261 sport Zeeuwse Par-3 competitie is blijvertje Eventing Zeeland blijft groeien GOLF Teams uit heel Zeeland doen mee donderdag 19 mei 2011 door René van Stee LAMSWAARDE - De Zeeuwse golf- wereld maakte onlangs kennis met een nieuw fenomeen: de Par-3 competitie. Al na twee speelron des is duidelijk dat deze tak van de golfsport een blijvertje wordt. „Het enthousiasme is groot. Vol gend jaar zal het aantal deelnemen de club zo goed als zeker uitbrei den", zegt Piet Mahu van de Pet rus Paulushoeve in Lamswaar- de. De Oost-Zeeuws-Vlaming is één van de initiatiefnemers van de Par-3 competitie, ruwweg een ver korte vorm van een gewone golf- wedstrijd die wordt gespeeld op een kleinere par-3 baan. „Een der gelijke opzet is ideaal voor mensen die niet zo veel tijd hebben om een grote baan met achttien holes te lopen vanwege hun werk of an dere bezigheden. Ook voor oudere golfspelers is deze competitie een goede manier om te kunnen blij ven genieten van hun favoriete sport. Een wedstrijd duurt hoog uit twee uur. En je komt nog eens ergens. Ook vanuit die behoefte is de competitie ontstaan." Naast de Petrus Paulus Hoeve, waaraan ook een horecagelegen heid is verbonden, doen aan de Par 3-competitie Grevelingenhout (Bruinisse), De Goese Golf (Goes), De Molenberg (Burgh-Haamste- de) en Akkermans Leisure en Golf (De Heen) mee. Volgend jaar sluit waarschijnlijk ook Burggolf uit Middelburg aan. Er zijn dit seizoen vijf speelron des, waarin telkens twee keer ne gen holes worden gelopen. De teams, twee per aangesloten club, bestaan uit twee spelers en een re serve. Alle clubs kunnen ook individuele deelnemers laten meedoen om dagprijzen. „Op een speeldag is er altijd 36 man bezig. Ons team be staat uit meerdere spelers en speel sters die om toerbeurt worden in gezet. Daardoor komt iedereen aan zijn of haar trekken." De toppers van de Petrus Pau lushoeve, in de Par 3-competitie Ingrïd en Piet Mahu zijn gek op golfen. stevige middenmoters, zijn het koppel Bert van Hove/Hilde Bekx uit Graauw en de Hulstenaren Luc Missiaen en Mare Peeters. „En we hebben we natuurlijk nog enkele Belgen achter de hand. Vanwege ons grote Vlaamse achterland zijn die in groten getale lid bij ons." Mahu, uiteraard een fervent golf- liefhebber, spreekt over een totaal andere tak van sport als het om Par-3 gaat. „Het lange spel ont breekt, omdat je op holes van hooguit 120 meter speelt. Er wordt dus heel veel zelfbeheersing van de spelers gevraagd. Grote afstan den zijn er niet, voor de rest komt alles aan bod: swingen, chippen en ga zo maar door. Par-3 is een uitstekende manier om aan je tech niek te werken. Vooral het korte spel verbetert er spectaculair door. Verder leert de praktijk dat men sen die op korte banen goed uit de voeten kunnen, moeiteloos hun ronde lopen op een lange baan." Mahu had nooit kunnen bevroe den dat de lap landbouwgrond waarop de door hemzelf ontwor pen short-golfbaan (met holes tus sen de dertig en zeventig meter) en de par 3-baan (zes holes van ne gentig tot 150 meter) van de Pau lus Petrushoeve liggen, in zeer korte tijd zouden uitgroeien tot het succes die ze nu zijn. De club telt 250 leden, van wie een aantal meedoet aan de interne competi tie op woensdagavond. Desge wenst kunnen ze ook terecht op de 165 meter lange driving range (met twaalf overdekte, verlichte plaatsen) om hun afslag te oefe nen. „Het is inderdaad snel ge gaan. Deels heb ik er ook wel een verklaring voor. En dat is onze gro te laagdrempeligheid. Je hoeft niet per se te kunnen golfen. Na een korte instructie kan iedereen bij ons aan de slag. We