KiiÉMifi PZC I s De cavia mag gewoon thuisblijven intratuin WALCHEREN 26 en 27 33 BEWONERS Westkapelle laat informatie over evacuatie en ontmantelen bom rustig over zich komen Zweven boven de zee 3 m Ml. Opgepakt voor overval Piccard almanak Bonus 3halen 2betalen Vrijdag 20 mei 2011 Hofje van Janse is een grote bron van ergernis Politie ziet strenger toe op voertaal op Westerschelde Tip? walcheren@pzc.nl door Annemarie Zevenbergen Als u niet vertrekt, heeft u een probleem en wij een verrassing voor u. Ik zeg nog niet wat', grapte Sjaak Poppe van de politie Veere tijdens de informatieavond van de gemeente over de bomruiming op 31 mei. 'Torentijd', fluistert iemand duide lijk verstaanbaar en krijgt de la chers op z'n hand. In een gemoe delijke sfeer werd Westkapelle gis teravond verder geïnformeerd over de ruiming. Tijdens het eerste deel van de bijeenkomst, kwamen zo'n vijftig bewoners van de honderd te ontruimen huizen naar vereni gingsgebouw Westkapelle Herrijst. Burgemeester Rob van der Zwaag ontving hen persoonlijk. Een hand voor iedereen en koffie met cake. Hij ontlokte één van de be zoeksters een zucht van opluch ting met zijn mededeling dat klei ne dieren als cavia's, kippen en kat ten gewoon thuis mogen blijven. De bewoners vernamen van adju dant Ton Mennik van de EOD hoe zijn team de bom ontmantelt. Het karwei kan, als alles meezit, in een tijdsbestek van een half tot ander half uur klaar zijn. „Ik heb nog niet meegemaakt dat het misgaat"^ voegde hij toe aan zijn uiteenzet ting over het verwijderen van ont stekingsmechanisme en slagpijpje. Politieman Sjaak Poppe maakte op zijn beurt duidelijk hoe de ontrui ming van de woningen in zijn werk zal gaan. Hij hield het pu bliek voor dat 'alles gewoon dicht en op slot kan, want de bom wordt afgedekt met een construc tie van containers en big bags'. „Als het toch tot een ontploffing komt, is er geen luchtdrukverschil en ontstaat er alleen schade door scherven. Daarom willen we geen mensen in het gebied." „Wij gaan niet moeilijk doen als ie dereen meewerkt. We gaan echt niet onder ieder luik kijken." Op een vraag over de aansprakelijk heid voor schade gaf Van der Zwaag aan dat 'de gemeente daar helaas voor opdraait'. Hij toonde zich overigens verheugd dat zich spontaan mensen aangemeld heb ben voor een 'programmaatje' in het verenigingsgebouw waar bewo ners de 31e opgevangen kunnen worden. 'Workshops sieraden ma ken en mondharmonicaorkest de Krekels bijvoorbeeld'. De bewoners hielden het gisteren snel voor gezien. De rest van West kapelle ook, want na de pauze ver schenen nog slechts twee mensen. VLISSINGEN - Nog twee weken en dan wanen de eerste terrasgasten zich zwevend boven de zee, zonder zeeziek te worden. De bouw van de hangende terrassen op de boulevard van Vlissingen schiet op. Het terras van restaurant Waterfront (foto) gaat op Hemelvaartsdag (2 juni) open. Dat van Hotel Arion, dat twee keer zo groot is, op 10 juni. De bekisting, gemaakt door scholieren van de ROC-bouwklas, is ge stort en dinsdag komen de eerste vloerdelen en de leuningen. Later in de week volgen het glas en de led-verlichting. „Tegen die tijd krij gen de terrassen ook echt vorm", zegt André Francke van Bouwbedrijf Joziasse. Als de ter rassen klaar zijn en iedereen heeft ze kunnen zien, wil hij de markt op om meer onderne mers op de boulevard over te halen. Binnen kort verschijnt ook de nieuwe visie op de bou levards, samengesteld door stedenbouwkundi gen. foto Ruben Oreel VLISSINGEN - De politie heeft dins dag de vermoedelijke overvaller van hotel Piccard in Vlissingen aan gehouden. Het gaat om een acht tienjarige Vlissinger die op de vroe ge dinsdagochtend in zijn woning is aangehouden. Hij wordt ver dacht van betrokkenheid bij de ge wapende overval op hotel Piccard op 15 april. Hij wordt vandaag voorgeleid voor de rechter commis saris. Het onderzoek naar de over val loopt nog steeds. Meer aanhou dingen worden niet uitgesloten. Tip? redactie@pzc.nl Opgetogen kwam hij terug, die jon gen uit Dreischor. Na een sollicitatie gesprek kwam hij thuis met positieve berichten. Het gesprek was goed ge gaan, rapporteerde hij aan zijn nieuwsgierige moeder. Sterker nog, meteen aan het einde ervan had zijn werkgever in spe al laten weten dat de jongen wat hem betreft het perso neelsbestand mocht komen verster ken. Moeder glom van trots. Dat had-ie toch maar weer mooi voor el kaar gekregen, haar jongen. Voordat ze hem kon bewieroken vertelde haar zoon enthousiast over wat hij straks tijdens zijn bijbaantje in het zwembad zoal moest gaan doen. En hoe hij daarvoor beloond werd. Niet alleen in klinkende munt, maar ook in natura. „Ik krijg een polo van de zaak," deelde hij doodleuk mee. Moe der was al aan het uitkienen waar hij bij thuiskomst de kleine Volkswa gen kon parkeren. Toen kwam het tweede deel van de zin: „je weet wel, zo'n shirt met zo'n kraagje." Dfuk-en zetfouten voorbehouden. Geldig t/m 25 mei 2011. Koopavond donderdag en vrijdag. Intratuin Perkgoed Diverse kleuren en soorten, Vlijtig Liesje, Petunia, Lobelia, Afrikaantje, Begonia, etc., 20 cm, potmaat 9 cm. Draagtas 6 stuks 3,49 Intratuin Koudekerke - Galgeweg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 25