Hiphop is niet praten maar doen mm'Wi ■mui selectie donderdag 19 mei 2011 'WM hR lifei m som ®W#; •^tfllÉ 'wil fiÈli door Mischa Beckers Brainpower is al tien jaar een gevestigde naam in de Nederlandse muziek wereld, in het bijzonder in de hiphopscène. Zaterdag is hij de hoofdact op festival 12 Hours of Hiphop in Goes. Inder daad, twaalf uur lang graffiti wedstrijden, dance battles, workshops en veel hiphoparties ten. Brainpower heeft zijn sporen in middels ruim verdiend. Hij sleepte onder meer een Edison, een MTV Award Europe en vier TMF Awards in de wacht, en daarnaast drie gouden en twee platina pla ten. Een grote naam, ook in het buitenland, waar hij samenwerkte met grootheden zoals Nas, D12 en Kool Keith.. Op het podium van 12 Hours of Hiphop verschijnt ook Donald D, de man die begon bij Grandmas ter Flash en nog groter werd toen hij toetrad tot The Rhyme Syndica te, opgezet door Ice-T. „Ja, The Syndicate Sniper werd hij ge noemd", aldus Brainpower. „Echt een grote naam die opkwam eind jaren tachtig, begin jaren negentig. Dat was het gouden tijdperk van hiphop natuurlijk. Cool om met die man op dezelfde flyer te staan." De rapper is dankbaar voor elke keer dat hij zo'n muziekbelevenis ondergaat. „Het maakt me bijna nederig. Ik ben een enorme fan van hiphop. Kijk, ook al heb ik te genwoordig een bepaalde allure, zo denk ik helemaal niet. Ik vind: als artiest begin je als fan en je blijft fan. Als ik dat gevoel niet meer heb, moet ik stoppen." Hij maakt gewoon muziek, zegt hij. Moet creatief bezig zijn, 'an ders ga ik er onderdoor', en is dus helemaal niet bezig met de indus trie en de processen er om heen. „Nee, ik doe het liever dan dat ik erover praat. Hiphop is niet praten maar doen! Dat is de meest intege re houding in de muziekwereld." De man is dus altijd met muziek bezig, en niet alleen met hiphop. Brainpower beluistert zoveel moge lijk, wil alles weten, werkt aan ei gen nummers, maar schrijft ook liedjes voor anderen ook in het buitenland, vaak achter de scher men. Hij zette het Engelstalig nummer Mind Ur Bizniz op zijn site. Dat nam Brainpower op in New York met de vrouwelijke Amerikaanse rapper Jean Grae. Als cadeau voor de fans is het nummer gratis te downloaden. „Soms bied ik nieu we tracks gratis aan. Een andere keer zet ik ze op iTunes of Ama zon en moet je er 99 cent voor be talen. Zo zorg ik voor een constan te stroom aan nieuwe dingen, zo dat de mensen zien dat er steeds iets gebeurt. En, ze kunnen wen nen aan het idee van een tweetali ge Brainpower." Want hoewel het merendeel van zijn nummers Nederlandstalig zijn, werkt hij al lange tijd, ook aan Engelse stukken. Naast de reeds genoemde nummers ver scheen Bleedin Organz, met Sha- bazz the Disciple, een tijdje gele den en er liggen er meer op de plank of zijn in de maak. Divérse voorproefjes waren al te horen en op termijn, als de tijd rijp is, komt er een volledig Engel stalig album uit. „In Goes speel ik veel van die Engelstalige nummers ook. En ik heb natuurlijk gewoon zeven bestaande albums uit met stukken waar ik uit kan kiezen. TLM is er bij, dus ja, het wordt een volledige show." 12 Hours of Hiphop, zaterdag op sportpark 't Schenge in Goes, 11.00-23.00 uur. Met: Brainpower Sr TLM, DJ Daan, Casto Sr Jason, Propo'88 Sr Blabbermouf, Overdosis, Dj Irie Sr DJ Lowpro, Donald D, Paria 1 en Zire. Meer informatie op www.12hoursofhiphop.nl. Brainpower is zaterdag de hoofdact van het festival 12 Hours of Hiphop in Goes. foto Cynthia Boll Frank Boeijen Het theater blijkt al 25 jaar de bes te ambiance voor de nummers van de Nijmeegse zanger en liedjes schrijver Frank Boeijen. Naast nieuwe composities brengt hij werk uit zijn uitgebreide oeuvre, maar dan voorzien van nieuwe muzikale invalshoeken of arrange menten. Donderdag 19 mei, Stadsschouwburg, Middelburg, 20.00 uur. Codarts Het kamerorkest van de Co- darts-opleiding speelt werk van Bach (Brandenburg Concerto nr. 4, Suite nr. 3), Stravinsky (Dum barton Oaks) en Hindemith (Kam- mermusik nr.i). Philip Picket (fo to) van New Londen Consort diri geert Bach; Hans Leenders tekent voor Stravinsky en Hindemith. Zaterdag 21 mei, Zeeuwse Concertzaal, Middelburg, 20.00 uur. Souldada In het ontroerende en opzwepen de muziektheaterconcert Cangao van Souldada staat de zoektocht naar de liefde centraal. De groep rond gitarist Herman Woltman doorbreekt de scheidslijnen tussen genres en creëert steeds opnieuw spannende en interessante muzika le fusies. Zaterdag 21 mei, De Wegwijzer, Nieuw- en Sint Joosland, 20.30 uur. Randy Brecker Op uitnodiging van Popaanzee komt de befaamde trompettist Randy Brecker naar 't Beest. Hij speelt met de Sebastiaan Cornelis- sen Group, die naast drummer Cornelissen bestaat uit Mare Guil- lermont (gitaar), Coen Molenaar (keyboards) en Frans Vollink (bas sist). Support act is Vota Fonzie. Zondag 22 mei, 't Beest, Goes, 14.30 uur (zaal open). Leidse Koorboeken In een meerjarenproject leggen het Egidius Kwaret en College zich toe op het uitvoeren van de mu ziek uit de zes herontdekte Leidse Koorboeken uit de zestiende eeuw. Dit jaar staat het tweede boek centraal. Voor het eerst is Vlissingen ook opgenomen in de concertreeks. Zondag 22 mei, Sint Jacobskerk, Vlissingen, 15.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 67