Veertig jaar shanties en forebitters podium JUBILEUMCONCERT Muziek, heimwee en mijmering. passievolle nachten in een ver gele gen havenstad, verdriet over het verlies van kaméraden tijdens soms jarenlange zeereizen. Die ge voelens worden bezongen in balla des. Het Scheldeloodsenkoor houdt het repertoire graag zuiver. Dat wil zeggen dat er niet allerlei melodramatische smartlappen met een beetje zee of haven in de tekst worden gezongen. Ook het ei gen orkestje is authentiek samen gesteld met een accordeon, twee violen, een banjo en een bas. Het koor treedt tijdens het jubi leumconcert op in het officiële loodsenuniform dat dateert van rond 1900. „We hebben ook een zeemans outfit, maar het uniform past beter bij de nummers die we dit keer brengen", zegt Boonstra. De shanties komen tijdens dit con cert meer van het gastkoor: De Knurrhahn uit Kiel, dat destijds zo inspirerend was voor het Schelde loodsenkoor. Verder levert Het Westkappels Koor een stevig aan deel aan het jubileumconcert. „Tekst op papier volstaat niet voor het behoud van shanties en forebit ters. Ze moeten steeds weer gezon gen worden", zei Stan Hugill ooit. „Een goed advies", vindt Albert Veldkamp. 40 jaar Scheldeloodsenkoor Lotsengesangverein Knurrhahn uit Kiel: Old Johnny was a rover Dead horse In Dublin fair City Drunken Sailor The Shaver The Liverpool Packet All you New York The Sailor boy Santiano Westkappels Koor: De verzonken stad Waarom fluister ik jouw naam nog? Tango d'amor Lichtjes van de Schelde Hello Mary Lou Slavenkoor Secas li se onog sata Bora Bora Mull of Kintyre Welkom Vaderland Scheldeloodsenkdor: Calm is the Sea Fair stood the Wind Good Bye, My Lover *The Ocean Burial Fiddler's Green Avond op de rede Gezamenlijk door drie koren: Sailing Rolling Home Zaterdag 21 mei, Sint Jacobskerk, Vlissingen, 19.30 uur; kaartverkoop VWVIisingen, WVWestkapelle of www.scheldeloodsenkoor.nl/ optredens Waisisi bestaat uit twaalf vrouwen. Het koor heeft zich ontwikkeld tot een breed georiënteerd ensemble. gaan zoeken. Samen met Annette Jumelet heb ik prachtige muziek uitgezocht voor viool en piano. Onder meer muziek van Edward Elgar", zegt Mar van der Veer. Naast aangrijpende liederen, wordt het publiek ook onthaald op vrolijke wijsjes uit het begin van de jaren vijftig, waarbij nostal gie hoogtij viert. Ook zingt het en semble een lied over de ramp Ka- trina. Water speelt immers ook een belangrijke rol in deze voorstel ling. Aan de ene kant gaat de voor stelling over de strijd tegen de ver woestende kracht het water, ander zijds komt ook de behoefte aan wa ter aan bod. Vrijdag 20 mei, Watersnoodmuseum, Ouwerkerk, 20.00 uur.; later hier ook op vrijdag 9 september en vrijdag 14 oktober. Reservering: www.toegangskaartjes.nu. DONDERDAG 19 MEI Goes Improvisatiecabaret Op Sterk Water met o.a. Arjen Lubach en Jelle de Bruin. De Mythe, 20.00 uur Rilland Try-out Jochem Myjer. Uitverkocht. Luctor et Emergo, 20.00 uur Middelburg Miniconcert Gerard Boot op orgel. Koorkerk, 15.00 uur 9 Frank Boeijen. Theaterconcert met nieuwe composities en klassiekers voor zien van nieuwe muzikale invalshoeken of arrangementen. Stadsschouwburg, 20.00 uur. VRIJDAG 20 MEI Domburg De band Twenty-Sicks treedt op. Twenty-Sicks speelt akoestische rock 'n roll. Grand café MarktZes, 21.30 uur Goes 9 Proms in Concert, benefietconcert Be- velandse Rotaryclubs, m.m.v. jeugdkoor van de muziekspeciaalschool uit Turku (Finland), de Big Band van de'Zeeuwse Muziekschool, de Afrikaanse zangeressen uit Ubuntu, regionaal talent en jazztrio East of the Sun. Grote Kerk, 20.00 uur Kapeile Popconcert op het Kerkplein ter erè van 100ste geboortedag Annie M.G. Schmidt. Met Inge van der Schelde plus band, Vota Fonzie en Grandpa Nick Blues band. Toegang vrij. Kerkplein, 19.30 tot 24.00 uur Middelburg Toneelvereniging Pauze speelt 'De nacht van de Pauw'. 