Bestaande kennis leidt tot nieuwe oogstmachine advertentie Pieters Grafisch Bedrijf te Groede heeft daar uiteraard ook mee te maken. n hoe mooi het wonen en werken er ook is - het lijkt wel of we in het uiterste zuid-westen van Zeeland nog een extra tandje "bij" moeten zetten. aast het vervaardigen van mooi drukwerk, onder scheiden we ons steeds meer door bijzondere dingen zoals: Het verwerken van magnetisch papier, complexe af werking d.m.v. busschroef stansvorm, bindringen, e.d. En ook in onze studio staat een team talentvolle ontwerpers met de nieuwste Mac Pro's gereed om alle denkbare ideeën fraai vorm te geven. ehalve het (digitaal) drukken van kleine en grotere op lagen, produceren de grootformaat printers juist opla ges van één voor vervaardiging van o.a. grote wandposters. Dit zijn nieuwe unieke mogelijkheden voor elk MKB bedrijf met een geweldige promotiewaarde voor zowel binnen als buiten. nze grote kracht zit echter in het overleg en advies traject met klanten. We kijken scherp commercieel mee, zorgen voor echte toegevoegde waarde, bellen en mailen vlot terug. Houden u op de hoogte! enne, als u denkt dat we al die diensten flink doorreke nen; wij vinden dat normale service. Gewoon, omdat goed communiceren ons vak is! igenlijk is ons druk- en printwerk voor wat u er voor krijgt, spotgoedkoop. Bovendien betaalt u alleen na volle tevredenheid. Kom daar maar eem mee aan bij uw intemet- drukker. Prima Vista bij Pieters. info @pietersgroede. nl www.pieterspress.nl Tel. 0117-377170 De nieuwe oogstmachine. Kramer Machines uit Colijnsplaat zet- John Kramer, directeur van Kramer Machines, te zijn kennis van oogstmachines heeft een lange relatie met Syntens, als kennis voor mosselkweekbedrijven in voor Gebr. vrager en als kennisleverancier. Het bedrijf Kouijzer uit Zierikzee. Innovatïeadviseur heeft brede ervaring in het ontwikkelen en pro- Willy Reijniers van Syntens begeleidde het duceren van machines en verwerkingslijnen proces. voor mosselen. Zo heeft het bedrijf oogstmachi nes gemaakt voor Belgische mosselvissers die stalen boeien op zee gebruiken om zaad te win- Mosselzaad is tegenwoordig een schaars goed. nen. Die basiskennis is ingezet voor de ontwik- Zo schaars dat mosselkweekbedrijf Gebr. Kouij- keling van de nieuwe oogstmachine. Gebr. zer uit Zierikzee gebruik maakt van zijn recht Kouijzer konden daarvoor een Kennischeque om het zaad van de pijlers van de Zeelandbrug van OP-Zuid inzetten van 6.500 euro. „We af te schrapen. Dat gebeurt tot op heden met de zijn uiteindelijk uitgekomen op een demontabe- hand, een lastig en zwaar karwei. „Dat werk le installatie", vertelt John Kramer. „Deze gaat kunnen we alleen uitvieren bij laag water en als een maaibalk horizontaal langs de pijlerwand als er niet te veel golfslag is", vertelt Evert van en schraapt het jonge mosselzaad af. De aandrij- de Zande, samen met Patrick Kouijzer is hij ei- ving is hydraulisch en afgesteld op een bepaalde genaar van Gebr. Kouijzer. „Het schrapen is druk, al naar gelang de afstand tot de pijler. De heel arbeidsintensief en gaat ten koste van je maaibalk is 1,5 meter breed en kan ook onder rug! Maar het zaad hebben we wel nodig. Van- water werken. Binnenkort kunnen we de eer- daar dat we een machinale oogstmethode zoch- ste proef doen." ten." Kramer ziet meerdere toepassingen als de oogst- Van de Zande en Kouijzer hebben goede erva- machine goed werkt. „Denk aan het winnen ring met Kramer Machines. Aan boord van de van mosselzaad van bijvoorbeeld sluisdeuren. ZZ 6 Nooitgedacht staat een moderne spoelma- Maar we kunnen het concept ook doorontwik- chine van dit bedrijf. Voor de technische advise- kelen voor het onderhoud van onder andere ring en begeleiding zochten ze contact met in- boeien op zee." novatieadviseur Willy Reijniers. Hij adviseerde Van de Zande is ook nieuwsgierig naar de hen het traject gefaseerd aan te pakken. „Door proef. „Als de oogstmachine en de zaadopvang eerst oogstmethoden te vergelijken, kun je een - eenmaal werken, kunnen we twee tot drie keer onderbouwde keuze voor een specifiek systeem per jaar heel jong zaad afsteken, ongeacht het maken." tij."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 124