naam weer bevuild binnenland 15 'Zorg ervoor dat suïcide fysiek niet mogelijk is' Dwangsom dreigt voor huisartsen Boek op cruisewinkei.nl Bei 020 421 11 15 Spaanse eilanden en kusten Noorse fjorden en Noordkaap Wereldcruise naar Hawaii en Frans Polynesië donderdag 19 mei 2011 straft kunt frauderen." De vast goedsector is erg kwetsbaar voor beroepsfraudeurs, beaamt Brou- nen. De grote bedragen die erin foto anp fotobewerking crw omgaan, maken de branche aan trekkelijk voor rommelaars. „Een beetje provisie verzwijgen bij een transactie van een kantoorpand ter waarde van 150 miljoen euro wordt niet snel ontdekt door op sporingsambtenaren, maar levert wel heel veel geld op." Een populaire fraude is de zogehe ten ABC-constructie, waarbij een pand binnen korte tijd van meer dere eigenaren wisselt om zo de waarde snel te laten stijgen. Deze handel komt ook voor tussen bv's die op naam van één persoon staan, waardoor de fraudeur zon der iets te ondernemen zijn ver mogen opblaast. Een andere constructie is dat een bedrijf het pand op naam van een familie of vriend zet die het vervol gens als particulier verkoopt. Die betaalt over de winst slechts 1,2 procent rendementsheffing in plaats van 25 procent winstbelas ting. Alleen met structureel toezicht op de vastgoedsector kan worden voorkomen dat de belasting getild wordt door malafide handelaren, stelt Brounen. „Dat is zinvoller dan iedere keer een groot onder zoek te starten en om de zoveel jaar naar buiten te komen met de resultaten. Financieel toezichthou ders hebben de kennis, maar geen mankracht. In België is ervoor ge kozen dat bij elke vastgoedtransac tie een tweede taxateur moet con troleren of de verkoopprijs markt conform was." Voor meer mankracht bij toezicht houders of tweede controle door taxateur voelt het kabinet niets. „Wij weten door dit onderzoek waar de risico's liggen", zegt de woordvoerder van staatssecretaris Weekers. „Dienstverleners als ma kelaars, notarissen en taxateurs worden daarom extra gecontro leerd. En we werken samen met woningcorporaties en pensioen fondsen." mKMarnmim**,* muiibi—IM, \wmammemmaim den haag - De Inspectie voor de Gezondheidszorg dreigt met dwangsommen voor huisartsen die niet snel en goed genoeg be reikbaar zijn. Dat kondigde de in stantie gisteren aan. Uit onderzoek bleek dat een kwart van de huisart senpraktijken te laat de telefoon opneemt bij een spoedoproep. De bereikbaarheid van huisartsen is al lange tijd slecht. Minister Schippers van Volksgezondheid steunt de controlerende instantie. „Er is veel te weinig verbeterd in de telefonische bereikbaarheid van huisartsen", aldus haar ministerie. De Landelijke Huisartsen Vereni ging is teleurgesteld en stelt dat huisartsen gewoon aan de dertig secondeneis moeten voldoen. door Koos van Wees den haag - Vergelijk het maar met een woedeaanval, doceert psychia ter Cornelis van Houwelingen, Die komt plotseling op, overheerst even alles maar ebt daarna ook weer weg. Zo is het ook met de im puls tot zelfdoding. Als die impuls niet onmiddellijk kan worden ge volgd, verdwijnt de drang hem als nog te volgen meestal ook weer. Van Houwelingen, verbonden aan de GGZ Eindhoven, promoveert vandaag op een onderzoek naar zelfdoding op het spoor. Van de ge middeld 1500 mensen per jaar die zichzelf om het leven brengen, doen dat er'185 via het spoor. De gevolgen zijn vaak traumatisch, voor treinbestuurders, hulpverle ners en soms ook omstanders. De