81 buitenland effeweg.nl 'Kaddafi moffelt bewijzen van misdaden tegen mensheid weg' supervoordelige busreizen SUPER SUMMER SALE Winnaar Zo OF WAT DACHT U VAN Kijk op vjww.effeweg.nl of bel 0529 - 46 96 67 Stem op ANC absoluut niet zeker "1 Bord 'Arbeit macht frei' gerepareerd Miljarden voor nieuwe Partij Echte Finnen kernonderzeeboten lijkt boot te missen 8 dagen ALLGAU - ZUID-DUITSLAND donderdag 19 mei 2011 7 hotelovernachtingen, 7x ontbijtbuffet en diner, welkomstdrankje, gebruik zwembad en sauna, stadswandeling Garmisch Partenkirchen o.l.v. een gids en vervoer per Comfort Class touringcar 5 dagen Belgische Ardennen en Luxemburgv.a. €259,- 8 dagen Krakau, 'Florence van Polen'v.a. €449,- 10 dagen Sorrento, baai van Napels en Pompei'., v.a. €539,- V Effe Weg, Postbus 23, 7710 AA Nieuwleusen. Alle fouten voorbehouden. Prijzen zijn vanaf en per persoon, excl. €17,- reserveringskosten per boeking. DEN HAAG - De Libische leider Muammar Kaddafi probeert het bewijs weg te moffelen van misda den die zijn ondergeschikten ple gen. Lijken worden verborgen. Art sen in ziekenhuizen wordt verbo den lijsten van gedode burgers bij te houden. Moskeeën waar misda den zijn gepleegd, worden ver nield. Dit zei hoofdaanklager Luis More no Ocampo van het Internationaal Strafhof (ICC) gisteren in Den Haag. De Argentijn had maandag rechters van een Kamer van Voor onderzoek om een arrestatiebevel gevraagd tegen Kaddafi en twee an- .dere kopstukken van het bewind in het Noord-Afrikaanse land. Het Bureau van de Hoofdaankla ger heeft een brief gestuurd aan de Libische minister van Buitenland se Zaken, Abdelati Obeidi. Daarin wordt erop gewezen dat het weg moffelen van bewijs voor oorlogs misdaden en misdaden tegen de mensheid als onderdeel van een crimineel plan strafbaar is. Moreno hamerde erop dat zijn on derzoek onpartijdig is. Hij kijkt ook naar mogelijke misdaden van rebeIlen„zoals berichten dat zwar te gastarbeiders gedood worden al leen maar omdat zij zwart zijn. Re bellen zien zwarte Afrikanen gauw aan voor huurlingen van het Kaddafi-bewind. Het Libische leger bombardeerde gisteren dorpen en steden in een poging de Nafusa-bergketen in het westen van het land onder contro le te krijgen. Volgens de opstande lingen vuurden de militairen raket ten af op het gebied. Door de bele gering van de bergketen zijn inwo ners afgesneden van voedsel. Het regime van Kaddafi impor teert weer brandstof en omzeilt de internationale sancties, beweerden handelaren gisteren op basis van actuele scheepsinformatie. Er zou een olietanker onder Libische vlag van de Turkse havenstad Mersin onderweg zijn naar het West-Libi sche Zawiyah. Nederlandse F-16's worden ook in gezet om jachtvliegtuigen te verde digen die gronddoelen bestoken. Daarmee interpreteren zij het handhaven van het vliegverbod bo ven Libië zeer ruim, schreef de Volkskrant gisteren. Bij het sturen van de F-16's is afgesproken dat zij geen gronddoelen aanvallen. Ze worden echter gebruikt om inlich tingen door te geven over troepen bewegingen. Ook geven ze door hoeveel schade bombardementen hebben toegebracht. De krant ba seert zich op een briefing van de commandant van het F-16-deta- chement op Sardinië. Masssaaa* JOHANNESBURG - In het ochtend licht staan de eerste kiezers al te wachten bij het stembureau in een kerk in het township Alexandra van Johannesburg. Miljoenen Zuid-Afri kaanse kiesgerechtigden konden gis teren stemmen tijdens lokale verkie zingen. Volgens de peilingen zal het ANC, sinds het afschaffen van het de apartheid de grootste politieke partij in Zuid-Afrika, fors verliezen. Corruptieschandalen, falende armoe debestrijding en de teruglopende economie hebben geleid tot een af nemende populariteit van de WARSCHAU Het beruchte bord met de tekst 'Ar beit macht frei' dat boven de toe gangspoort van Auschwitz hing, is gerepareerd. Dat hebben conserva tors van het voormalige vernieti gingskamp gisteren bekendge maakt. In 2009 werd het bord ge roofd en in stukken gesneden. Res taurateurs hebben bijna anderhalf jaar lang gewerkt aan het herstel. De stukken zijn aan elkaar gelast. LONDEN HELSINKI De Britse regering trekt 3 miljard pond (3,4 miljard euro) uit voor de ontwikkeling van een nieuwe gene ratie kernonderzeeërs. Dat maakte minister Liam Fox van Defensie gis teren bekend. De regering heeft al een ontwerp gekozen, dat de ko mende jaren verder wordt ontwik keld. De investering komt in een tijd dat de Britse strijdkrachten mil jarden moeten bezuinigen. Finland krijgt waarschijnlijk een re gering zonder de grote winnaar van de parlementsverkiezingen, de populistische 'Echte Finnen'. Vier linkse en twee rechtse partijen on derhandelen over een coalitie. Dat heeft kandidaat-premier Jyrki Katainen gisteren bekendgemaakt. Een Finse krant omschreef de be oogde samenwerking als een 'paar se regering'. Boekcode: vanaf Beste en populairste stedentrip aanbieder (>ot-k<„d„; 8s?0 i_ Inclusief: 3 dagen Antwerpenv.a. 7 9f- Vertrek o.a.: 17, 19, 23, 25, 27, 31 juli, 2, 4 aug 4 dagen Parijsv.a. 119f- Vertrek o.a.: 5, 8, 11, 20, 26 juli, 4,13, 16, 28 aug 4 dagen Berlijnv.a. €119,- Vertrek o.a.: 1,13, 16, 22 juli, 3,12, 18, 27 aug 4 dagen Londenv.a. 149,- ^Vertrek o.a.: 3, 9,18, 27, 30 juli, 2, 5,17, 23, 29 aug Vertrek op: 27 juni en 7 okt Ontdek de veelzijdigheid van de Allgau tijdens een natuurtocht. Bekijk in Partenkirchen het Olympisch stadion en de beroemde skischans. Maak een unieke wandeling door de Breitachklamm en bezoek de kastelen Hohenschwangau en Neuwschwanstein. 4 hotelovernachtingen, 4x ontbijtbuffet en diner, gebruik sauna, avond met gezelschapsspellen, stadswandeling Bad Wimpfen en Heidelberg 1o±v. een gids en vervoer per Tourist Class touringcar Verblijf in het romantische kuuroord Bad Wimpfen en maak vanaf hier leuke uitstapjes. Bezoek het historische centrum vaji Heidelberg. Ga mee met een mooie natuurtocht over de Burgernstrasse en geniet van een roofvogelshow in Neckarmühlbach.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 8