cultuur 119 Koorboeken klinken eindelijk 'Haar naam was Sarah' koploper agenda Veiling Aziatica zaterdag 21 mei 2011 CONCERT Egidius Kwartet doet met omvangrijk project Vlissingen aan door Rolf Bosboom Ze vormden een letterlijk ongehoorde schat: de Leidse Koorboeken. Ze overleefden wonderwel de Beeldenstorm, maar leidden sindsdien een sluimerend bestaan in archieven. Het Egidius Kwartet besloot vierenhalve eeuw stof weg te blazen en brengt de koorboeken eindelijk tot klinken. Het omvang rijke project doet morgen voor het eerst ook Vlissingen aan. Het kwartet is er vorig jaar mee aan de slag gaan en wil de muziek uit de koorboeken in zes jaar ont sluiten. Elk jaar staat één boek cen traal, met een landelijke concertse rie en een wereldwijd uitgebrachte dubbel-cd. Dit jaar verschijnt bo vendien zowel een boek als een dvd van het project. „We halen echt alles uit de kast, omdat we vinden dat dit interna tionale importantie heeft", zegt ar tistiek leider Peter de Groot van het Egidius Kwartet. Hij wist voor af dat het een intensieve onderne ming zou worden. „Maar we had den geen idee dat het zó veel werk is. Ik ben er eigenlijk het hele jaar mee bezig, elke dag." Het zestiende-eeuwse schrift moet eerst worden vertaald in partitu ren. „Dat gaat noot voor noot, woordje voor woordje. Het tweede boek, dat dit jaar centraal staat, telt 75 stukken, terwijl er maar 26 op de cd konden. Dat is echt kill your darlings. Alleen al de selectie heeft een paar maanden gekost." Het is het allemaal waard, vindt De Groot. „Het neemt inderdaad bezit van je leven, maar dat vind ik niet erg, dankzij de bekoring van de inhoud. We hebben echt iets unieks onder handen. We mer ken dat het publiek het ook op pikt. Dankzij dit project hebben we er veel fans bij gekregen. Het is dus niet onopgemerkt gebleven. Het zaadje is gevallen." De groeiende belangstelling is ook merkbaar in het aantal concerten. „In 2010, het eerste jaar, hadden we er vijf, nu zitten we op zeven Meer agendanieuws en het complete bioscoopprogramma zijn te vinden op de website van deze krant. OP PAD ZATERDAG 21 MEI Kapelle Anniebal t.g.v. 100e geboortedag van Annie M.G. Schmidt. De Vroone, 21.00 uur Kortgene Week van de Amateurkunst: jamses sie, optreden ZinkZand, expositie en car- toonworskshop van Danker Jan Oreel. Museum de Houtzaagwerf, 13.00 uur Ritthem Opentuindagen bij Rammekenshof (ook op zondag) Rammekensweg 11, 10.00-17.00 uur Terneuzen Open dag Toonbeeld, met open les sen, muziekdemonstraties en optredens van bandjes en klassieke ensembles. Toonbeeld, 11.00-16.00 uur Westenschouwen Bosspeurtocht kinderen tot 10 jaar. Vertrek bij Excursieschuur, 13.30 uur Het Egidius Kwartet brengt de werken uit de zestiende-eeuwse Leidse Koorboeken tot klinken. en volgend jaar worden dat er ne gen of tien." Dat Vlissingen nu ook wordt bezocht, komt voort uit het succesvolle concert van het Ne- gaf Wat De Groot betreft staat Zee land ook de komende jaren op de Koorboeken-agenda. Egidius Kwartet, 'Leidse Koorboeken', Vlissingen. Aanvang: 15.00 uur. In de kerk zelf (vanmiddag), Boekhan del 't Spui in Vlissingen en De Drukkerij in Middelburg zijn presentaties over derlands Kamerkoor er vorig jaar morgenmiddag in de Sint Jacobskerk in het project te zien. VLISSINGEN - De film Haar naam was Sarah gooit hoge ogen voor de PZC Award 2011. Deze prijs, een initiatief van Film by the Sea en de PZC, wordt jaarlijks tijdens het Vlissingse filmfestival uitgereikt aan de beste boekverfilming van het seizoen. Het publiek bepaalt de winnaar van de prijs, door via de PZC-web- site te stemmen op een van de 22 films die festivaldirecteur Leo Han- newijk heeft geselecteerd. De ver kiezing begon op 14 mei. Na de eerste week gaat Haar naam was Sarah overtuigend aan de leiding. „Een schitterende verfilming, waarbij de kijker diep geraakt wordt", zo motiveert Loek ter Wel le uit Middelburg, een van de stem mers, zijn keuze. „Komt schitte rend overeen met het boek, prach tig!", vindt bijvoorbeeld Clasien Schreurs uit Vlissingen. De top drie ziet er momenteel als volgt uit: 1. Haar naam was Sarah 2. Celda 211 (Cell 211) 