Opleiders bundelen hun krachten Tel uit uw winst... opleidingen en die van hem/haar. ^dethon De Betho LétE ,r' *r Het was ook voor ons een eye- opener; het opvragen van alle bij de KvK ingeschreven particu liere opleiders in Zeeland,' zegt René Romijn, voorzitter ZPPB. Delijst bleek maar liefst 225 adressen te bevatten met in totaal 300 tot 350 actieve trainers in on ze eigen regio. De veronderstel ling en het beeld dat bestaat dat er in onze regio maar een man en halve paardenkop actief zijn in opleidingen, is hiermee voorgoed verleden tijd. door Annet van de Ree En daarmee kan ook richting bedrijfs leven en politiek een steekhoudende discussie gevoerd, worden over de kan sen voor deze sector in Zeeland. Met deze verhelderende gegevens voor ogen, kwamen een aantal oplei ders in actie en bundelden hun kracht in een nieuw platform; het Zeeuws Platform Particuliere bedrijfs- en be roepsopleidingen, kortweg ZPPB. Voor René Romijn, voorzitter en te vens aanbieder van ICT-opleidingen, is het belangrijk dat de particuliere op leiders een interessante partner wor den voor opdrachtgevers in Zeeland. "Wij kunnen onder de noemer ZP PB, als collectief opleidingstrajecten, gaan aanbieden en gebruik maken van kennis bij trainers om aan de vraag naar 'op maat' opleidingen voor medewerkers te voldoen. Een belang rijk wapenfeit is de inrichting van de Trainerzoeker Zeeland, een website met .snelle zoekopties. Het uitwisselen van kennis en kunde tussen de opleiders onderling heeft al tot verrassende extra input gezorgd. De fondsen die via het Europees So ciaal Fonds (ESF) beschikbaar zijn om medewerkers bij te scholen gelden ui teraard ook voor de kleine MKB - on dernemers. Een ESF-subsidie bete kent dat het ESF 50 procent van de kosten kan subsidiëren, niet alleen de cursuskosten, maar ook de salariskos ten van de deelnemers. De toegang tot dit fonds is vaak ondoorzichtig of gewoonweg niet bekend bij onderne mers. Via de diverse branchevereni gingen (ca. 75 in totaal) is er vaak al toegang tot deze subsidies en dit biedt met name voor het MKB een forse te gemoetkoming op deze opleidingskos- ten. De partners in ZPPB gaan ook op dit terrein actiever inzetten op de subsidiemogelijkheden. "Tijdens een minisymposium van ZPPB bleek dat we binnen de eigen sector nog onvol doende op de hoogte waren van ESF. Daarbij is de regeling via de Wet Ver mindering Afdracht Loonbelasting eveneens financieel aantrekkelijk, om dat de kosten van opleiding voor me dewerkers aan het einde van het kwar taal mogen worden ingehouden op Leny van den Heuvel, René Romijn, Ruud Kleefman en Peter de Dreu de afdracht sociale lasten. Bij een be perkte liquiditeit kan dit zeer welkom' zijn én het stimuleert om het eigen personeel toch op te leiden." Het be wustwordingsproces van de eigen mo gelijkheden vertaalt zich nu ook in nieuwe ontwikkelingen bij de particu liere opleiders. Wil je als opleider bij voorbeeld in België voet aan de grond krijgen, dan zul je moeten zor gen dat de opleiding gecertificeerd is volgens een erkend instituut. In Bel gië mogen namelijk alleen gecertifi ceerde opleiders aan de slag. Eén van onze collega's in Zeeuws-Vlaanderen is al gestart met een certificeringstra- jee t. Nieuw is het bundelen van de oplei dingskracht in Zeeland overigens niet. Onder de naam 'Het Loket' werd ca. 3 jaar geleden een vergelijk bare opzet gerealiseerd in samenwer king met de reguliere onderwijsinstel lingen en het Technocentrum Zee land. Doel was om als zelfstandige in stelling te gaan functioneren. U be grijpt de teleurstelling toen begin 2010 het bestuur van Technocentrum Het Loket besloot om, na het aflo pen van de subsidieregeling met de Provincie, de activiteiten te beëindi gen. Over de nieuwe opzet, onder de naam B-E-L, zijn wij tot nu toe min der enthousiast," aldus René Romijn. ZPPB werkt inmiddels aan een gede gen Business Plan om bij gemeenten, provincie en het bedrijfsleven draag vlak te creëren voor de kansen van het particuliere onderwijs in de pro vincie. "Wij zoeken momenteel sup port bij de grote ondernemingen in Zeeland. De levenscyclus van produc ten en diensten wordt steeds korter en het' opleiden en bijscholen van mensen is van belang om niet op een achterstand te worden gezet. Particu liere opleiders kunnen hierop beter anticiperen en inspelen. Er zijn dus veel kansen voor Zeeland als oplei dingslocatie en dat kan weer tot extra werkgelegenheid leiden. Uit het be drijfsleven krijgen wij signalen dat er interesse is in snellere en kortere oplei dingstrajecten, rekeninghoudend met de ervaring en ontwikkeling van de medewerkers. Het 'op maat' ontwerpen van de op leidingsmethodiek voor ervaren, vol wassen medewerkers kan veel tijd be sparen. Steeds meer ondernemers en organisaties zetten onze goed opgeleide krachten voor hand- en routinematig werk in. Het zijn de medewerkers van de vier bedrijven voor sociale werkgelegenheid en arbeidsintegratie in Zeeland: De Betho, Dethon, LéTÉ, De Zuidhoek. Onze mensen willen graag een werkplek midden in de maatschappij. U haalt dus goed gemotiveerde, betaalbare krachten in huis. We zetten de voordelen voor u als ondernemer op een rij: Zeer loyale en trouwe medewerkers Geen administratietijd en -kosten Een aantrekkelijk uurtarief. www.debetho.nl 0113-23 39 33 www.lete.nl 0118-63 30 40 www.dethon.nl 0115-67 52 00 www.dezuidhoek.eu 0111-41 32 57 lp4 cB

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 131