promovendus komt met een reeks preventievoorstellen: beweeg bare panelen die het perron af schermen, praatpalen die verbin ding leggen met hulplijnen, intelli gente camera's die verdacht gedrag detecteren, hekwerken die verhin deren dat het spoor wordt bereikt. Voorop staat vertraging, want dat werkt, stelt Van Houwelingen. „Slechtere toegankelijkheid kan het suïcidecijfer omlaag brengen. Het argument dat mensen het dan later alsnog wel ergens anders doen is een drogreden. In veel ge vallen gaat het om mensen met een depressie of psychose. Die kun je behandelen, er is perspec tief op het wegebben van het suïci derisico. Dan voorkom je dus echt iets. )e kunt niet alles ophangen aan één iemand die wél een plekje vindt", zegt de psychiater. Hij verwijst naar onderzoek uit Amerika, bij mensen die werden tegengehouden toen ze van de Gol den Gate Bridge in San Francisco wilden springen. Na 26 jaar leeft 94 procent nog of is door andere oorzaak overleden. Het is maar Zelfdodingen op het spoor 9 overweg perron/station vrije baan Cornelis van Houwelingen een enkeling die later alsnog de wens tot zelfdoding ten uitvoer bracht. Sinds een paar jaar plaatst ProRail hekwerken en borden op plaatsen die bekend staan als risicovol, in veel gevallen in de omgeving van psychiatrische instellingen. Het is nog te vroeg om te zeggen of het 04 '05 '06 '07 '08 '09 infographic AA bron Prorail effectief is. „Maar er zijn wel aan wijzingen dat het zinvol is." Het kan ook niet alleen bij fysieke maatregelen blijven, meent Van Houwelingen. Hij ziet het liefst een aanpak zoals die van het aan tal verkeersdoden, waarbij wetge ver, wegbeheerders, fabrikanten en tal van anderen de handen in eensloegen om dat omlaag te krij gen. Zo moeten instellingen sa menwerken met spoorbeheerders, provincies en gemeenten, maar moet ook de rijksoverheid zorgen voor adequate geestelijke hulpver lening. „Die moet er bijvoorbeeld voor zorgen dat zo'n hulpsite als www.1130nline.nl structureel wordt gefinancierd. Die bereikt vaak jongeren voor wie de drem pel van de gewone hulpverlening vaak te hoog is. De site is heel laag drempelig en taboeverlagend." Een ander onderdeel van die bre de aanpak is terughoudende be richtgeving over treinsuïcides. „Ik ben voor sobere communicatie over dit onderwerp", zegt Van Houwelingen onderkoeld. „Het ri sico bestaat dat je een cultuur in stand houdt waarin het normaal wordt gevonden dat je voor de trein springt als je een probleem hebt. Het brengt mensen op idee ën." Palma de Mallorca, Barcelona, Ibiza, Malaga, Gibraltar, Palma de Mallorca Royal Caribbean - Grandeur of the Seas**' Vertrek: 22 mei, 5, 19 juni, 3, 17, 31 juli, 14, 28 aug, 11, 25 sept, 9, 23 oktober Duur: 8 dagen (mogelijkheid tot verlengen) 1 INCLUSIEF REISBEGELEIDING Rotterdam, Oslo, Kristiansand, Bergen, Tromso, Honningsvag, Hammerfest, Alesund, Flam, Stavanger, Dover, Rotterdam (vanuit Dover wordt u per touringcar teruggebracht £!g& naar Antwerpen, Breda, Rotterdam of Amsterdam) Hits Holland America Line - ms Ryndam****" Vertrek: alleen 10 juli Duur: 15 dagen San Diego, Honolulu, Hilo, Lahaina, Fanning Island, Cook Islands, Raiafea, Bora Bora, Moorea, Papeete, Nuku Hiva, San Diego. Inclusief vluchten met KLM, a qaa 1 hotelovernachting in San Diego va.^S Prijzen zijn vanaf, per persoon op basis van beschikbaarheid en wijzigingen, inclusief volpension, havengelden en tax.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 5