341 sport Mark Cavendish is klaai Goes trekt aan langste eind ZATERDAG 21 MEI CANON EOS 550D DEMODAG GRATIS 1 VERSCHOORE fiAfi Tweede etappezege Wim Stroetinga Du Chatinier weg bij FC Utrecht Atleet Martina kiest voor Nederland Goed begin golfster Van der Graaff TWAALFDE ETAPPE Mark Cavendish wint de sprint van de twaalfde etappe en gaat naar huis. Er volgen alleen nog bergritten in de laatste negen etappes van de Ronde van Italië. vrijdag 20 mei 2011 GENDRINGEN Wim Stroetinga heeft de derde etappe van Olympia's Tour gewon nen. De Friese wielrenner was in Gendringen na 165 kilometer de snelste in de massasprint. Het was zijn tweede ritzege op rij. De Brit Luke Rowe (winnaar van de ZLM Tour) werd tweede, Barry Markus derde. Jetse Bol blijft leider in het algemeen klassement Michel Stroosnijder, de enige Zeeuwse deelnemer, finishte als 141e. UTRECHT Trainer Ton du Chatinier vertrekt per direct bij FC Utrecht. Hij was sinds oktober 2008 in dienst bij de formatie uit de Domstad. Dit sei zoen eindigde FC Utrecht op de te leurstellende negende plaats en liep Europees voetbal mis. De club leiding liet Du Chatinier in giste ren weten niet met hem verder te willen. De trainer gaf daarna aan per direct te willen vertrekken. ARNHEM Sprinter Churandy Martina komt voortaan voor Nederland uit. De snelle atleet liep tot vorig jaar voor de Nederlandse Antillen, maar de eilanden verloren na een statutaire wijziging de olympische licentie. De atleten van Curasao konden kie zen om voor Nederland of Aruba uit te komen. Martina heeft nu voor Nederland gekozen. Hij ein digde op de Spelen van 2008 in Pe king als vierde op de 100 meter. GUT HAUSERN Golfster Marjet van der Graaff is goed begonnen aan het Duits Open. De Thoolse startte met een ronde van 71, één slag onder het baangemiddelde. Christel Boeljon deed het nog be ter. Zij ging rond in 69 slagen en staat daarmee op de gedeelde der tiende plaats. Becky Morgan uit Wales is in haar eentje koploper met zeven slagen onder par. Op zaterdag 21 mei is het demoteam weer aanwezig voor een uitgebreide demonstratie van de Canon EOS 550D camera. U kunf zelf ervaring opdoen met deze camera en al uw vragen worden beantwoord door de experts van Canon. Twijfelt u nog over de aanschaf van deze camera, kom dan zaterdag 21 mei langs in 1 van de 12 winkels en laat u overtuigen. Bent u al de gelukkige eigenaar van een EOS 550D maar heeft u nog een vraag kom dan ook langs met uw camera en laat uw vraag beantwoorden door een van de aanwezige specialisten. De demodag vindt plaats De Canon specialist is de hele dag aanwezig om uw vragen te beantwoorden. Bij aankoop van de EOS 5S0D 4 GB GEHEUGENKAART •100 FOTO'S VAN 10x15 Af te drukken in de 1 uur fotoservice op topkwaliteit FUJI Cristal Clear papier En de mogelijkheid tot aankoop van een EOS workshop Jaarabonnement FOCUS magazine Handhoek Digitale Spiegelreflex Fotografie Handhoek Digitale Portret Fotografie 'JAAR 1 voor 25,-* www.digitalefotowinkel.nl Vroeg na® de voonflterden SPRINTPHOTO SERVICES VÊP Zeeuws- Vlaanderen: Oostburg I Terneuzen I Hulst Zeeland: Middelburg I Goes I Zierikzee Brabant: Bergen op Zoom I Breda I Den Bosch I Etten-Leur I Oosterhout I Roosendaal door Ad Pertijs DEN HAAG/RAVENNA - De over macht waarmee hij een sprint won is wel eens groter geweest, maar Mark Cavendish had gisteren in de massasprint in Ravenna weer weinig moeite met de concur rentie. De Brit zei vergeefs ge wacht te hebben op de aanval van de in zijn wiel zittende Alessandro Petacchi. Alleen de Italiaan Davide Appollonio van Sky kon nog een beetje in de buurt komen van de man, die zijn tweede zege van de ze Giro pakte. Het was een kleine groep die aankwam in Ravenna na dat een val het peloton in de slotki- lometers had gebroken. Bij die twee blijft het ook, want Cavendish hield het in Ravenna ook gelijk voor gezien. De kopman van HTC, die later in het seizoen nog ritten wil winnen in Tour en Vuelta, heeft niks meer te zoeken in deze ronde van Italië. Vanaf van daag volgen er immers alleen nog bergritten. „Ik vind het zwak van deze grote organisatie dat er de laatste tien da gen geen enkele vlakke etappe meer in het schema zit", zegt Ra- boploegleider Nico Verhoeven. Zijn laatst overgebleven sprinter Dennis van Winden gaat echter niet naar huis. De man die ook gis teren rond de vijftiende plek ein digde, is in de Giro om te leren. „We kunnen van hem nog niet ver wachten dat hij met Cavendish