't Spiegeltheater, 20.00 uur. Metalcore avond. Hoofdact is Wasted Bullet. Verder met As Heavens Collide, No Heroes en This Will Kill You. Bar American, 20.00 uur Stichting Incanto: Israel Golani (barok- gitaar) speelt werk van Lully, Corbette en Visée. Doopsgezinde Kerk, 20.00 uur Ouwerkerk Lef. Voorstelling door Waisisi. Watersnoodmuseum, 20.00 uur Terneuzen WAK-festival, met Hunting the Robot, Visual Vibes, The Let-off, Cupe en The Furtlings. De Pit, 20.00 uur Vlissingen Zes eenakters op herhaling, met De Zeeuwse Komedie, Marieke dé Zwaan, Roos Zwigtman, Toneelvereniging Heer Hendrik, Ron van der Schelde en Ans Schilders. Vestzak'99, 20.00 uur ZATERDAG 21 MEI Goes Derde editie festival 12 Hours of Hip hop, met o.a. Brainpower, Donald D, Zire, Overdosis, Pariaz, Kay Lc, MC Bee, DJ TLM, DJ Irie, DJ Daan en DJ Lowpro. Sportpark 't Schenge, 11.00-23.00 uur Presentatieweekend Jeugdtheater- school Zeeland. 't Beest, 13.30 uur Middelburg Concert Regionale Jeugdbrassband Zuid-Nederland van het Leger des Heils. Korpsgebouw (Zwin 1, naast de brand weer), 19.00 uur Toneelvereniging Pauze speelt 'De nacht van de Pauw'. 't Spiegeltheater, 20.00 uur Codarts Chamber Orchestra speelt werk van Bach, Stravinksky en Hindemith. Zeeuwse Concertzaal, 20.00 uur Concert Amerikaanse band O'Death (countrypunk). Voorprogramma: Sexton Creeps. De Spot, 21.00 uur (zaal open) Jazztrio met Ruben Mol. Desafinado, 21.00 uur Nieuw- en Sint Joosland Muziektheaterconcert Canqao door Souldada. De Wegwijzer, 20.30 uur Oost-Souburg Optredens Laurens Joensen en Pol Depoorter. Cd-presentatie Efterklang. Razzmatazz, 21.00 uur. Terneuzen Open dag Toonbeeld, met open les sen, muziekdemonstraties en optredens van bandjes en klassieke ensembles. Toonbeeld, 11.00-16.00 uur Stichting Roots presenteert: Hootenan- ny Jim, project van Ad van Meurs, vooral bekend als The Watchman. Porgy en Bess, aanvang 21.30 uur Beats vs Metal, met Bong-Ra, Defor- mer en Wormskull. De Pit, 21.30 uur Optreden band Tape-it. Cafe Caplin's (Nieuwstraat 9), 22.00 uur Vlissingen Muzikaal verjaardagsfeest en cd-pre- sentatie Jos Houtzager, m.m.v. Cor Hout zager, Volksdansgroep Ter Reede, piano leerlingen, Ellis Jane, Tabitha Wagenvoort, Peter Heijt, Joop Heijt, Huib Heijt en Hoedje Van. De Schutterij, 13.30 uur Jubileumconcert Scheldeloodsenkoor. Sint Jacobskerk, 19.30 uur Metalnight met optredens van The Lu cifer Principle en Bloodshift. De Piek, 21.30 uur Zaamslag Orgelconcert Peter Van de Velde. Podium van Zaamslag, 20.00 uur Zierikzee Transmitter en Volta Violin spelen in het kader van Pop aan Zee. PoppodiurrvBrogum, 21.00 uur. ZONDAG 22 MEI Goes Manhuistuinconcert Brassband Excel sior Kloetinge o.l.v. Bart Van Neyghem. Manhuistuin (bij slecht weer in de Grote of Maria Magdalenakerk), 12.00 uur Presentatieweekend Jeugdtheater- school Zeeland. De Mythe, 13.30 uur Popaanzee-middag: Sebastiaan Corne- lissen Group treedt op met de wereldbe roemde trompettist Randy Brecker. Voor programma: Vota Fonzie. 't Beest, 14.30 uur (zaal open) Middelburg Haarlemse groep The Hype treedt op. Café Schuttershof, 17.00 uur (zaal open) Na zijn optreden 's middags in Paradi- so treedt Sam Amidon 's avonds op bij Avonduren. Support act: Vandryver. Revolution 100.000etc Gallery, 20.00 uur Veere Japanse pianist Masataka Goto, win naar van Franz Liszt Pianoconcours 2011, is te gast bij Muziekpodium Zeeland. Grote Kerk, 15.30 uur Vlissingen Egidius Kwartet zingt stukken uit de herontdekte Leidse Koorboeken uit. Sint Jacobskerk, 15.00 uur Optreden nieuwe Noord-Bevelandse rockband Van Klij. Pantï Rhei, 17.00 uur DINSDAG 24 MEI Middelburg Ter gelegenheid van diens 70e verjaar dag brengt een aantal Zeeuwse muzikan ten een eerbetoon aan Bob Dylan. Desafinado, 21.00 uur WOENSDAG 25 MEI Middelburg Optreden jazzgroep East of the Sun. Desafinado, 21.00 uur Terneuzen Het Gerald Clayton Trio treedt op (jazz), met Gerald Clayton (piano), Joe Sanders (contrabas) en Jeremy Clemons (drums). Porgy en Bess, 20.00 uur Zierikzee Kindertheater Basta speelt Pipa Pan, Anywavefestival bij poppodium Brogum, gratis toegang, 14.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 65