Syntens: 'Oesters en tomaten samen aan tafel' dOndernemerZWIU1| Zeehavens maken pas op de plaats berichten In deze kolom geven wij u een overzicht van nieuws dat op deon- dememerzwn.nl gevonden kan worden. Het gaat om actueel nieuws, dat niet in de maandelijkse uitgave van de Ondernemer staat. Zeehavens worden gezien als internationale barometers van trans port en logistiek. Na een sterke opleving in 2010 waarbij de grootste Europese haven, Rotterdam het piek- niveau van 2008 zelfs alweer overtrof, is de uitbundige groei van vorig jaar voorlopig voor- bij. Begin 2011 maken de zeehavens in Nederland en België een pas op de plaats. Dit blijkt uit onderzoek van het ING Economisch Bureau. Naast een lager groeitempo in de in dustrie is het einde aan de uitbundige groei vooral te wijten aan de hoge grondstofprijzen. Marktpartijen ver wachten dat er minder ruimte is voor verdere grondstofprijsstijgingen en hebben vorig jaar (strategisch) opge bouwde extra voorraden afgebouwd. Ook zorgde een minder groot ver schil tussen de huidige olieprijs en de olieprijs in de toekomst voor voor minder handel in brandstoffen. Hier- door daalde de overslag van kolen en ijzererts en minerale oliën. De ont wikkeling van container- en stuk- goedoverslag blijft zich daarentegen wel sterk ontwikkelen. Antwerpen weet overslaggroei als eni ge te continueren, havens groeien in 2011 naar verwachting met enkele procenten. Terwijl de overslag in Rotterdam per saldo stabiliseerde en in Amsterdam onder druk staat, is het opvallend dat Antwerpen de groei van vorig jaar wel heeft kunnen vast houden. Wel heeft Antwerpen nog een verlies van de recessie goed te ma ken. Aan Nederlandse zijde zijn de Zeeuwse havens het jaar goed van start gegaan. Al met al is de overslag in Nederland en België met naar ver wachting een kleine 1 toegenomen het afgelopen kwartaal. Voor het ge hele jaar wordt over de hele linie een groei van de overslag met enkele pro centen verwacht. Waar de overslag in Rotterdam en Gent in het eerste kwartaal stabiliseer de en Zeebrugge slechts een lichte vooruitgang boekte heeft Antwer pen wel een sterk kwartaal achter de rug. Voor een deel is dit toe te schrij ven aan de samenstelling van de over slagportefeuille.. ROC Zeeland wint Het Techniek en Design College Zeeland heeft met het project Vakmanschap is Meesterschap de Nationale Innovatieprijs Beroeps onderwijs 2010 gewonnen. Het doel van het project Vakman schap is Meesterschap is (iet bevor deren van kennisuitwisseling tus sen scholen en bedrijven, waar door het onderwijs up-to-date is, geprofessionaliseerd wordt en kwalitatief naar een nog hoger plan gebracht wordt. 24 maart, tij dens de opening van Skills Mas ters, heeft het team de prijs van •5.000,- in ontvangst mogen ne men. Iedere technicus is een techniek ambassadeur Momenteel wordt alweer de ze vende groep Techniek Ambassa deurs opgeleid door Technocen trum Zeeland. Techniek Ambassa deurs zijn enthousiaste mensen, met een technische achtergrond, die hun passie voor techniek graag over brengen op jongeren. Eén van de Techniek Ambassa deurs in opleiding is Franklin Fe- leus, projectleider bij Funderings technieken Verstraeten BV (Fun- dex Group). Hij is de cursus gaan volgen omdat hij het graag over zijn vakgebied heeft en jongeren iets bij wilde brengen op het ge bied van techniek. "Ik was erg verbaast over de interesse van jon geren in techniek (aan de hand van de cijfers) en vind het daarom erg belangrijk om ze opnieuw te interesseren in techniek en te la ten zien wat voor mogelijkheden er allemaal zijn. Technische beroe pen zijn niet per definitie vies en zwaar, er zijn ook leuke functies op kantoor, dat wil ik uitdragen naar de jongeren." Onderwijsdag van de bouw Voorafgaand aan de Dag van de Bouw, houdt Technocentrum Zeeland in samenwerking met Bouwend Nederland Afdeling Zeeland dit jaar voor derde keer de 'Zeeuwse' Onderwijsdag van de Bouw. Gedurende deze dag stellen deelnemers van de Dag van de Bouw en leden van BedrijfTSchool hun projecten al vast open voor basisschoolleerlin gen. De OnderwijsDag van de Bouw