3. Incendies Stemmen - bij voorkeur met moti vatie - is nog mogelijk tot 15 juni op www.pzc.nl/filmverkiezing. De top vijf wordt tijdens Film by the Sea 2011 (9-18 september) ver toond. Twee inzenders winnen tij dens de komende editie van het festivaheen 'eigen zaal', waar hun favoriete film wordt gedraaid. Zij mogen 100 mensen uitnodigen. MIDDELBURG - Het Zeeuws Veiling huis in Middelburg houdt dinsdag 24 en woensdag 25 mei de grootste veiling met Aziatische kunst in zijn bestaan. Het veilinghuis speelt in op de grote vraag naar Chinees porselein van goede kwaliteit. Er zijn tweehonderd kavels met 'Azia tica' en zo'n vijftig schilderijen uit voormalig Nederlands-Indië. www.zeeuwsveilinghuis.nl Zierikzee Benefietsevenement met toertocht (van 10.00 tot 16.00 uur) en Onder de Beuze een tweedehandsfietsverkoop en fietsruilbeurs (10.00 tot 13.00 uur) en spinningmarathon (13.00 tot 16.00 uur). Bazaar Chr. Gereformeerde kerk. Zevengetijstraat, 09.00-15.00 uur Bazaar van Scouting Zierikzee. Van Veenlaan 110.00-15.00 uur High tea met Bach's Kaffee Kantate door symfonieorkest Cadant en solisten. Nieuwe Kerk, 15.00 uur ZONDAG 22 MEI Goes Benefiet-boekenmarkt van vrijmetse laarsloge Scaldis. Beestenmarkt 5, 11.00-13.00 uur Middelburg Meet Greet met kunstenaar Frank Bruggeman, die vertelt over zijn tentoon stelling Botanical pleasure. Zeeuws Museum, 14.00 uur Serooskerke (S) Turegluren langs Plan Tureluur. Vertrek P-terrein Inlaagweg, 13.30 uur PODIUM Goes Festival 12 Hours of Hiphop, met o.a. Brainpower, Kay LC, Donald D e.a. Sportpark 't Schenge, 11.00-23.00 uur Presentatieweekend Jeugdtheater- school Zeeland. 't Beest, 13.30 uur Middelburg Gospelduo Bright Light treedt op in de Brasserie. De Drukkerij, 15.00-16.30 uur Concert Regionale Jeugdbrassband Zuid-Nederland van het Leger des Heils. Korpsgebouw (Zwin 1naast de brand weer), 19.00 uur Toneelvereniging Pauze speelt 'De nacht van de Pauw'. 't Spiegeltheater, 20.00 uur Codarts Chamber Orchestra speelt werk van Bach, Stravinksky en Hindemith. Zeeuwse Concertzaal, 20.00 uur Concert Amerikaanse band O'Death (countrypunk). Support: Sexton Creeps. De Spot, 21.00 uur (zaal open) Jazztrio met Ruben Mol. Desafinado, 21.00 uur Nieuw- en Sint Joosland Souldada met Can^ao (muziektheater). De Wegwijzer, 20.30 uur Oost-Souburg Laurens Joensen en Pol Depoorter. Razzmatazz, 21.00 uur. Terneuzen Optreden Hootenanny Jim (project van Ad van Meurs) bij Stichting Roots. Porgy en Bess, 21.30 uur Beats vs Metal, met Bong-Ra, Defor- mer en Wormskull. De Pit, 21.30 uur Optreden band Tape-it. Cafe Caplin's (Nieuwstraat 9), 22.00 uur Vlissingen Muzikaal verjaardagsfeest en cd-pre- sentatie Jos Houtzager. De Schutterij, 13.30 uur Jubileumconcert Scheldeloodsenkoor. Sint Jacobskerk, 19.30 uur Metalnight met The Lucifer Principle en Bloodshift. De Piek, 21.30 uur Zaamslag Orgelconcert Peter Van de Velde. Podium van Zaamslag, 20.00 uur Zierikzee Transmitter en Volta Violin spelen in het kader van Popaanzee. Poppodium Brogum, 21.00 uur. ZONDAG 22 MEI Goes Brassband Excelsior Kloetinge. Manhuistuin, 12.00 uur Presentatieweekend Jeugdtheater- school Zeeland. De Mythe, 13.30 uur Sebastiaan Cornelissen Group treedt op met de beroemde trompettist Randy Brecker. Voorprogramma: Vota Fonzie. 't Beest, 14.30 uur (zaal open) Kortgene ClassiclFever; podiumacts van nieuwe artiesten, optredens van a-capellla groep StraatRuis en Saint Helena Dove Museum De Houtzaagwerf, 13.00 uur Middelburg Haarlemse groep The Hype treedt op. Café Schuttershof, 17.00 uur (zaal open) Concert Sam Amidon bij Avonduren. Support act: Vandryver. Revolution 100.000etc Gallery, 20.00 uur Veere Masataka Goto, winnaar van Franz Lis zt Pianoconcours 2011, treedt op. Grote Kerk, 15.30 uur Barokensemble Festoen voert samen met alt Marie Anne Jacobs werk van Tele- mann, Krieger, Bach, Rameau e.a. uit. Doopsgezinde kerk, 15.00 uur Vlissingen Egidius Kwartet zingt stukken uit de herontdekte Leidse Koorboeken uit. Sint Jacobskerk, 15.00 uur Optreden nieuwe Noord-Bevelandse rockband Van Klij. Panta Rhei, 17.00 uur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 19