Project op weg met techniek Shell zoekt honderd mensen samenwerking 19 Het UWV en een aantal Zeeuwse bedrijven hebben onlangs de handen ineen gesla gen met het project 'Op weg met techniek'. Het project is erop ge richt om de instroom van kandi daten vanuit het UWV Werkbe drijf, Sociale Diensten en de Jon- gerenloketten naar de sectoren metaal en elektrotechniek te be vorderen. door Henk van de Voorde MIDDELBURG - Afhankelijk van de functie waarop men wordt aange nomen zullen arrangementen vanuit het UWV Werkbednjf en de Sociale Diensten worden ingezet zodat de werkzoekenden die door de werving en selectie komen, beschikken over de juiste kwalificaties om te kunnen starten als bijvoorbeeld lasser, bank werker of elektromonteur. Doelstel ling is om binnen drie maanden na de start van het project tien metaalmede- werkers en tien elektromonteurs te hebben geworven. De kick-off van de werving heeft inmiddels plaatsge vonden. De deelnemende partijen zijn VDS Staal en Machinebouw, Draftee Engi neering, Paneelbouw Middelburg, Prior Personeelsdiensten, H&S Flexworks en Vermaat Lastechniek. VDS Staal en Machinebouw is een metaalconstructie bedrijf dat werk kan bieden aan métaalmedewerkers zoals gekwalificeerde lassers, pijpfit- ters, bankwerkers en allround metaal bewerkers. Draftee is een ontwerper en bouwer van hydraulische installa ties voor toepassing in de bagger en ofshore, machinebouw, scheepsbouw en werktuigbouwkundige installaties in diverse toepassingen. Draftee biedt werk aan engineers, hydraulische ser vicemonteurs en in/uit bedrijfsstellers van hydro/mechanische installaties. Paneelbouw Middelburg is een elek trotechnisch bedrijf dat actief is in het engineren, bouwen van besturingska- sten alsmede het plaatsen ervan bij op drachtgevers, die actief zijn in de ma chinebouw, industrie, bagger en offs hore en scheepsbouw. Paneelbouw Middelburg biedt werk aan paneel bouwers en elektromonteurs en in/uit bedrijfsstellers van industriële elektrische installaties. Prior Perso neelsdiensten houdt zich bezig met werving en selectie van MBO HBO en WO functies. H&S Flexworks is een uitzendbureau dat zich richt op dienstverlening richting metaal/elektrotechniek, haven-, trans port-, logistieke bedrijven en/of pro ductiepersoneel op LBO/MBO ni veau. Vermaat Lastechniek heeft de focus op het gebied van het leveren van lasapparatuur en toebehoren, als mede het opleiden van lassers. Groeiende behoefte „Vanuit de markt is een groeiende be hoefte aan geschoolde medewerkers die een baangarantie geboden wordt na om- of bijscholing en gebleken ge schiktheid. UWV Werkbedrijf is in samenwer king met haar partners (Sociale Dien sten en Jongerenloketten) verantwoor delijk voor de aanlevering van ge schikte werkzoekenden", aldus Fon- ny Verstraeten van het UWV Werk bedrijf. „De samenwerking tussen de Zeeuwse bedrijven H&S Flexworks, VDS Staal en Machinebouw, Draftee Engineering/Paneelbouw Middel burg en het UWV Werkbedrijf is ge richt op het rekruteren en scholen van weikzoekenden die duurzaam in stromen in de sectoren metaal en elek trotechniek. H&S Flexworks en Prior Personeelsdiensten verzorgen de re cruitment voor de genoemde bedrij ven, terwijl VDS Staal en Machine bouw en Draftee Engineering/ Pa neelbouw Middelburg operationeel actief zijn in de projecten op het ge bied van metaal en industriële elektro techniek", verklaart Anita van Oostrom, consultant van Prior Perso neelsdiensten. Zeeuwse werkpleinen De werving zal op basis van de func tieprofielen vanuit H&S Flexworks en Prior Personeelsdiensten uitge voerd worden door de Zeeuwse