Derde generatie van Speciaalzaak Simon(e) uit 113 Handig ongeïdentificeerd object donderdag 19 mei 2011 door Claudia Sondervan Ze is er voor in de wieg gelegd. Ze woont zelfs weer boven de winkel, als vanouds. Simone de Witte, 27 jaar, lijkt vast van plan om de familiezaak in de derde generatie naar het centen- nium te voeren. Maar nu viert ze het het 75-jarig jubileum van Speciaalzaak Simon in Goes aan de zijde van haar vader, Johnny de Witte, de laatste van de drie broers die in de zaak werkt die hun vader, Simon de Witte, zo succesvol oprichtte in Goes. Johnny is er geboren in 1951, in het pand in de Klokstraat. Boven sliep hij met zijn broers Piet en Si mon. Achter de winkel waren de woonkamer en keuken. Die zijn nu, op een kleine keuken en kan toor na, goeddeels in de diepe win kel opgegaan. Goedkoope Simon, zo stond de winkel lang bekend. De reputatie die Simon de Wine met zijn hand kar vol lijfgoed, keukentextiel en linnen op de Goese weekmarkt en in de Bevelandse dorpen had ge vestigd, ging naadloos over op de winkel die zijn bruid Adriana Sies in 1936 inrichtte in hun eerste huis aan de Voorstad. De winkel is in middels al 63 jaar gevestigd in de Klokstraat. Het 'Goedkoope' is ook al jaren van de gevel, maar de naam in de volksmond is hardnek kig, merken vader en dochter Zelfs bij mensen uit Middelburg, waar broer Piet van 1953 tot 1998 een tweede vestiging van 'Goed koope Simon' dreef aan de Lange Delft - en waar het publiek aanvan kelijk liever voorbij liep aan de aan prijzing op de winkelruit. 'Speciaal zaak Simon' liep en paste beter, en die naam is al tijden de enige ware van de winkel. „We krijgen nog steeds mensen van Walcheren in de winkel die zeggen We missen jullie zo!'," vertelt Johnny. Dat komt ook door het assorti ment en de kennis van zaken die Speciaalzaak Simon tot kenmerk maakte. Eigenlijk hebben die hippe boxers veel weg van opa's onderbroek... Raad naam en functie van bovenstaand object. Wat is de naam en func tie van dit object? De prijswinnaar van deze week mag er zo een komen halen bij Speciaalzaak Simon. Simone de Witte is overtuigd dat de geluk kige zeer te spreken zal zijn over de inzetbaarheid van de prijs. In zendingen kunnen naar e-mail: info@speciaalzaaksimon.nl of op een kaartje naar Klokstraat 21, 4461 ]K Goes. De gefileerde vis die vorige week op de schaal lag van DE Viswin kel en Benjamin's Catering in Hulst was een lotte of zeeduivel. Uit de goede inzenders is L. Wa genaar uit Hulst uitgeloot. De win naar krijgt bij zijn of haar aankoop bij De Viswinkel aan de Vismark in Hulst tien procent korting. Simone van Nieuwenhuijze- de Witte en Johnny de Witte. De chatelainetjes en tricots van weleer zijn uit de schappen, en ook schorten, keukenlinnen en la kens zijn verleden tijd. Soepele nachtkleding, elegante lingerie, su perieure herenondermode en kleu rige badkleding zijn de huidige pij lers van de zaak. Van hippe bozers van Ten Cate en decolletévormen- de bh's van Daphne Deckers tot - dat houdt de familie vast - de ouderwetse onderbroek met gulp, corsetten, steunend ondergoed en hemden waar Randstedelingen met ouders in het verpleeghuis voor naar Goes reizen. Binnenkort kunnen ze ook terecht in Simon's webwinkel, belooft Simone. Zij signaleert de terugkeer van de onderjurk, die een uitkomst is bij de modische tunieken en jurken van nu. Zij het niet in dat knette rend statische nylon van vroeger,, maar in soepel vallende stof. De winkel biedt alles tussen strings en Jaegers, en de modernere versie van thermisch ondergoed dat de afgelopen winter met de lange sneeuwperioden populair bleek onder een steeds uitdijend pu bliek. Ondergoed was nog nooit zo modieus, overpeinzen vader en len vandaag graag corrigerende, voorgevormde lingerie. Dat zie je zelfs in de badmode. De tankini, waarbij de buik bedekt is, is heel erg in opkomst." Johnny „Zelfs vrouwen met maatje 38, waarvan ik denk: 'dat heb jij niet nodig', ko men bij ons voor de perfecte cor rectie." dochter. „Ik heb geen jongensslip meer in de winkel", realiseert John ny zich. „Het zijn allemaal boxers." En de strings maken ras plaats voor de comfortabele, naadloos ge weven hipsters bij de vrouwen, weet Simone. Comfort en correc tie zijn leidend in ondermode, merkt zij. „Ook jonge vrouwen wil-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 75