De Wolf is verknocht aan Zeeland interview eeland is een nieuw netwerk event mLj rijker. Onder leiding van John de Wolf vond donderdag 12 mei de eerste editie plaats van de Zeeland After Work Party in Grand Café Jersey te Goes. De kick-off werd verricht door Dean Saun ders. Het enerverende business event, dat iederetweede donderdag van de maand wordt gehouden, strekt ertoe om samen met collega's en vrienden te ontspannen. John de Wolf: 'De Kromme vond mij aanvankelijk maar een simpele verdediger, jaren later gaf hij toe zich vergist te hebben.' Foto's: Mark Neelemans door Henk van de Voorde MIDDELBURG - John de Wolf heeft zich onlangs verbonden aan de Amadore organisatie. Zo laat hij kij kers van de publieke omroep in een TV-commercial zien wat deze hore- ca-exploitant te bieden heeft. Ook is hij aanwezig bij tal van activiteiten van de organisatie, zoals de 25-plus avonden ende after work party's in Goes. De gewezen profvoetballer coacht bovendien de 180 personeelsle den die-aangesloten zijn bij de negen vestigingen van de Amadore groep. Daarnaast treedt hij op als trainer voor teambuilding activiteiten of voet- balclinics voor bedrijven en organisa ties op of nabij een van de locaties van de horecamagnaat. Kamperen John de Wolf was voor zijn verbinte nis met de Amadore Groep al regel matig te gast in Zeeland. Dat gaat tot ver terug in de tijd, toen hij met zijn ouders kampeerde in Bruinisse. Met de selectie van Sparta werd ook stee vast neergestreken in het fraaie Zeeuwse landschap. Toen hij vorig jaar te gast was bij het nieuwe Amado re wellness hotel Kamperduinfen in Kamperland, schoot directeur-eige naar Jerry van Zuijlen hem aan. „Jo hn, zou je 'iets' voor ons willen doen", was de vraag. „Tuurlijk", re pliceerde het Feyenoord-boegbeeld spontaan. John dé Wolf (48) is afkomstig uit er heerst hier een relaxte sfeer. Ik voel me overal snel thuis, ook in het drukke Westen, maar Zeeland is echt speciaal. Gisteren was ik op de Vlis- singse boulevard, dat gaf me spontaan een plezierig gevoel", memoreert De Wolf, die onder andere cursussen en trainingen geeft aan het personeel van de Amadore groep. Zijn motto is: 'plezier en strijd is resul taat'. „Het maakt niet uit watje doet, als er maar gelachen wordt. Maar daar naast moeten ook de mouwen opge stroopt worden. Bij Feyenoord was het op de training vaak lachen, gie ren, brullen, maar tegelijkertijd gin gen we eiwoor en behaalden we veel successen." De Wolfis na zijn actieve voetbalcarrière trainer geweest van onder andere de hoofdklassers Halste ren en WKE. Missen doet hij het trai nersvak niet. „Op een gegeven mo ment kom je op een T-splitsing en moetje voor jezelf een keuze maken. Ik zit nu niet meer vast aan de trai- ningsavonden en. de wedstrijddagen. Ik heb het in Zeeland prima naar de zin. De weken, de maanden vliegen voorbij." John de Wolf is ambassadeur van de Stichting Jayden, vernoemd naar het Goese jongetje Jayden Faasse dat in 2009 aan kanker overleed. Op zon dag 20 november is er bij Amadore een gala avond van deze stichting, ten bate van onderzoek naar kinderkan ker. de en zelfs twee keer scoorde. Niet slecht voor iemand die door 'de ken ners' werd bestempeld al,s_een beperk te speler die vooral in de lucht sterk was. Zo was Wim van Haneghem, destijds trainer van het keurkorps van Feyneoord, aanvankelijk zeer scep tisch over De Wolf. „De Kromme vond mij maar een simpele verdedi ger. Jaren, later gaf hij toe zich vergist te hebben. Dat tekent toch ook weer de klasse van Van Haneghem", aldus John de Wolf, vanaf het terras van Amadore Hotel Arneville in Middel burg. Hij woont officieel in Leiden; maar is zeer frequent in Zeeland te vinden. „Bij Cafe Raymondo in Vlis- singen stond onlangs een groepje bag geraars te pimpelen, toen ze John de Wolf aan zagen komen. Vervolgens dronk hij een biertje met deze man nen, wat ze natuurlijk geweldig von den", vertelt Van Zuijlen. Relaxt „In Zeeland kun je door de rust echt genieten, zeker in vergelijking met de drukke randstad. Het is een cliché, maar je laadt de batterij hier echt op. Zeeland bevalt mij van jongs af aan, Schiedam en speelde achtereenvol gens profvoetbal voor Sparta, FC Gro ningen, Feyenoord, Wolverhampton Wanderers, VW, Hapoel Ashkelon en Helmond Sport. De centrumverde diger debuteerde eind 1990 in De Kuip en groeide uit tot het icoon van de wederopstanding van Feyenoord. De Wolf was de natuurlijke leider van een team dat in de jaren negentig beslag legde op een landskampioen schap, een supercup en drie KN- VB-bekers. Als populaire Feyenoor- der haalde De Wolf het Nederlands Elftal, waarin hij zes wedstrijden speel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 141