'Candle-girls' in de prijzen mini onderneming Het onderwijsproject 'de mini-onderneming' was ook anno 2011 weer zeer geslaagd. 'oto: Camille Schelstraetee De 'Candle-girls' Louise de Poorter, Jet Broeckaart en Samantha de Block vielen onlangs in de prijzen tijdens de eindpresentatie bij Morres in Hulst van het onderwijsproject 'de mini-onderneming' van het Reynaertcollege, Praktijkschool Hulst en ROC Westerschelde. De eerste prijs in de categorie 'Onderneming' ging onbetwist naar Candlé. door Henk van de Voorde HULST - De meisjes hadden als pro duct gekozen voor kaarsensets. Hier mee behaalden ze een omzet van ruim 1.700 euro. De winst van 861,85 euro werd in de vorm van een cheque overhandigd aan unitmanager Christian Labee van activiteitencem tram Het Gors in Terneuzen. Naast de jury bevonden zich onder de be langstellenden diverse representanten uit onderwijs, overheid en bedrijfsle ven. Uiteraard gaven ook leden van de Junior Kamer-acte de presance. De ze club van ondernemende mensen tot en met veertig jaar is er veel aan gelegen om het ondernemersklimaat in de streek waar ze zijn opgegroeid te stimuleren. Enkele leden van de JK fungeerden dit jaar als bedrijfscoach voor de ondernemers in dé dop. De avond werd geopend door gele genheidspresentator Francis Wester- weele, docent Handel Administra tie op het Reynaert College. Hij in troduceerde de ondernemingen, waar nodig met enige toelichting. De on dernemingen hadden zich goed voor bereid en kregen ruim de gelegen heid om hun visie uiteen te zetten. De presentaties kenmerkten zich door een hoog kwaliteitsgehalte. De jury, bestaande uit Tom Willaert (On dernemersvereniging Hulst Vesting stad), Diana van Damme-Fassaert (wethouder Gemeente Hulst) en Rianne Mensink (Rabobank Hulst) benadrukte dat ondanks het toch .al hoge niveau er desondanks'nog voor uitgang geboekt was. Beste presentatie De prijs voor de beste presentatie ging naar BonlBon!. Deze drie dames verzorgden een bijzonder fraaie pre sentatie met als uitsmijter de veiling van het laatste doosje honbons^.-dat. speciaal was gesigneerd door Ben Cra mer. Zo brachten de laatste bonbons nog vijftig euro in het laalje. Hun goe de' doel was de stichting Pink Rib bon. Het bedrijf dat de meeste voor uitgang boekte tijdens het proces was I-Box. Ondanks een moeilijke start bleken de leerlingen echte doorzet ters. Het resultaat mocht er uiteinde lijk zijn. Het goede doel van I-Box is de Stichting CliniClowns. Het pu bliek kon zich goed vinden in het oor deel van de jury. Om een kans van slagen te hebben heeft een onderwijsproject als 'de Mi ni-onderneming' meer nodig dan goe de begeleiding. Het moet binnen de scholen worden gedragen door de leerlingen zelf. Tijdens het project wa ren er verschillende evaluatiemomen ten. Met name de presentatie van het bedrijfsplan aan de jury, in een eerder stadium, was naast de eindpresentatie erg belangrijk. De ondeme- mers-in-spe werden volgens vooraf vastgestelde criteria beoordeeld op on dernemingsplan, presentatie, samen werking, planning en organisatie, lei dinggeven en coaching en bedrijfsre sultaat. De leerlingen moesten elkaar uitqraapj. qe^t.-.leren keqn en, otn aan te kunnen geven met wie ze een on derneming wilden opstarten. Deze kennismaking geschiedde veelal in de vorm van speeddating waarbij de leer lingen kort met verschillende colle ga-leerlingen en leidinggevenden kon den spreken. Een belangrijke rol hier in was weggelegd voor de leerlingen van ROC Westerschelde, vaak de lei dinggevenden binnen de ondernemin gen. Toch wel uniek dat deze leerlin gen, die nog moeten kiezen over hun toekomst, al konden ervaren hoe het is om leidinggevende of ondernemer te zijn. De kick-off van de derde edi tie van het project mini-ondernemin gen ging officieel van start tijdens een bijeenkomst bij de Rabobank Hulst. Na een introductie door Francis Wes- terweele werd het woord gegeven aan Alwin Filippo, projectleider On dernemerschap van ROC Wester schelde. Hij gaf aan dat het onderne mend denken zowel voor werkne mers als werknemers van groot be lang is. Goede afstemming ROC Westerschelde en het Reynaert College streven naar een goede af- j5 te mmi ng ,tu sseqo pder \y ijs en on dér- nemerschap. Deze onderwijsinstellin gen beogen net als de Junior Kamer Zeeuws-Vlaanderen het regionale be drijfsleven, een flinke 'boost' te geven. „Wij proberen jonge mensen kennis te laten maken met én enthousiast te maken voor het ondernemerschap. Daarnaast maken wij ons sterk voor het creëren van een ondernemende houding. Dat is van wezenlijk belang omdat de arbeidsmarkt aan het veran deren is van een automatische loon dienstsituatie naar veelal het zelfstan dig ondernemerschap. Er zijn steeds meer mensen werkzaam als Zelfstandi ge Zonder Personeel (ZZP'er) of free lancer. We besteden veel aandacht aan startende ondernemers. In dat ka der hebben we een interessante sa menwerking met Rabobank Zeeuws-Vlaanderen. Wij begeleiden startende ondernemers om hun busi nessplan op een beter niveau te krij gen, zodat de kans op financiering ve le malen groter is. Met alleen een goed idee kom je er niet. Als je ech ter kan laten zien dat je ondernemen de kwaliteiten hebt, zijn dé'banken veel sneller geneigd om een interes sante lening te verschaffen, crisis of .geen cp.sis,!f,,:;:-vV

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 139