werkpleinen. Per werkplein zal er een werkcoach optreden als aan spreekpunt voor het project. De com municatie met beide opdrachtgevers is de verantwoordelijkheid van de werkcoach werkplein Walcheren. Ge schikte kandidaten van de werkplei nen worden door de werkcoach van werkplein Walcheren via een cv voor gesteld aan de contactpersonen van de opdrachtgevers. Wekelijks vindt er contact plaats tussen werkcoach en contactpersonen om voortgang van het project te bewaken. Bij het voor stellen van de kandidaten zal tegelij kertijd ook duidelijk gemaakt worden welke arrangementen worden inge zet. Tevens moet er periodiek contact plaats vinden tussen de werkcoaches van de werkpleinen die betrokken zijn bij de werving. „H&S Flexworks en Prior Personeels diensten voeren zelf de sollicitatiege sprekken en selecteren uit aangebo den kandidaten. De geschikt bevon den kandidaten krijgen ten eerste een veiligheidsinstructie aangeboden. Het inwerktraject bestaat uit de inzet van een proefplaatsing voor maximaal twee maanden bij werkzoekenden die een contract krijgen aangeboden of als men op uitzendbasis start voor de minimale duur van zes maanden. Aan het eind van de eerste en tweede maand vindt er een evaluatiegesprek plaats met de werknemer/ opdracht gever. Scholing zal per individu wor den beoordeeld omdat dit afhankelijk is van verschillende factoren zoals duur werkloosheid, leeftijd, uitkeren de instantie en scholingsbudget", legt Anita van Oostrom uit.. Ondanks het bescheiden economisch herstel zoeken Shell Moer dijk en Shell Pernis dit jaar nog zeker 100 nieuwe medewerkers. De 100 vacatures zijn ter vervanging van medewerkers die binnenkort met pensioen gaan. Bovendien wil Shell een aantal essentiële discipli nes versterken. door Ron Gregoor MOERDIJK - Personeelsmanager Jeroen de Weerd van Shell Manufac turing zegt daarover: "De komende ja ren verwachten we voor Shell Moer dijk en Pemis een opgaande trend in het aantal vacatures. Shell Moerdijk en Pernis hebben allebei de ambitie om de meest aantrekkelijke werkge ver te zijn en te blijven in de petro chemische industrie." Shell heeft in het bijzonder MBO'ers nodig. Dat zijn zowel starters als toe komstige medewerkers met relevante werkervaring. Bij voorkeur moeten zij ervaring hebben in de petrochemi sche industrie.. Daarnaast zoekt Shell ook HBO' ers en academici. Disciplines De vakdisciplines waarvoor Shell nieuwe mensen zoekt zijn: operatie, elektriciteit/instrumentatie, opwek king en distributie, hoogspanning, on derhoudsmonteurs in de werkplaatsen en de fabrieken, engineering en tech nologie. Op de raffinaderij van Shell Pernis maakt het bedrijf vooral benzi ne, diesel, nafta en kerosine. De nafta van Shell Pernis wordt in de chemi sche fabrieken van Shell Moerdijk via het kraakproces omgezet in basispro ducten. De klanten verwerken deze halffabricaten onder meer tot verf, cd- hoesjes, cosmetica, antivries, skeelerwieltjes en schuimrubber Vervangers Het gaat volgens een woordvoerder van Shell niet om aanvullingen van een personeelsbestand dat tijdens de crisis is geslonken. In Moerdijk zijn toen geen mensen ontslagen of banen geschrapt. Shell zoekt vo'oral vervan gers voor mensen die de komende tijd met pensioen gaan. Daarnaast wil het bedrijf een aantal disciplines ver sterken. Bij de chemische fabriek in MNoer- dijk kunnen dit jaar nog dertig men sen aan de slag. Nu al staan er in Moerdijk en Pernis samen al 23 vaca tures open. Fonny Verstraeten en Anita van Oostrom in de hal van VDS Staal en Machinebouw

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 133