Elektrische tweewielers Veiling Noord-Beveland succes <8 m i De Column pas begonnen O O U De Mossel I 02 De (van oorsprong) uit Lams- waarde afkomstige Sebasti- aan Tieleman (27) heeft onlangs van zijn hobby zijn beroep ge maakt met de start van zijn eigen bedrijf Sebas Wheels. Locatie: Vismarkt we in Hulst. Naam: Sebastiaan Tieleman Bedrijf: Sebas WheelsHulst Begonnen: 1 januari 2011 Meevaller: veel belangstelling Tegenvaller: nog geen door Henk van de Voorde De appel valt niet ver van de boom want ook zijn grootvader en oudoom, de gebroeders Eugène en Eduard Tieleman, dreven jarenlang in Walsoorden een rijwielzaak. Grote verschil is dat Sebastiaan gespeciali seerd is in 'elektrische' fietsen en scoo ters. Daar lijkt zeker markt voor te zijn in het land van Hulst. Hij zegde zijn baan als onderhoudsmonteur bij een groot verwarmingsbedrijf op, ten faveure van het zelfstandig onderne merschap. „Ik heb altijd geambieerd om mijn eigen ding te doen. Als on dernemer is geen dag hetzelfde. Na mijn studie MTS Elektrotechniek, kwam het toevallig zo uit dat ik on derhoudsmonteur werd in een ander segment. Ze stuurden me in het be gin naar een storing toe, waar de klant zelf meer verstand van had. Zo'n kachel had ik nog nooit ge zien... Ik kreeg het echter allemaal snel onder de knie, mede omdat ik vanaf mijn twaalfde al in de weer ben met sleutelen. Met name sleutelen aan oude fietsen en bromfietsen in de garage van mijn vader, vond ik altijd interessant. Een eigen zaak runnen doe ik in eerste instantie niet om veel geld te verdienen. Het is gewoon inte ressant om iets voor jezelf te doen, zo- Sebastiaan Tieleman: Elektrische fiets steeds populairder datje een mooie toekomst kan opbou wen." Tieleman legt uit dat met de in vesteringen die gemoeid waren met Sebas Wheels, hij zo een aardig huis had kunnen aanschaffen. Zo staat er in de zaak voor een kapitaal aan elek trische scooters en elektrische fietsen. Bovendien kan men in de ruime win kel ook terecht voor gewone fietsen en allerhande accessoires. Als vanzelf sprekend is men bij Sebastiaan ook aan het juiste adres voor service en on derhoud. Toekomst Elektrische rijwielen hebben de toe komst. „Waarom ze zo populair zijn? Ze helpen met voortbewegen zodat je bijvoorbeeld onbezweet op je werk geraakt. Door de ondersteuning van een elektrische hulpaandrijving wordt het rijden veel fijner, mede doordat al les zonder lawaai geschiedt. Daarnaast zijn elektrische fietsen en scooters zeer milieuvriendelijk. Er komt geen herrie en geen olie aan te pas, en het opladen van een elektrische scooter kost slechts vijftig cent per honderd kilometer, het opladen van een elek trische fiets zelfs maar 25 cent", zegt Tieleman. De elektrische fiets is met name populair onder vijftig plussers, maar eigenlijk is de doelgroep een heel breed publiek, van jong tot oud. Vooral in het kader van woon-werk- verkeer bewegen mensen zich steeds Bedrijven bezoeken Bedrijven, dé netwerkbijeenkomst van Noord-Beveland heeft op 13 april 2011 haar eerste lustrum ge vierd met een Maatschappelijke Veiling in Evenementenlocatie Land Zeezicht in Kamperland. Alle dertien verenigingen en stichtingen werden beloond met de gevraagde klussen en materialen. door Loes van der Hoeven KAMPERLAND - De Maatschappe lijke Veiling Noord-Beveland is afge leid van de Maatschappelijke Beurs- vloer, het inmiddels in heel Zeeland bewezen concept om Maatschappe- de Ondernemer' is een uitgave van BN DeStem I PZC lijk Betrokken Ondernemen binnen de leefomgeving te bevorderen. In Kamperland bracht Veilingmeester, Gerechtsdeurwaarder Marco Rave uit Goes vraag en aanbod bij elkaar. Direct na de veiling maakte hij proces verbaal op van de gemaakte matches. UITGEVER: Adelinde Harms BLADMANAGER: Johan van den