leiden zelfs op voor het golfvaardigheidsbewijs. foto Camile Schelstraete Een uitrusting hoeft ook niet te worden aangeschaft. En we probe ren telkens te vernieuwen. De vele waterpartijen op onze baan ma ken de uitdaging al heel groot, maar binnenkort beginnen we met de aanleg van bunkers. Dat trekt ook weer publiek." Mahu deed zijn inspiratie voor de banen in Lamswaarde op tijdens bezoekjes aan gerenommeerde golfbanen in plaatsen zoals Sitges, Arras en Bossenstein. Inmiddels broedt hij alweer op andere plan nen. Hij zou graag een Zeeuws kampioenschap longhitting hou den. FIRST CLASS QU, OP6N In verband met onze uitbreiding houden wij vrijdag 20 mei een open dag. U wordt van harte uitgenodigd om ons nieuwe pand te komen bekijken onder het genot van een hapje en een drankje. Er zullen verschillende toeleveranciers aanwezig zijn die hun producten en diensten onder de aandacht brengen. De open dag duurt van 15:30 tot 21:30 uur. Monie Nieuwdorp BV Hertenweg 61 4455 TK Nieuwdorp door Lucien Roelandt VROUWENPOLDER - Manege De Eendracht in Vrouwenpolder staat zaterdag en zondag in het teken van de hippische Eventingsport. Het is het enige in zijn soort in Zeeland. De wedstrijd is uitge groeid tot een begrip bij de liefheb ber van de samengestelde wed strijdsport. Met driehonderd deel nemers wordt er alweer een nieuw record gevestigd en is de wedstrijd uitgegroeid tot een van de toonaangevende Zeeuwse spor tevenementen. Maar er gebeurt meer. Na een aan tal jaren zonder kapitein op de brug, staat nu René van de Veer als voorzitter aan het roer. Ook de naam van de Stichting Promotie SGW Zuid-West is veranderd in Eventing Zeeland. Van de Veer: „Ik ben een bewonderaar van de samengestelde wedstrijdsport, of de eventing zoals we het tegen woordig noemen. Wat is er nu mooier dan alle disciplines - dres suur, springen en cross - in een wedstrijd? Toen mij vorig jaar werd gevraagd voorzitter te wor den, had ik niet lang bedenktijd nodig. Met een prima organisatie en een honderdtal enthousiaste vrijwilligers kom ik in een ge spreid bed terecht." Van de Veer vindt de enorme belangstelling niet vreemd. „Ons evenement wordt door de deelnemers gezien als een perfecte leerschool voor ruiter en paard. Drie volle rubrie ken in de klasse B, L en M is hier van het bewijs. En het zijn echt niet uitsluitend beginnelingen die hier aan de start komen. Interna tionals, zoals Marcelle de Kam en Jan van Beek, om maar enkele te noemen." De basis van het succes is volgens de preses voor een groot deel te danken aan de bouwploeg. „Men sen die doordat ze zelf in de SGW nog actief zijn of zijn geweest, we ten van de hoed en de rand. We hadden al een mooie cross, deson danks heeft men niet stil gezeten. Dankzij de steun van een aantal trouwe en nieuwe sponsoren is dit team weer in staat om een aantal verbeteringen in het parkoers aan te brengen. En zo konden er ook weer een tweetal nieuwe hinder nissen worden gebouwd. Zeer pro fessioneel in elkaar gezet, want het welzijn van ruiter en paard staat daarbij voorop." Het paardensport evenement gaat verder onder de naam Eventing Zeeland. „Deze be naming moet er voor zorgen dat het meer de aandacht gaat trekken van een breder publiek", vertelt Van de Veer. „Hiermee wordt tege moet gekomen aan het hoofddoel van de stichting: het promoten van de meest veelzijdige tak van de paardensport. De samengestel de wedstrijd vormt weliswaar de hoofdmoot, maar dit jaar is er een Eventing Fair aan toegevoegd, waarin Zeeland nadrukkelijk in beeld komt."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 54