Nog een groot 281 zeeland Middelburger staakt verzet tegen asbestplaat Fietsers rond N57 voortaan door tunnels 21 mei van 10.00 tot 16.00 uur Oude Zandweg 2 in Westkapelle Toneelgroep Het Lef speelt 'Marijke' Wedstrijden jeugdbrandweer Open dag bij Popkensburg zaterdag 21 mei 2011 1 w MIDDELBURG Ontdek alles over de verwerking van natuursteen Graveer uw eigen natuursteen naambord/huisnummer Raad het gewicht van de steen en win een terrastafel Bekijk het echte ambachtelijke steenhouwen H Profiteer van speciale kortingsacties (o.a. op natuursteen vloeren en terrastafels) Voor de kinderen is er ook genoeg te zien en te beleven Kijk voor meer informatie op WWW. dominicus.nl DEN HAAG - Middelburger A. Bom metje vreest grote risico's voor de volksgezondheid als een caravan opslagschuur met asbesthoudende dakgolfplaten in de brand gaat. Bommeljé vroeg deze week aan de Raad van State een eind te maken aan de caravanstalling aan de Noordweg 376 en Hoogelands Wegje 2. Verder is hij tegen de lega lisatie van de uitgebouwde burger woning aan de Noordweg 376. Tij dens de zitting vroeg staatsraad Th. van Sloten of Bommeljé nog wel belanghebbende is. Hij woont niet meer in de directe omgeving. Bommeljé zei dat hij al 15 jaar met de gemeente over de Noordweg overhoop ligt. De reden daarvan is dat zijn ouderlijk huis naast de Noordweg 376 stond. Maar na het overlijden van zijn moeder is die woning drie jaar geleden verkocht. Bommeljé vindt dat hij nog recht heeft op schadevergoeding omdat de woning door de caravanstalling en de uitgebouwde huurwoning veel minder waard zou zijn gewor den. Helemaal aan het eind van de rechtszitting besloot Bommeljé de handdoek in de ring te gooien. „Wilt u nog een slotopmerking maken", vroeg de staatsraad. „Ja, ik trek mijn beroep in, ik probeer wel op een andere manier mijn ge lijk te halen", zei Bommeljé. Wouter Geijtenbeek (links) en Martijn Bregman tonen dat de bouwstijl van de huizen gebaseerd is op die van het Zeeuwse platteland, foto Peter Nicolai door Miriam van den Broek MIDDELBURG - Fietsers langs de nieuwe N57 op Walcheren konden de afgelopen periode op verschil lende plaatsen de weg gewoon oversteken. Dat is nu afgelopen. Vanaf vandaag kunnen de fietsers uitsluitend aan de overkant van de weg komen door gebruik te ma ken van de fietstunnels die af zijn. Rijkswaterstaat heeft samen met het VW/Routebureau Zeeland een fietskaart opgesteld waarop staat hoe de nieuwe fietsroutes lo pen en waar het mogelijk is de weg te passeren. De kaart is dit weekeinde te verkrijgen bij de WV's. Ook worden ze uitgedeeld onder recreatieondememers. Hieronder volgt een overzicht met de tunnels en wanneer ze in ge bruik komen: De vee-/fietstunnel bij de Veerse- dam: eind juni; De fietstunnel in de Dorpsdijk richting Polredijk: al in gebruik; De fietstunnel in de Rijkebuurt weg: eind mei; De auto-/fietstunnel in de Vrou- wenpolderseweg: eind mei voor fietsers; De fietstunnel in de Gapingseweg; eind juli; De auto-/fietstunnel in de Van 't Hofïweg: al in gebruik; De fietstunnel in de Golsteinse- weg: al in gebruik; De fietstunnel in de Prooyense- weg: al in gebruik; De fietstunnel in de Veerseweg: al in gebruik; De Westelijke parallelweg/fietspad vanaf de begraafplaats in Seroos- kerke in de richting van Vrouwen polder: vanaf maandag 23 mei in gebruik; De Oostelijke parallelweg/fietspad vanaf Serooskerke richting Vrou wenpolder: vanaf 1 november. Toneelgroep Het Lef van de Stich ting Welzijn Middelburg speelt op 26 mei het toneelstuk 'Marijke'. Het stuk begint om 16.00 uur in Grand Café 't Getij, Oosterschelde- straat 18a. De toegang is gratis. Na afloop is er een 3-gangen diner in het Grand Café. De kosten hiervoor bedragen zes euro. Aanmelden tot 23 mei op nummer: 06-14036852. BURGH-HAAMSTEDE In Haamstede wordt vandaag een landelijke kwalificatiewedstrijd jeugd brandweer gehouden. In totaal doen 36 ploegen uit Nederland mee, waaronder de jeugdbrandweer van Vlissingen en Bruinisse. De wed strijden zijn tussen 9.00 en 17.00 uur. De beste drie ploegen gaan naar de halve finales op 18 juni in Leerdam of 25 juni in Zaanstad. SINT LAURENS Woonboerderij Popkensburg, een woongemeenschap voor vitale ouderen, houdt vanmiddag een open dag van 13.00 tot 16.00 uur. De bezoekers kunnen een rondlei ding krijgen op het terrein en zij kunnen vragen stellen over de ge meenschap. Popkensburg ligt aan de rand van Sint Laurens. door Martijn de Koning Wie volgend jaar vanuit Nieuw- vliet-Dorp rich ting de kust rijdt, mag niet het idee hebben dat hij of zij een vakantiepark passeert. Dat is de ge dachte achter de stijl en inrichting van het Strand Resort Nieuwvliet- Bad, waarvan de aanleg binnen kort begint. Voor de initiatiefne mers van het park, dat onder de paraplu komt van Landal Green- parks, staat 'landschappelijke in passing' centraal. Na de start van de aanleg van Resi dence Cadzand-Bad begint binnen kort ook de bouw van dit tweede groot vakantiepark in West- Zeeuws-Vlaanderen. Strand Resort Nieuwvliet-Bad kent straks een omvang van 16,5 hectare. Daarop komen bijna twee honderd woningen en een ge bouw met centrale voorzieningen. Dat is een grote oppervlakte voor dat aantal huizen, erkent Wouter Geijtenbeek van Ballast Nedam, dat verantwoordelijk is voor het ontwerp en de bouw van het park. „De percelen zijn groot: gemid deld ruim 500 vierkante meter. En we kiezen er bewust voor om veel groen en water in het park in te passen. Dat past bij de directe om geving, en we denken dat klanten daar prijs op stellen." Die formule is uniek, zegt Geijtenbeek. „Meest al wordt eerst bepaald welke hui zen en welk concept er ergens ko men. Wij hebben eerst de locatie bekeken en vervolgens bepaald wat voor soort park daarbij past." Dat streekeigene komt ook terug in de bouwstijl van de woningen, die vier tot twaalf personen kun nen herbergen. Die is gebaseerd op het Zeeuwse platteland: dijk en kreekwoningen, statige heren huizen, en geschakelde woningen in wat lijkt op een historische boe renschuur. Dormio Recreatiewoningen ver zorgt namens Ballast Nedam de verkoop van de villa's. „We rich ten ons met name op investeer ders", zegt verkoper Martijn Breg man. „Die laten hun woning ver- Wonen aan het water in het centrum van Vlissingen Prachtige herenhuizen vanaf 384.900,- v.o.n. r— O Camping Schippers 'O Vakantiepark Saint Pierre Q Camping Zonneweelde ÏSFï Qtranrlrp«nrt

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 28