Kieboom De dertien, duidelijk geformuleerde vragen van maatschappelijke organisa ties werden ondersteund met een pre sentatie of een filmpje. Zoals dat in een veiling bij opbod gaat, sloeg de veilingmeester uitsluitend het hoogste •bod af. Voor de ene organisatie was één aanbod voldoende om de hele vraag te beantwoorden, andere vra gen werden in onderdelen beant woord. Zo kreeg de organisatie, die bestrating bij haar clubhuis vroeg van drie verschillende ondernemers een bod: voor respectievelijk het ont werp, de stenen en de benodigde ADVERTENTIES: Verkoopteam Zeeland T: 0118-434070 teamzeeland@bndestem-pzc.nl vaker voort op een elektrische stalen ros. Hoe zit het echter met de veilig heid? Zeker voor 'oudjes' ligt de snel heid soms te hoog en worden boch ten onbedoeld met te veel vaart geno men, met valpartijen tot gevolg. ,,De veiligheid is in principe prima, maar het ligt aan het type fiets. Het is be langrijk om een fiets te nemen die goed bij je past. Er moet synergie zijn van fiets en berijder. Ouderen kun nen veelal beter rijden op een fiets die werkt op basis van kracht dan be weging. Met een krachtsensor wordt de snelheid veel fijner geregeld. Met een goede voorlichting en een ruim assortiment fietsen, moet veiligheid geen probleem zijn." de Ondernemer' verschijnt in een oplage van 184.000 exemplaren REDACTIE: Ron Gregoor VORMGEVING: Nicole Hoepelman, Angela van Eek mankracht. Het laatste bod sloeg de veilingmeester af als het hoogste: de match. Vanzelfsprekend gaat de aan nemer bij de uitvoering van het werk gebruik maken van het ontwerp en de stenen van de twee andere aanbie ders. Direct na de veiling werden die contacten onderling bevestigd. Gastheer wethouder Piet de Putter van onder meer Economische Zaken van de gemeente Noord-Beveland toonde zich enthousiast met de geslo ten deals: "Deze matches zullen de leefbaarheid op Noord-Beveland on getwijfeld vergroten." ADRESGEGEVENS: Postbus 3805, 4800 DV Breda T: 076-5 312 277 F: 076-5 312 274 E: info@deondernemerzwn.nl Toen ik naar de bekerfinale Ajax- Twente zat te kijken, moest ik ineens denken aan Arie Delmotte. Arie is een oud- collega van ons, alweer een paar jaar in ruste. Arie werkte in de drukkerij. Daar naast was hij een heel goede voetballer. Jaren speelde hij in het eerste van NAC. Bij het nog steeds absolute hoogte punt van de zwart- gelen, het winnen van de beker van NEC in de Kuip, was hij erbij. Als voorstopper. Op zijn sportieve hoogte punt kende ik Arie alleen nog maar van het veld, daar aan de Beatrixstraat in Breda. Een paar jaar later, in de zomer van 1974, kwam ik bij de krant terecht en daar staarde ik met open mond naar hem als hij voor de zoveelste keer weer eens langs kwam met een stapel kranten. 'Wees voorzichtig, val niet van de trap,' stamelde ik dan. Delmotte werd door de NAC- supporters liefkozend 'De Mossel' genoemd. Heel eenvoudig omdat hij uit Zee land kwam. En wie uit Zee land komt is in de ogen van een NAC- supporter een mos sel. Over Arie Delmotte doet het volgende verhaal de ronde: NAC speelde thuis voor de beker tegen Ajax. Dat was het Ajax uit de gouden jaren zeventig, met Cruijff, Huls- hoff, Haan, Neeskens en Kei zer. Na de warming up kwam de toch al irritant arro gante Piet Keizer naast Arie lopen. Hij keek hem met een verbaasd gezicht aan en zei: 'Wat doe jij hier nou. Jij kan toch helemaal niet voetbal len.' Arie bedacht zich geen mo ment. Van opwinding kwam het er wat stotterend, maar niet minder gemeend, uit: 'Dat klopt, maar ik kan jou wel voor je schenen schop pen.' Keizer droop af en raakte die middag geen bal. NAC won door penalty's en haalde de bekerfinale. Ron Gregoor Meer columns kunt u vinden op: u/uw. deondernemerzwn. nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 116