de strijd aangaat, maar hij is hier om te kijken hoe het er in een grote ronde aan toe gaat in de sprint. Daarom moet hij wel proberen steeds mee te doen." Verhoeven ziet in Van Winden vooral een man die sprints aan kan trekken voor een grote sprin ter. „In feite kan hij dat nu al." Ra- bo heeft voor de laatste tien dagen nog maar twee renners die echt iets te zoeken hebben in de ber gen: Steven Kruijswijk en Pieter Weening. De rest kan hen in het begin van de ritten ondersteunen. „Voor zichzelf heeft iemand als Rick Flens niet meer te zoeken in de ronde, maar hij kan wel van dienst zijn voor Steven en Pieter. Daarnaast is het altijd goed om een grote ronde uit te rijden. Je krijgt er meer body van." Stef Clement is weer een ander verhaal. „Hij begint zich steeds meer wielrenner te voelen", zegt Verhoeven over de West-Braban der, die er bijna een seizoen uit heeft gelegen vanwege een myste rieuze voetblessure. Clement zocht gisteren de aanval en heeft volgens Verhoeven de motor om ook in de bergen iets te proberen. Bij Vacansoleil wil volgens ploeg leider Jean-Paul van Poppel nog niemand naar huis. „Op Michal Golas na, die de Giro moet verla ten omdat hij volgende week zater dag trouwt. Maar ook hem probe ren we zo lang mogelijk hier te houden. We kunnen hem gebrui ken." Bijvoorbeeld om Matteo Carrara in de top tien te houden. Van Pop- pel begrijpt dat een deel van het peloton nu een gevoel heeft van 'wat heb ik hier nog te zoeken'. „Aan de andere kant, wilde ik zelf als sprinter graag zo'n ronde uitrij den. Het was mijn eer te na,om voortijdig af te stappen." De komende drie dagen krijgt het peloton drie stevige bergritten voor de kiezen. Vandaag een etap pe naar de Oostenrijkse Grossglocker, morgen de Monte Zoncolan en zondag de zwaarste van de drie naar Gardeccia val di Fassa. Verhoeven: „Ik tel dit jaar wel drie koninginnenritten: Zonco lan, Val di Fassa en op de laatste za terdag de rit naar Sestrière." Robert Hunter (links) en Sacha Modolo door Roeland van Vliet GOES - De voetballers van Goes hebben nog zicht op deelname aan het landelijke bekertoernooi. Na de overwinning van gistera vond op Terneuzen (2-1) speelt de Bevelandse formatie op zondag 5 of 13 juni juni op neutraal terrein tegen BW. De winnaar van dat duel gaat als lucky loser de profbe ker in. Het duel op sportpark het Schen- ge werd pas twee weken geleden door de KNVB op de agenda ge zet, nadat er een plek was vrijgeko men in de landelijke beker van vol gend seizoen. Voor de vier verlie zend kwartfinalisten (Goes, Ter neuzen, BW en RKDSV) werd een aparte minicompetitie in het leven geroepen. Goes en BW won nen de halve finales, beide met 2-1. In de vermakelijke en open wed strijd vielen de drie doelpunten tussen de achttiende en de 23e mi nuut. In de fase ervoor en de lange periode erna hadden beide ploe gen nog tal van scoringskansen, maar meer doelpunten bleven uit. Verschillende ballen eindigden op de lat en bij Goes verdedigde Da niël Koole op uitstekende wijze zijn doel. Bij alle treffers had Goes-verdedi- ger Wouter de Craene een belang rijke rol. De 1-0 maakte hij zelf. Na een verre ingooi van Kyle Does burg was hij uiterst alert toen de bal tussen twee Terneuzenaren in plofte. Maar kort daarna stond hij weer met beide benen op de grond. Hij werd bij een niet al te gevaarlijke situatie niet goed ge coacht door zijn keeper - het enige foutje van Kóole - en leverde daar door de bal ongewild zomaar af bij de mee opgekomen Chan Ki- ran, die dankjewel zei: 1-1. Direct na de aftrap revancheerde De Craene zich knap. Hij stuurde Doesburg met een splijtende pass diep en die lobde de bal prachtig over Terneuzen-sluitpost Dennis Wondergem heen. Na de 2-1 werd Terneuzen alsmaar sterker. Vooral na rust kregen de Zeeuws-Vlamingen veel kansen. Erik-Jan Naudts, die in de spits de afwezige Dominique Verlinde ver ving, was voor de kampioen in de zondagse tweede klasse E nog het dichtst bij de gelijkmaker. „We hebben kansen genoeg gehad", zei Terneuzen-trainer Diederik Hiensch, die had genoten van het aantrekkelijke spel van beide teams. „Ik denk dat uiteindelijk de gelukkigste ploeg heeft gewon nen." Bij diverse doelpogingen van Ter neuzen stond Daniël Koole goed op zijn plek. Hij keept bij de Beve landse zondag-tweedeklasser al leen in de bekerduels, omdat hij maar één keer in de week kan mee- trainen. Na afloop van het duel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 34