341 zeeland Jarig eiland PZC.nl/abonnee lïliliBiMlirWiï'lïffliBi 4 dagen Achterhoek met ruim 25% korting MEI MAAND zaterdag 21 mei 2011 Sinds 2008 heeft het Nationaal Park Ooster- schelde een informatiecentrum op Neeltje Jans. Dit centrum is gevestigd in het ir. J.W. Topshuis en het hele jaar door zeven dagen per week van 10.00 tot 17.00 uur geopend. In de zomermaanden juni, juli en augustus kun nen bezoekers ook 's avonds tot 20.00 uur een kijkje nemen in het onbemande centrum. Dat deze voorziening in een behoefte voor ziet, is goed af te lezen aan de bezoekerscij- fers. Vorig jaar stond de teller op 30.000 men sen. „En dan heeft de teller één maandje niet gewerkt", zegt Wilco ]acobusse van Natio naal Park Oosterschelde. Neeltje Jans is dit jaar 25 jaar open voor het publiek. De voor malige zandplaatfungeerde jarenlang als werkeiland, tijdens de bouw van de Ooster- scheldekering. Toen 4 oktober 1986 de storm vloedkering open ging voor publiek, werden ook delen van Neeltje Jans vrij toegankelijk voor toeristen en recreanten. Meer info: www.np-oosterschelde.nl Wandelen in de natuur saai? Niet als er onderweg van alles te doen en te bele ven is. Vooral voor kinderen is het Parelpad op Neeltje Jans een ware ontdek kingstocht. Maar ook veel volwassen zullen na het afleggen van de route nieu we weetjes over de natuur en andere ontwikkelingen in en om de Oosterschel de opsteken. Met de introductie van een app voor de iPhone, is het afleggen van het parelpad nog interessanter geworden voor een nieuwe doelgroep. Aflevering 3: Schouwen-Duiveland Het fragment bij de laatste luisterparel gaat over hangcultuurmosselenkweek. door Joeri Wisse Toegegeven, een ouderwetse rou tekaart heeft zo z'n charmes, maar echt handig is het niet. Ze ker voor de minder geoefende wandelaar is het al snel een he le puzzel om uit te vogelen waar op de in de kaart ingetekende route je je nou be vindt. En dan hebben we het nog niets eens over het gestuntel met de grote lap pen papier, die op de één of andere manier altijd anders vouwen dan de bedoeling is. Zeker op plaatsen waar het stevig kan waaien, zoals op Neeltje Jans waar we een vervanger voor een routekaart testen: een klein programmaatje, -een app- voor op de smartphone. De wandelapp, voorlopig al leen nog beschikbaar voor de iPhone, heeft de toepasselijke naam Padvinder. Het pro grammaatje maakt gebruik van de bekende Google-kaarten die zowel als luchtfoto en als plattegrond op het scherm zijn te tove ren. Het Nationaal Park Oosterschelde is gechar meerd van deze technologie en heeft beslo ten om een bestaande route, het parelpad, op te laten nemen in Padvinder. Startpunt van het parelpad is het onbemande bezoe kerscentrum van het Nationaal Park, dat ondergebracht is in het Ir. J.W. Topshuis. Het kantoor van Rijkswaterstaat is nou niet bepaald de meest voor de hand liggen de bestemming voor een gezin dat een uitje wil maken op het voormalige werkei land in de Oosterschelde. Om er te komen, moet je al de verleiding hebben weerstaan om af te slaan richting het veel uitnodigen der ogende Deltapark Neeltje Jans, dat ove rigens later op de route blijkt te liggen van het parelpad. Toch is het informatiecentrum alleszins de moeite waard. Naast veel feitelijke informa tie en gratis brochures, zijn er -leuk voor de kinderen- ook interactieve onderdelen als filmpjes en oplichtende panelen. Een aardig opwarmertje voor de wandeling die komen gaat. Zodra we Padvinder inschakelen en 'Neel tje Jans' uit de Padenwinkel op hebben op gehaald en op de knop Start hebben ge drukt meteen een melding. Het toestel gaat piepen en trillen en het scherm meldt: 'U dwaalt af van de route'. Handig, zo'n waar schuwing en zodra we koers zetten rich ting de route zien we een blauw-oplich- jTopshuisi Delta Park Neeltje Jans: OOSTERSCHELDE Ontspannen in de Achterhoek? Abonnees van de PZC kunnen nu een heerlijk smikkel- arrangement boeken in de prachtige Achterhoek, een omgeving waar rust en natuur elkaar ontmoe ten? U kunt 4 dagen genieten in Landhotel "De Greune Weide" in Eibergen. Zo profiteren abonnees Het smikkelarrangement is te boeken' van september t/m december 2011, uitgezonderd feestdagen. De normale prijs is 213,-. Abonnees ontvangen ruim 25% korting en betalen slechts 159,- p.p. Hierbij inbegrepen: 4 daags verblijf, 3 overnachtingen 2 x picknicken, u ontvangt een smikkeltas met lekkernijen voor onderweg, 3 x ontbijt, 3 x diner, toegangskaarten voor museum De Scheper informatiepakket over de omgeving Van te voren reserveren is noodzakelijk, telefoonnummer 0545-471692 o.v.v. PZC-actie of per mail: info@degreuneweide.nl Landhotel Restaurant de Greune Weide Lutterweg 1, 7152 CC Eibergen www.degreuneweide.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 34