Brugge koestert de status van werelderfgoed uit 17 donderdag 19 mei 2011 Deze maand verkennen we in de Uitgids stadjes in de directe omgeving van Zeeland. Vandaag Brugge. www.pzc.nl/eropuit van rust op een terras. Een prima plek om even wat te drinken en de voeten rust te geven. We kijken uit over een romantisch grachtje. Dit soort watertjes doorkruist de stad. Ze worden reien genoemd, naar de oorspronkelijke rivier De Reie die vroeger door Brugge stroomde. Het is nauwelijks voor te stellen, maar dertig jaar geleden deden ze nog dienst als riolen. In de geheimzinnige Brugse achteraf- straatjes wisselen brocantewinkel- tjes, traiteurs, ateliers en bistroot- jes elkaar af We zien talloze soms kleurrijke Mariabeeldjes op de ge vels van oude pandjes. Ze verwij zen naar de Mariaverering tijdens de Middeleeuwen. Net op de grens van toeristisch ge bied treffen we een ooit zeer om streden project: 't Pandreitje bij het Astridpark. Op de grond van de oude gevangenis staat een uit baksteen opgetrokken verzameling woningen. De pleintjes, doorgan gen en ommuurde tuintjes lijken een eigentijds begijnhof Op de terugweg nemen we een an dere route. Via de kaarsrechte Damse Vaart rijden we Zeeland weer binnen. Je komt vanzelf bij 't Zand, het grootste plein in de stad. Hier is het elke za terdag markt. Het Brugse Concertgebouw valt direct op. Saloon Merveilleux zit verstopt in een van de zijstraatjes van Brugge. Dit stijlvol ingerichte koffiehuis ligt aan de Muntpoort. We struinen door soms doodstille straatjes en ontdekken bijna ver borgen plekjes. Zoals dat steegje naast La Cure Gourmande, een snoepwinkel aan de Breidelstraat. De Garre verleent toegang tot een typisch Brugs biercafeetje dat de zelfde naam draagt. „Vooral in de namiddag plezant", vindt Willem. „Als alleen de Bruggenaren zelf er nog zijn." Een paar meter verder op vinden we zomaar een oase

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 69