Speelhof nog zeker een week dicht Zeeland Deze vrijdag kan de Bijenburch niet naar de hof Varen HOOCERZAEL Onderzoek moet uitwijzen of, hoeveel en welke soort asbest in ravot- en leertuin ligt almanak WALCHEREN 26 en 27 TJ II Intratuin Koudekerke Zaterdag 21 mei 2011 Tip? walcheren@pzc.nl Tip? redactie@pzc.nl Terneuzen werd de afgelopen dagen overspoeld door binnenvaartschip pers. Even niet varen, maar vergade ren. Voorafgaand aan het tweedaag se congres van hun belangenvereni ging, was er een forumavond over de binnenvaart over allerlei aspecten van het varen. De volgende dag ver zamelden ze zich opnieuw om te pra ten over de vaarwegen, net als de der de dag trouwens. Toen het ging over varen op de Westerschelde. 's Mid dags stapten de schippers aan boord van een rondvaartboot om een stuk je te gaan varen. Maandag zijn ze te rug aan boord van hun eigen schip en gaan ze weer varen. Eén van de schippers op het congres: „Ik zal blij zijn als ik weer kan gaan varen." Oude kanonnen in Veere hebben nog forse vuurkracht Provincie steunt pleidooi voor meer sluizen door Theo Giele MIDDELBURG - Op zijn vroegst eind volgende week is duidelijk ofj hoe veel en welke soort asbest in Speel hof Hoogerzael in Middelburg ligt. In het ravot- en leerpark in de wijk Griffioen hebben onderzoe kers deze week materiaal aangetrof fen waarvan vermoed wordt dat het asbest bevat. Het zou gaan om enkele kilo's. woonster wat brokjes vond die op asbest leken. Vervolgens zijn amb tenaren van de gemeente gaan kij ken. Hun bevindingen waren re den genoeg om een gespeciali seerd bureau in te schakelen. Duurzaam Rood hoorde van de zaak en stelde vorige week vragen aan het college van burgemeester en wethouders. Toen was het on derzoek al gaande. „Ik ken asbest slachtoffers. Je kunt niet voorzich tig genoeg zijn", aldus Jeannette de Vis, raadslid voor Duurzaam Rood. Omwonenden van de Speel hof Hoogerzael hebben een brief gekregen van de gemeente waarin de stand van zaken wordt uitge legd. Buurtbewoners wordt ook ge vraagd om er op toe te zien dat hun kinderen niet binnen de hek ken gaan spelen. Omdat het nog niet zeker is of en zo ja hoeveel as best is aangetroffen, heeft het vol gens de gemeente nu nog geen zin nu al een informatiebijeenkomst te beleggen. Groenlinks noemde het gisteren in vragen aan het college 'bijna on voorstelbaar' dat kinderen op een speelterrein in contact kunnen ko men met asbest. De gemeente Middelburg sprak donderdag nog van de vondst van 'asbest' op het in totaal 1,4 hectare grote terrein. Dat werd gisteren ge nuanceerd tot 'mogelijk' asbesthou dend materiaal. Laboratoriumon derzoek moet dat nog uitwijzen. Maar alleen al de kans op aanwe zigheid van asbest is reden om een terrein af te sluiten en dat is eergis teren gebeurd. Komende week wordt verder veld- en laborato riumonderzoek verricht. Speelhof Hoogerzael is op 1 april van dit jaar in gebruik genomen en wordt beheerd door de gelijkna mige stichting. Voorzitter Marco Paauwe van de Stichting Speelhof Hoogerzael is 'verbaasd en geschrokken' over de vondst van het verdachte materi aal. Vele tientallen vrijwilligers hebben het afgelopen jaar meege holpen aan het inrichten van de Speelhof Hoogerzaele die gelegen is tussen de Seisweg en de Sand- berglaan. Paauwe noemt het 'teleurstellend en triest' en 'een klap' voor de speelhof Vooral ook voor de kin deren die nu hun tuintjes niet meer kunnen onderhouden. Maar Paauwe zegt dat het terrein afgeslo ten moet blijven totdat er duide lijkheid is. „Er is geen andere weg. Je hebt geen andere keuze dan goed uit te zoeken wat er aan de hand is", aldus Paauwe, die gister avond overleg heeft gevoerd met de gemeente. De zaak kwam begin deze maand aan het rollen toen een wijkbe- Leerlinge Esmee van Iwaarden van de Bijenburch vorig maand aan het werk in het tuintje van de school in Hoogerzael. archieffoto Lex de Meester Een groot deel van Speelhof Hoogerzael is afgezet met hekken na de vondst van mogelijk stukken asbest. foto Ruben Oreel MIDDELBURG - Leerlingen van de Bijenburch gaan elke vrijdagmid dag naar Speelhof Hoogerzael om er te spelen en in hun tuintje te werken. Maar gisteren dus niet. „Eén van de kinderen kwam binnen en zei: 'Juf er is gif in onze tuin gevon den"', vertelt locatieleidster Mi riam van der Lee. Zelf is ze vrij nuchter onder de vondst van mo gelijk asbest in Hoogerzael. „Zo'n vaart zal het niet lopen. Asbest is pas gevaarlijk als je het inademt en daar is hier geen sprake van." Maar ze begrijpt wel dat de zaak nu on derzocht wordt. Zij en de kinde ren vinden Hoogerzael een goed project. Zolang er hekken om de speelhof staan, gaat de Bijenburch op zoek naar een alternatieve plek om buiten te spelen en te onder zoeken. Het Amaliapark, aan de an dere kant van de Griffioen, is een alternatief; om toch in de buiten lucht actief te zijn met de natuur. Niet alleen de Bijenburch maakt gebruikt van Hoogerzael. Ook de leerlingen van de basisscholen Dol- fijnenburch en de Cederhof bezoe ken regelmatig de Speelhof Hoo gerzael aan de Sanberglaan. intratuin Gaigeweg 5 (Provinciale weg tussen Vlissingen en Koudekerke), tel. 0118 551 623, donderdag en vrijdag koopavond.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 25