6 luit Hemelvaart/ Pinksteren - Overnachten op Duinrell 25% KORTING Duiirij^ donderdag 19 mei 2011 over de greos door Elian van 't Westeinde Wie wil weten hoe een rijke handels stad er in de Mid deleeuwen uitzag, moet beslist eens naar Brugge. De hele binnenstad is Werelderf goed. Stadsgidsen leiden je langs de mooiste monumenten en vertellen legendes uit vervlo gen tijden. Heb je eenmaal je Brugge-debuut gemaakt, verken de stad dan nog eens op je eigen houtje. Vanuit Sluis is het maar een eindje met de auto. In krap dertig minu ten sta je in Brugge, de hoofdstad van de provincie West-Vlaande- ren. De parkeergarage onder 't Zand oogst lof bij de chauffeur. Bo ven de ruim 1400 parkeerplaatsen hangen lampjes: rood is bezet, groen is vrij. Een plekje is al snel gevonden. Eenmaal boven staat aan het plein het rode concertgebouw, met daar in het bureau voor toerisme. Maar we kiezen niet voor een van de hier voor ons uitgestippelde wan delroutes. We besluiten de toeris- tenstroom juist te mijden en lo pen parallel aan de hoofdstraten. Het concertgebouw zeifis een gi gant van hedendaagse architec tuur. De terracotta gevelbekleding doet denken aan oude industriële gebouwen, opgetrokken uit rood baksteen. Brugge kende ooit veel textielnijverheid. Restanten van fa brieken met hoge schoorstenen ge tuigen er nog van. Hedendaagse ar Het Swaentje is een typisch Brugse praline. De legende waar dit bonbonnetje zijn naam aan dankt stamt al uit de 15e eeuw. Overal in de stad kom je chocoladewinkeltjes tegen en een museum. Als de buizen van de Conzettbrug in de lengterichting draaien, winden ze de staalkabels op zodat het brugdek omhoog komt. stad woont. „Bouwen kan alleen onder zeer strikte voorwaarden. Geen hoogbouw, geen platte da ken. Brugge wil de status van We relderfgoed niet kwijt, omdat het toeristen oplevert." chitectuur in een 'openluchtmu- seumstad' als Brugge is geen ge meengoed. „Het concertgebouw, daar is veel om te doen geweest", weet PZC-theaterrecensent Wil lem Nijsse, die al jarenlang in de Abönnéevoordeel Home Duinrell; wist-u-dat... Duinrell bekend staat om het attractiepark en tropisch Tikibad; maar dat je op Duinrell ook kunt overnachten; in comfortabele accommodaties 'Duingalows' je dan gratis toegang tot het attractiepark hebt, elke dag; en dagelijks gratis twee uur toegang tot het Tikibad (tussen 10.00-14.00 uur); een dagje uit nu een échte vakantie wordt; die nog steeds te kort is, als je kinderen mag geloven... Het park op vier kilometer van de kust van Wassenaar ligt; en een eigen bos- en duingebied heeft! We u een mooie korting bieden WASSENAAR De vanaf prijzen zijn als volgt: Hemelvaart 01-06 - 06-06 van 470,- voor 353,:* Pinksteren 10-06 -14-06 van 445,- voor 334,-* Midweek 06-06 -10-06 van 265,- voor 199,-* Deze voorbeeldprijs is o.b.v. een vierpersoons Comfort Basis Duingalow.*Prijzen zijn exclusief verplichte toeslagen voor schoonmaak, bedlinnen en toenstenbelasting. Boek nu online! Ga naar www.duinrell.nl/onlineboeken en boek Hemelvaart en Pinksteren met maar liefst 25% korting. Vul hiervoor bij stap 5 de actiecode: bspll in. Bellen kan op tel. (070) 5155 255 o.v.v. de actiecode. Kijk voor meer exclusieve aanbiedingen op: www.pzc.nl/abonneevoordeel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 68