zeeland 19 WCCr een Klein ieestj e aan controle op afval 11. r D66 wiS definitief einde Nomen Nescio Kinderboerderij viert geboortfeest Computergebruikers houden clubavond ZZ Neptunus houdt ledenvergadering Start huifbedrijden op Goeree-Overflakkee Andere locatie watersportcentrum Wereldvrouwen presenteren kunst en mode donderdag 19 mei 2011 door Joeri Wisse ZIERIKZEE - Het moet definitief klaar zijn met het gesnuffel in huis afval. Dat vindt gemeenteraadslid Serge Vogelenzang van D66. Hij vindt de gemeentelijke controles op de inhoud van van rolemmers en kliko's veel te ver gaan. „Wij zoeken liever een positieve manier om mensen afval goed te laten scheiden in plaats van te waarschuwen en te dreigen met boetes", zegt het raadslid. Daarom pleit de partij in een mo tie voor het afschaffen van de con troles en voor het afschaffen van het tarief van 25 euro om van een ZIERIKZEE Kinderboerderij De Punt aan de Scheldestraat in Zierikzee viert woensdagmiddag 25 mei een ge boortefeest in het kader van de juist geboren lammetjes en geitjes. Het feest is bedoeld voor jeugdige bezoekers van de kinderboerderij. De middag begint om 14 uur en het festijn eindigt rond 16 uur. grote rolemmer over te stappen op een kleiner exemplaar. „Die maat regel is eind vorig jaar door het col lege geïntroduceerd omdat er te veel gewisseld zou worden van groot naar klein en weer terug." De oppositiepartij vindt echter dat huishoudens die, omdat ze door goed scheiden weinig restafval overhouden, niet 'bestraft' moeten worden als ze een kleine rolem mer willen aanvragen. Voor het wisselen van een kleine voor een grote rolemmer, kan wat betreft D66 het tarief wel blijven gelden. Volgende week donderdag stemt de gemeenteraad over het voorstel van D66. ZIERIKZEE HCC regio Zeeland, onderdeel van de landelijke vereniging voor com putergebruikers houdt dinsdag 24 mei een clubavond in het MFC in Zierikzee. Wouter de Ridder uit Zierikzee pre senteert hier een lezing over 8mm film op dvd. De bijeenkomst be gint om 20.00 uur. ZIERIKZEE Ondernemersvereniging ZZ Neptu nus in Zierikzee houdt maandaga vond 23 mei een bijzondere leden vergadering in het pand van Schip per accountants, Gouwepoort 4 in Zierikzee. De agenda vermeldt on der meer: herinrichting van het Ha venplein en omgeving en discussie over de zogeheten Bedrijven Inves teringszone. Aanvang 19.30 uur. OUDDORP Op Goeree Overflakkee wordt maandag het startsein gegeven voor huifbedrijden voor zwaar ge handicapten. Het is een project van de Stichting Vrienden van Zuidwes ter in samenwerking van Hippisch Centrum Ouddorp. Huifbedrijden is een aparte vorm van hippothera- pie, om klachten als obstipatie en spasmen te verminderen. VLISSINGEN - Het is nog steeds de bedoeling dat er een watersport centrum komt in Vlissingen, maar niet in het Scheldekwartier. Initiatiefnemer Kees Vermeer zegt nu, na overleg te hebben gehad met de gemeente, een betere loca tie op het oog te hebben. Die ligt eveneens in het centrum. Of het soms gaat om de Spuikom, wil hij niet bevestigen. Hij moet daar van de gemeente wel samen werken met 'een ander vrije tijds- initiatief. Vermeer zegt de financiën groten deels rond te hebben en heeft een architect aan het werk gezet. „Het wachten is op de gemeente. Die moet goedkeuring verlenen", aldus Vermeer. zoeknummers ging via een kaar tenbak. Joke Bongers: „En dan kon je zoeken op songtitel of uitvoeren de." Maart je Waterreus: „En dat moest ook wel, want lang niet ie dereen weet de titel van een num mer." Tegenwoordig staat de mu ziek opgeslagen en gerangschikt op de computer. De vrijwilligersschare van Nomen Nescio is een vriendenclub. Een groep mensen die lief en leed deelt. Ap Bongers; „Dan maak je soms droevige dingen mee. Als een van de vrijwilligers komt te overlijden komt dat in zo'n groep heel hard aan." Nomen Nescio is voor de drie een belangrijk onder deel van hun leven geweest. De keuze om er na meer dan 20 jaar een punt achter te zetten is een heel bewuste. Ap Bongers: „Het wordt langzamerhand voor mij - ik ben zelf 75 - gewoon te zwaar. En voor alles is een tijd. Nu Joke en ik nog gezond zijn willen we op pad en daar hebben we straks de tijd voor. En ik denk dat ik mijn oude hobby van stamboom onderzoek weer op ga pakken. Maartje Waterreus ziet eveneens uit naar meer vrije tijd. „Lekker met de caravan op pad." De drie hebben aan de vooravond van hun afscheid nog één vurige geza menlijke wens: jong bloed in de gelederen van Nomen Nescio. Maartje Waterreus: „Het zou echt heel fijn zijn als er wat nieuwe mensen bij zouden komen. Op de vraag hoe je potentiële vrij willigers over de streep trekt is het antwoord simpel volgens Maartje Waterreus: „Kom een keer kijken bij Nomen Nescio Beleef het werk, loop een tijdje mee." Joke Bongers: „En denk niet te snel dat je iets niet kunt. Gewoon doen.." foto Dirk-Jan Gjeltema ZIERIKZEE - Met een presentatie van ideeën, creaties, kennis, kle ding en smakelijke hapjes gaven de Zeeuwse Wereldvrouwen gister middag in Zierikzee inzicht in de kunst, gebruiken en tradities in hun verschillende landen van her komst. Door open huis te houden in 'Room 9' hun eigen onderko men in het Ondernemersatelier aan het Calandplein droegen zij ook iets uit van hun dromen, am bities en ervaringen. Voor De Zeeuwse Wereldvrouwen gold deze ontvangst als een speci fieke bijdrage aan de Week voor de Amateurkunst op Schou- wen-Duiveland. Zeeuwse Wereldvrouwen uit onder meer Filippijnen, Irak, Somalië en Indo nesië presenteren traditionele feestkleding. foto Dirk-Jan Gjeltema t Werkt iRjev88f&el

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 59