen niet met, maar té gen Hoek in de hoofdklasse. De aanvallende middenvelder keert te rug naar Kloetinge, de club waar hij in het verleden ook al speelde. De komst yan Schot werd gister avond bekendgemaakt, op een in allerijl door de sponsorstichting van de Bevelandse club georgani seerde bijeenkomst. Het moment waarop de komst van Schot bekend werd gemaakt was opmerkelijk, want de midden velder speelt vanmiddag in Papen- drecht nog met Hoek de bekerfina le tegen UNA. Aan de andere kant was het ook wel enigszins begrijpe lijk dat Kloetinge de komst van de nieuwe nummer 10 wereldkundig wilde maken. Bij de Bevelandse club waren ze afgelopen week niet blij met het feit dat Mark Schuit nog werd gepolst door Hoek. De jonge middenvelder ging niet op de interesse in, omdat hij geruime tijd geleden al zijn jawoord aan Kloetinge had gegeven. Schot kwam met zijn huidige club niet tot een akkoord over een lan ger verblijf „Van Kloetinge kon ik wel bepaalde garanties krijgen", vertelde hij gisteren. „Ik ben nu 27 en wil me ook op maatschappelijk gebied gaan ontwikkelen. Kloetin ge gaat me daarbij helpen." De kans dat zijn huidige ploegge noot josimar Pattinama hem volgt naar Kloetinge, is nog steeds aan wezig. Pattinama had vorige week een gesprek met mensen van de club, maar vroeg twee weken be- denktijk. „Ik heb nog een paar op ties en wil eerst eens goed en rus tig nadenken over wat ik wil." Over de interesse van een club uit Indonesië hoorde hij de afgelopen dagen niets meer. „Ik weet dus niet of dat nog concreet gaat wor den", vertelde de spits. De contac ten werden gelegd door zijn- voor malige trainer Paul Telussa en de vader van oud-international Gio vanni van Bronckhorst. Schot en Pattinama kunnen hun tijd bij Hoek vandaag nog afslui ten met een prijs, als in de bekerfi nale UNA wordt verslagen. Na de degradatie uit de topklasse zou het seizoen dan toch nog met een glimlach kunnen worden afgeslo ten. Hoek moet het in Papen- drecht wel doen zonder midden velder Kim van Brabander, die ont breekt vanwege de bruiloft van een vriend. Stijn Mahieu raakte donderdagavond tijdens de trai ning geblesseerd aan zijn ham string. De plek van Van Brabander op het middenveld zal worden in genomen door Jurgen Landuyt. Hoek verloor de laatste vijf bekerfi nales die het speelde. Alleen in 1985 won het de beker. pagina 38 en 39: 'In de super markt was geen wc-papier meer te vinden' door Ad Pertijs grossglockner - Zo hoog als de Grossglocker torent Alberto Conta dor in de Giro boven zijn concur renten uit. Op weg naar de top van de Oostenrijkse alp degradeer de de Spanjaard vooral de Italiaan se topfavorieten tot hulpeloos spar telende figuranten. Net als zondag op de Etna kon al leen de kleine José Rujano hem volgen toen de gashendel negen ki lometer onder de top openge draaid werd. Op de Siciliaanse vul kaan wilde Contador - vanwege de faam van de berg en de bonifi catieseconden - nog zelf winnen, gisteren liet hij de zege grootmoe dig aan de man uit Venezuela. „Hij is een groot kampioen", sprak Ru jano vol bewondering over zijn ge nereuze medevluchter. De kopman van Saxobank is één week voor de finish in Milaan al begonnen met het uitdelen van ca deautjes. Zelf nam hij genoegen met de tijdwinst op de nieuwe nummer twee Vincenzo Nibali, die inmiddels op meer dan drie mi nuten achterstand staat. Vlak voor het passeren van de fi nishlijn op de regenachtige en kou de Grossglockner stak Rujano zijn handen blij de lucht in, maar keek hij toch nog even verbaasd achter om bij zoveel gulheid van de ro- ze-truidrager. Contador zag het glimlachend aan, zoals hij even la ter óp het erepodium zijn meest ontspannen lach en blijdschap toonde bij het aantrekken van een verse roze trui. Zo zie je de Span jaard eigenlijk alleen maar op de Champs-Elysées als hij de Tour ge wonnen heeft. Het geeft allemaal aan dat de man uit Pinto weet dat hij na gisteren van niemand nog iets te vrezen heeft. Hoe zwaar het parkoers van de laatste week ook getekend is. En dat terwijl Contador Giro slechts rijdt voor het geval hij straks niet in de Tour mag starten. Als hij wel wordt toegelaten tot de grootste koers op aarde, is de Giro alvast een aardige opwarmertje ge weest. Gisteren hoorde Contador dat zijn zaak begin juni behandeld wordt door het TAS. Saxobank-teambaas Bjarne Riis zei voor de start van de Giro dat je vooral lef nodig hebt om de twee grote ronden te combineren. Toch heeft het er na de etappe naar de Etna en Grossglocker ook alle schijn van dat Riis zijn pupil zo vlug mogelijk terug heeft willen schakelen naar de zuinige modes. Contador hoeft in de laatste week niet meer tot het uiterste te gaan om de buit binnen te halen. Zoals hij vandaag in de gevreesde afdaling van de Monte Crostis, waar een waar woud van oranje, blauwe en gele vangnetten is ge spannen om de vele gapende diep ten af te schermen, ook geen al te grote risico's hoeft te nemen. Hij weet dat hij een eventuele tijdscha- de later op de slotklim naar de Monte Zoncolan simpel kan repa reren. Ook Steven Kruijswijk van Rabo bank reed gisteren met het koppie Op Alberto Contador staat deze Giro geen maat. Alleen José Rujano (links) kan de Spanjaard volgen in de bergen. Wielrenner Johnny Hoogerland rijdt met Vacansoleil-DCM de Giro d'ltalia. Op verzoek van deze krant houdt de Yersekenaar een dagboek bij.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 36