Labrujère Staalbouw scoort miljoenen opdracht Rosier Nederland bouwt aan de toekomst RO Labrujère Staalbouw BV, gevestigd op bedrijventerrein Arnestein 1 te Middelburg, is een veelzijdige specialist met meerdere technische disci plines onder één dak. Er is bij de onderneming dan ook een diversiteit aan technische vacatures zoals constructiebankwerkers, werktuigbouwkundige monteurs en lassers. Er is volop gelegenheid tot variatie vanwege de drie takken van sport: constructie, werktuigbouwkundig onderhoud en machi nale bewerking. De ene keer kan bijvoorbeeld in de werkplaats constructie- of verspaningswerk worden verricht en de andere keer in de buitenlucht sleutelwerk voor werktuigbouwkundig onderhoud. De 35 medewerkers van Labrujère Staalbouw vormen een goed gekwalificeerd team, met ruime ervaring. In anticipatie op de dreigende krapte op de arbeidsmarkt leidt Labrujère Staalbouw via leerwerktrajecten geregeld leerlingen op. De internationaal georiënteerde onderneming is actief voor zowel overheid als bedrijfsleven. Labrujère Staalbouw is sinds 1998 werktuig bouwkundig aannemer voor alle mechanische en hydraulische werkzaamheden van diverse onderhouds bestekken van Rijkswaterstaat voor verscliillende kunstwerken zoals Storm vloedkering en sluizen en bruggen Kats, Hansr weert, Kreekrak, Grevelingen en Krammer. Er vindt in industrie en overheid steeds meer clustering van activiteiten plaats. Aangezien de tendens van aanbesteden steeds meer richting zogenaamde prestatiebestekken gaat, waarbij de elektrotechnische- met de werktuigkundige- en eventueel ook civiele werkzaamheden wor den gecombineerd, zijn er tussen de bedrijven Cofely Energy en Infia BV te Heinenoord en Heinkenszand (elektrotechnisch), van de Herik Sliedrecht (civiel) en Labrujere Staalbouw BV (werktuigbouwkundig) afspraken gemaakt om vanuit een samenwerkingsverband op dit soort bestekken in te schrijven. De samenwerking leidt tot marktvergroting. „Rijkswaterstaat bij voorbeeld gaat steeds meer innovatieve werken uitbesteden. Het kunnen aanbieden van gro tere werken, via een gezamenlijke inschrijving, is tegenwoordig een must om concurrerend te zijn", aldus directeur-eigenaar Adrie van Gurp. Zo is er zeer recentelijk gescoord met het bin nenhalen van het bestek 'MOBZ fase 3&4', wat inhoudt het op afstand bedienen van alle sluizen en bruggen, die vallen onder het be heer van Rijkswaterstaat Zeeland vanuit twee centrale locaties. De drie sluizen met de bij behorende bruggen bijTerneuzen en de brug gen Sas van Gent en Sluiskil worden bediend vanuit de Nautische Centrale Terneuzen; sluis- complex Hansweert, Kreekraksluizen inclusief de Schelde-Rijn-bruggen, Krammersluizen inclusief de Krammerbrug, de Post- en Vlake- bruggen vanuit het 'Ir.J.WTopshuis' op Neeltje Jans. Ook zullen diverse modificaties plaatsvin den aan de verschillende kleine objecten die al sinds 'MOBZ fase 1&2' op afstand bediend worden vanuit het 'Ir. J.WTopshuis'. De komende drie jaar gaat Labrujere Staal bouw B.V in samenwerking met Cófely Energy en Infia B.V. genoemde objecten dus danig modificeren dat deze geschikt zijn voor afstandbediening. Uiteraard zijn daar vele mil joenen euro's mee gemoeid, maar het uitein delijke resultaat zal zijn dat Rijkswaterstaat de scheepvaart het gebruik van de vaarwegen nog beter kan garanderen. „Verder krijgen wij diverse mooie opdrachten doordat we alle disciplines onder één dak heb ben. Met staalbouw, machinebouw, montage en assemblage kunnen we complete projecten aanpakken. Voorbeelden zijn containerframes met daarin elektrisch hydraulische lieren ten behoeve van offshore (waarvan er nu twee onder DNV keur gebouwd worden en de volgende twee alweer in opdracht zijn) en de complete revisie van onderrolwagens Kram mersluizen met een eigen gewicht van dertig ton", legt Adne van Gurp uit. De dagelijkse aansturing van de werkzaamhe den geschiedt door bedrijfsleider Jan de Nood (staalbouw) en Marcel van Gurp (projectleider Labrujere Staalbouw B.V) uiteraard onder steund door de afdeling calculatie en werk voorbereiding. Labrujère Staalbouw, dat de beschikking heeft over drie enorme bedrijfshallen, blijft inves teren in machines