2 zeeland opdoen Extra debat over Jeugdzorg Eurocamp PZC zaterdag De krant 6 weken voor 18 euro! zaterdag 21 mei 2011 door Maikel Harte SCHRIJFSTER LEEFT VOORT IN GEBOORTEPLAATS Het feest rond de ïooe geboortedag van Annie M.G. Schmidt is gisteren begonnen. De kinderen van Kapelle trapten af Discussie in Huize Harte gisteren over het on derwerp van vandaag. Wat doet er op? Mijn vrouw belde vorige week vrijdag naar Eurocamp met de vraag of er in de zomer in Frankrijk nog een stacaravan vrij is. De medewerk ster kwam met een camping in Argeles-sur-mer, waarop mijn vrouw aangaf met mij te willen overleggen, en nog terug zou bel len als we hem zouden nemen. Dat was in orde, Eurocamp zou de campingplaats even vasthou den. Over een prijs was nog niet eens gesproken. Zondag bekijken wij de camping en besluiten het niet te doen. Terugbellen dat wij de vakantie niet wilden, was ech ter al niet meer aan de orde. Maan dagochtend kwam er een reserve ringsbevestiging binnen: twee we ken Argeles-sur-mer in augustus. Mijn vrouw stuurt een email dat sprake moet zijn van een misver stand, omdat zij nog terug zou bel len. Eurocamp was onverbidde lijk: u heeft een reservering ge daan en als u de reis niet boekt, bent u 30 procent annuleringskos ten verschuldigd. Volgens Euro camp was er op grond van de reis- voorwaarden sprake van een op tie van twee werkdagen en welis waar is er met mijn vrouw afge sproken dat zij terug zou bellen om aan te geven of de boeking al dan niet kon blijven staan, maar en ik citeer: „Aangezien wij niets meer van u hebben vernomen werd de reservering na die twee optiedagen definitief." Ik schreef terug dat er geen reserveringsbe vestiging tot stand kon komen door niet te reageren, dat er nog geen reisvoorwaarden van toepas sing konden zijn, en als dat al zo zou zijn, we dan toch twee werk dagen de tijd hadden. En ik heb uiteindelijk gedreigd met een stukje in de regionale media. Het hielp niet, donderdag rolde de fac tuur in de bus. Dus zeg ik tegen mijn vrouw, hier schrijf ik een co lumn over. „Dat helpt toch niet", zei ze, „jie bin Youp van 't Hek nie." Wil ik gisteren m'n column inle veren, komt er een mail binnen van Eurocamp, dat de reis alsnog kosteloos wordt geannuleerd. Voor meer columns: www.pzc.nl/columns COLOFON PZC Park Veldzigt 35, Middelburg Postbus 91, 4330 AB Middelburg 0118-43 4000 Uitgever/directeur Ad Verrest Hoofdredactie Peter Jansen pjansen@pzc.nl Arie Leen Kroon (adjunct) alkroon@pzc.nl Centrale redactie T: 0118- 43 4010 E: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Postbus 91,4330 AB Middelburg T: 0118- 43 4050 E: walcherën@pzc.nl Redactie Bevelanden-Tholen Postbus 162, 4460 AD Goes T: 0113-31 5670 E: bevelanden@pzc.nl tholen@pzc.nl Redactie Zeeuws-Vlaanderen Postbus 145,4530 AC Ternèuzen T: 0115- 64 5740 E: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Redactie Schouwen-DuiVeland Postbus 80,4300 AB Zierikzee T: 0111-45 4650 E: schouwen-duiveland@pzc.ril Advertenties Verkooptea mZeeland T: 0118-43 4070 E: teamzeeland@bndestem-pzc.nl Business-to-business/de Ondernemer. Zorg Onderwijs. Educatie. Onroerend Goed T: 076- 531 2277 E: segmentteam@bndesten>pzc.nl Familieberichten: 088-0139 999 Personeelsadvertenties: 055- 5388 000 Kleintjes: 0900- 6743 836 Krant niet ontvangen? Wijziging van uw adresgegevens? Gebruik maken van de vakantieservice? Abonnement Opzeggen? Vul het formulier in op: www.pzc.nl/lezersservice of bel: 088- 013 99 10 Toets 1: bezorgklachten (vanaf 07.00 uur) nabezorging bij melding voor 12.00 uur Toets 2: informatie over uw abonnement Toets 3: informatie over abonneevoordeel Maandag t/m vrijdag: 08.00 - 17.00 uur Zaterdag: 08.00 - 12.00 uur PZC Lezersservice Postbus 3229,4800 MB Breda U kunt uw abonnement beëindigen tot uiterlijk vier weken voor het einde van de betaalperiode. U ontvangt eên schriftelijke bevestiging. Abonnementsprijzen Maand 25,50 (acceptgiro n.v.t.) Kwartaal 71,95 (acceptgiro €74,95) Jaar €274,95 (acceptgiro €277,95) Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht. Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoering van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-mail adres wilt intrek ken; kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy statement op www.pzc.nl Ja, ik neem de PZC en ontvang de eerste 2 weken gratis en neem aansluitend: een doorlopend abonnement met automatische betaling van 71,95 per kwartaal (nam> een doorlopend abonnement met betaling per accept van 74,95 per kwartaal (nam) ik neem een proefabonnement van 6 weken voor 18,-. Na deze periode stopt de bezorging vanzelf, (ik heb de laatste 3 maanden geen proef gehad) (P6) Stuurde bon naar: PZC, Afdeling Lezersservice, Antwoordnummer 54050,5004 VB Tilburg. Bellen kan ook: 088 - 013 9910 Straat Postcode Woonplaats Telefoonnummer Emailadres Ik machtig de PZC om het abonnementsgeld van mijn rekening af te schrijven. Rekeningnummer Handtekening T\rws% De PZC gaat zorgvuldig om rr iet persoonsgegevens. In hel colofon trelt u nadere Informatie aan. Nanne, 5 jaar, zit in groep 2 van de Mooi- hoek in Kapeiie. Ze won met Floddertje. Floddertje was het typetje van Annie M.G. Schmidt dat haar naam eer aan deed. En haar hondje heet Smeerkees. Nanne, kleurde een slonzig, vies meisje. Volgens Annie M.G. kon Flod dertje niet langer dan een half uur schoon blijven. Ze zat altijd vol vlekken. „Smeerkees heb ik nog smeriger gemaakt", zegt Nanne, die erg graag voorgelezen wordt. door Edith Ramakers Mijn grootvader heeft hier ja ren gepreekt. Dit is zijn kerk", zegt Flip van Duijn bij aankomst in de NH kerk in Kapelle. Hij is An nies zoon en deze dagen een van de eregasten bij de viering van de ïooe geboortedag van de geprezen schrijfster. Overal in het land wordt Annie geëerd en op veel plaatsen zou Flip een hoofdrol vervullen. Maar hij koos voor Kapelle, de plek waar alles begon. „Anni^zou het prachtig gevon den hebben", weet Flip van Duijn. „Zoveel kinderen, vro lijkheid en zoveel aandacht voor haar liedjes en boeken. Haar verhalen zijn tijdloos. Hoe dat komt? Ik denk vooral omdat ze met veel humor en heel beeldend schreef', zegt Flip. De 'zoon van' sprak gisteren de taal van de kinderen bij de prijsuitreiking voor de teken-, kleur en gedichtenwedstrijd door Nadia Berkelder MIDDELBURG - De volledige opposi tie in Provinciale Staten wil maan dag een extra debat over Bureau Jeugdzorg Zeeland. De fractie van de Christenunie heeft het debat aangevraagd. Vorige maand schoof gedeputeer de George van Heukelom (SGP) de voltallige raad van toezicht van Jeugdzorg aan de kant. De aanlei ding voor het conflict was een ver schil van mening over de nieuw te benoemen directeur. De raad van toezicht had een kandidaat op het oog die binnen de organisatie slecht lag. Van Heukelom heeft eer der gezegd te hebben ingegrepen om maanden van interne onrust te voorkomen. „We hebben al vragen gesteld aan het college van Gedeputeerde Sta ten, maar we zijn niet tevreden over de antwoorden die we heb ben gekregen", zegt Arjan Beek man, fractievoorzitter van de Christenunie. „Het college wil niet ingaan op de brief die de raad van toezicht heeft geschreven." In die brief stelde de raad van toe zicht dat er veel mis is bij Jeugd zorg. Het middenmanagement zou er de dienst uitmaken en er zou geen veilige werksfeer zijn. „Ik krijg van verschillende kanten sig nalen dat er wél van alles aan de hand is bij Jeugdzorg", zegt Beek man. „En dat op het moment dat Jeugdzorg voor grote veranderin gen staat omdat de gemeenten er straks verantwoordelijk voor zijn." Ruben lepoeter, 8 jaar, zit in groep 4 van de Tunnei in Schore. Ruben kleurde Pluk van de Petteflet, die op reis was. „Pluk zat in een auto", zegt hij. Oh ja en het jongetje Pluk heeft een rood kraanwagentje. Ruben vindt dat Annie M.G. Schmidt leuke verhaaltjes heeft geschre ven. „Echt wel." Bijna alle basisscholen van de kernen Kapel le, Wemeldinge, Biezelinge en Schore de den mee aan de kleur- en tekenwedstrijd. Bijna alle basisscholen uit de gemeente Kapelle vierden in de NH kerk

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 2