vindt plaats op vrijdag 27 mei op verschillende bouwloca ties in Zeeland. Meer informatie over de OnderwijsDag van de Bouw kunt u vinden op de websi te van Bouwend Nederland Afde ling Zeeland of lezen in het specia le Bouwkatern dat 25 mei bij de PZC verspreid wordt. Slechtziende vrouwen volgen kijktraining Koninklijke Visio, expertisecen trum voor slechtziende en blinde mensen, vergroot de kans op het behalen van het autorijbewijs voor een beperkte groep slecht ziende mensen. Het gebruik van een bioptisch telescoopsysteem (BTS) in het verkeer in combina tie met een bijbehorende intensie ve kijktraining bij Visio, stelt som mige slechtziende kandidaten in staat goed" te leren kijken in het verkeer. Deze week zijn de eerste kandidaten .die in Goes -een kijk training hebben gevolgd, geslaagd voor het rijexamen. De één rijdt met een bioptic en de ander heeft genoeg aan alleen de kijktraining. Binnen twee weken hebben de twee Zeeuwse vrouwen het felbe geerde bewijs in het bezit en mo gen ze in de auto stappen. LuxeXel genomineerd voor MKB Innovatie Top 100 LUXeXceL, de Zeeuwse innova tor van de revolutionaire Printop- tical Technology, is genomineerd voor de MKB-Innovatie-top-100 prijs. Op 26 mei wordt in de con greszaal van Mercedes-Benz Ne derland de ranking bekendge maakt. Deze MKB Innovatie Top '100 is bedoeld als stimulans om te innoveren. Ruim 230 MKB be drijven hebben zich dit jaar aange meld voor de verkiezing. Een ju ry kijkt bij de samenstelling van de top 100 naar de originaliteit, impact, omzetpotentie en de ma te van bescherming van alle inzen dingen. De kracht van dit initia tief is te laten zien waartoe het MKB in staat is. Overheid laat recordaantal kantoren bouwen Ondanks de grote leegstand blij ven er nieuwe kantoren bijge bouwd worden. In 2010 vroeg de overheid een recordaantal vergun ningen aan voor de bouw van nieuwe werkplekken. De totale waarde van de vorig jaar aan de overheid afgegeven vergunning beliep 301 miljoen euro, bijna de helft van het totaal. Dat meldt het Economisch Bureau van ING in de gepubliceerde kwartaalvisie vastgoed. Fokker tekent contract met vliegtuigbouwer Fokker Technologies gaat inten sief samenwerken met de Chinese vliegtuigbouwer Comac. Top man Sjoerd Vollebregt tekendet hiertoe een contract. Meer informatie over deondernemerzwn.nl tel. (076) - 531 22 77, email: info@deondernemerzwn.nl Ervaring leert dat succesvolle ondernemingen uit uit eenlopende sectoren van elkaar leren en de onder linge kruisbestuiving gebruiken om kansen snel ler en beter te benutten. We noemen dit inspi rerend verbinden. Ook tijdens de verkiezing Versmarketeer van het jaar organiseren we voor ondernemers een workshop over hoe oesters en tomaten samen aan tafel verschij nen. In deze film verslag van een ontmoe ting tussen de Marketing Managers van Prins Dingemanse en Looije Tomaten. Prins Dingèmanse is marktleider op het gebied van schelp- en schaaldieren. Door een oesterthuis- pakket te ontwikkelen is dit bedrijf erin ge slaagd om de oester ook bij de consument thuis op tafel te krijgen. Het oesterthuispak- ket wordt ondermeer door Albert Heijn verkocht. Innovatieadviseur Willy Reij- niers begeleidde Prins Dingemanse bij deze innovatie. Op 9 juni is de Vers marketeer van het jaar verkiezing in Scheveningen. Voorafgaand aan de be kendmaking op de Visafslag is het mo gelijk om deel te nemen aan een aan tal workshops. Zoals de workshop Hoe komen oesters-en honingtomaat- jes succesvol in het versschap?, in sa menwerking met het Visbureau. Daarnaast een workshop over duur zaamheid, in samenwerking met de KennisaJliantie, met als titel Duur zaamheid als marktinstrument. On dernemers kunnen zich hiervoor aanmelden via www.versmarke- teer.nl. MKB ondernemers kunnen le ren van elkaar. Boven dien vindt je succesvolle inno vaties vaak op het scheidsvlak van sectoren. Daarom brengt Syntens ondernemers bij el kaar die actief zijn in ver schillende markten. Innovatieadviseur Willy Reinierse die zich namens Syntens niet deze materie bezig houdt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 149