en infrastructuur want de continuïteit van de onderneming staat voorop. Zo zijn er uitbreidingsplannen voor kantoor, kantine en sanitair. Deze renovatie zal nog dit jaar zijn beslag krijgen. Vacatures: - Leerling CNC verspanen - Chef werkplaats. - Ervaren constructie bankwerkers. - Leerling constructie bankwerkers. LABRUJÈRE STAALBOUW BV Sfe 'Meesters in staaC' Labrujère Staalbouw BV, Ampèreweg 4 Middelburg Tel: 0118-623651 Fax:0118-634375 E-mail: info@labrujerestaalbouw.nl Website: www.labrujerestaalbouw.nl Ailrie van Gurp: „Het kunnen aanbieden van grotere werken is tegenwoordig een must. Rosier Nederland, het voormalige Zuid-Chemie, viert volgend jaar het honderdjarig bestaan. De gerenommeerde producent van meststoffen is sinds 1912 strategisch gevestigd in het Zeeuws-Vlaamse Sas van Gent. Dit grensstadje is gunstig gelegen aan het kanaal van Gent naar Terneuzen. Mede door de goede infrastructuur, zowel over water als over de weg, bevindt Rosier Nederland zich hier in het hart van West-Europa. De onderneming is sinds 2006 een honderd procent dochter van de Rosier groep en sinds sep tember 2009 is de naam Zuid-Chemie veranderd in Rosier. De groep heeft drie productie-units waarvan twee in Sas van Gent en één in de Waalse baker mat Moustier, waar ook de verkoop is gesitueerd. „Rosier is van oorsprong een familiebedrijf, genoemd naar grondlegger Alfred Rosier. Als groep kun nen we wereldwijd een breed gamma aan meststoffen leveren, we leveren aan meer dan honderd landen. Met drie productie-units kunnen we op ieder mo ment de door de klant gewenste samenstelling produceren. Rosier opereert in een niche markt. Afhankelijk van de gewassen die de boeren willen telen, het klimaat en de bodemsoort, maken we meer dan honderd verschillende formules kunstmest", aldus algemeen directeur Willy van Overfelt. Rosier Nederland heeft 110 medewer kers, tegenover 130 in Moustier. Een belangrijk deel van hen werkt in een volcontinu ploegenrooster. Rosier in vesteert veel in scholing en samenwer king. Veiligheid, kwaliteit, flexibiliteit, maatwerk en duurzaamheid zijn de pijlers waarop Rosier is gegrondvest. Met de kwaliteitsproducten van Rosier Rosier Nederland B.V. Westkade 38a 4551 BV Sas van Gent 0115-456 000 0115-451 647 info.nl@rosier.eu www.rosier-nl.eu worden boeren wereldwijd ondersteund om de bevolking van gezond voedsel te voorzien. De onderneming draagt bij aan prima oogsten, mede door het voor komen van overbemesting hetgeen goed is voor het milieu. Investeren Het hoofdkantoor in Sas van Gent is onlangs fraai opgeknapt, terwijl er ook flink in de fabrieken wordt ge- investeerd. „De kunstmestbranche is altijd onderhevig aan pieken en dalen. Sinds we deel uitmaken van de Ro sier groep zijn ér meer middelen om te investeren. Mede door een betere werkomgeving zijn we aantrekkelijker geworden voor jongere werknemers. De (dreigende) krapte op de arbeids markt en de vergrijzing van ons perso neelsbestand noopt ons tot het maken van een verjongingsslag. We zijn vanaf vorig jaar september begonnen met leercontracten waarbij jonge mensen tot ongeveer 25 jaar worden opgeleid, terwijl ze werken, door ervaren werk nemers. Ook dit jaar willen we in sep tember weer vijf nieuwe leerling-ope rators en leerling-monteurs aannemen. Op deze manier zorgen we ervoor dat de kennis van de ervaren krachten die. jaarlijks uitstromen, behouden blijft. Goede procesoperators en monteurs zijn van groot belang voor ons be drijf. Het werk is bij ons afwisselend, in een gemoedelijke sfeer, met goede doorgroeimogelijkheden", aldus hoofd P&O Els van Haelst. De Hulsterse is inmiddels ruim twee jaar werkzaam draaiend productiebedrijf een mensge- bij Rosier en heeft het er prima naar richte organisatie is met veel persoon- de zin. Mijn uitdaging is om ervoor lijke aandacht, goede begeleiding en te zorgen dat Rosier naast een goed praktijkgerichte opleidingen." Rosier Nederland BV heeft momenteel vacatures voor: Project Engineer Hoofd veiligheid Logistiek medewerk(st)er Bankwerker/ electromonteurs/ (leerling)operators Meer informatie over deze vacatures, zie website

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 136