niet gestild Wouter Weylandt sport 125 FBK-games beschikt weer over topveld Dochter Munsterman in twitterrel Stroetinga haalt gram in Olympia's Tour Nympha Minnaar naar EK Reining Robin Haase naar kwartfinales in Nice Schouwse selectie oefent tegen Sparta Baljakin na zege tweede op WK Auke van Hinte weg bij EMM donderdag 19 mei 2011 onder de indruk van aanslagen van Hugo Viana en Silvio, die alle bei met geel werden bestraft. Het is niet ondenkbeeldig dat de interesse zich nu richt op de ande re spits van Porto, Falcao. Die brak met zijn vier doelpunten in de hal ve finale tegen Villarreal defmitief door in Europa. De Colombiaanse spits besliste gisteravond ook de fi nale. Op slag van rust bewees hij zijn kracht in de lucht. Hij kopte de bal uit een voorzet van Guarin Onberispelijk langs doelman Artur van Braga. Het was zijn zeventien de treffer in het Europese voetbal foto FelipéTrueba/EPA in één seizoen. Falcao scherpte het record dat hij van Jürgen Klins- mann overnam daarmee nog wat verder aan. De eerste finale op Ierse bodem le verde verder veel te weinig spekta kel op. Braga, dat eerder in het toernooi clubs als Sevilla en Liver pool verraste, bleek niet tot een nieuwe stunt in staat. Het kwam maar zelden in de buurt van doel man Helton. De-keeper van FC Porto werd zodoende de zesde spe ler in de geschiedenis die op zijn verjaardag - hij werd gisteren 33 - een Europese beker veroverde. ENSCHEDE Marthe Munsterman was gisteren ongewild in het nieuws. De doch ter van FC Twente-voorzitter Joop Munsterman en speelster van de vrouwen van FC Twente twitter- de: 'Waarom steunen jullie Theo (Janssen), terwijl hij naar Ajax wil?!' Haar tweet zorgde voor de nodige ophef. „Ze beseft dat het niet verstandig was om dat te doen", zegt vader Munsterman. „Maar ze heeft nooit beseft wat de reikwijdte van haar tweet was. Maxima zou zeggen, ze is een beet je dom geweest." OLST Wim Stroetinga heeft de tweede etappe van Olympia's Tour op zijn naam geschreven. De Fries uit de formatie Ubbink-Koga was verre weg de snelste van het peloton in de massasprint in Olst. Yoeri Havik eindigde als tweede, de Brit Luke Rowe werd derde. Jetse Bol blijft in het bezit van de leiderstrui. Hij kon Stroetinga dit keer geen weerwerk geven, nadat hij de voormalige prof dinsdag in Noordwijk nog het nakijken had gegeven in de sprint. HENGELO - Vier olympisch kam pioenen, vijf wereldkampioenen en zes Europees kampioenen èn het beste wat de Nederlandse atle tiek op dit moment te bieden heeft geven volgende week zondag kleur aan de 29e editie van de FBK-games in Hengelo. Voor de 100 meter komt voor de derde keer de 'nieuwe Nederlan der' Churandy Martina naar Hen gelo. De Cura^aoënaar moet af zien te rekenen met onder meer Richard Thompson (Trinidad), Kim Collins (Saint Kitts Nevis) en de snelle Engelsen Mark Le- wis-Francis, Craig Pickering en MIDDELBURG Nympha Minnaar-van der Feen uit Middelburg heeft zich geplaatst voor het EK Reining 2011. Deze wedstrijden worden van 27 juni tot en met 2 juli gehouden in Givrins (Zwitserland) op de ranch van Co- rinna en Michael Schumacher. De kwalificatieperiode liep van 1 mei 2010 tot 1 mei 2011. Per land wor den de tien beste ruiters uitgezon den. Minnaar haalde in de laatste vier kwalificatiewedstrijden met haar Quarter Horse hengst Majors Terminator voldoende punten om mee te mogen naar het EK. NICE Robin Haase heeft de kwartfinales bereikt van het ATP-toernooi in Ni ce. De Hagenaar boekte een knap pe zege op de als zevende geplaats te Sergei Stachovski: 6-2 6-4. In de Davis Cup was de Oekraïner in maart nog te sterk voor Haase. Michaëlla Krajicek heeft gisteren de tweede ronde bereikt bij de kwalificaties voor Roland Garros. De Nederlandse tennisster was in drie sets te sterk voor Han Xinyun: 6-4 3-6 6-2. Krajicek had ruim twee uur nodig voor de zege. Marlon Devonish. Bram Som en Arnoud Okken (4e bij de EK in door) komen op de 800 meter het complete podium van de EK in door tegen, Gregory Sedoc en Mar cel van der Westen nemen het op de 110 meter horden op tegen on der meer wereldrecordhouder en olympisch kampioen Dayron Rob les (Cuba), de Amerikaan Terrence Trammell en de Engelsman Andy Turner. Discuswerpers Erik Cadée en Rutger Smith krijgen te maken met Duitser Robert Harting (we reldkampioen) en de Poolse Euro pees kampioen Piotr Malachows- ki. MIDDELBURG Op de voetbalvelden van DFS uit Burgh-Haamstede speelt de Schouwse selectie op dinsdag 26 juli een oefenwedstrijd tegen Sparta Rotterdam. Het duel op sportpark van Zuijen begint om 19.00 uur. In 2005 kwam de club uit de Jupi- ler League ook al eens naar Burgh-Haamstede om een oefen duel af te werken. Sparta kende een teleurstellend sei zoen. De Rotterdammers eindig den in de Jupiler League op de ne gende plaats. EMMELOORD Alexander Baljakin is bij de wereld titelstrijd dammen in Emmeloord opgeklommen naar de tweede plaats. De Nederlander versloeg gis teren de Amerikaan Alexander Mo- gïlianski en heeft na elf speelron den veertien punten. Baljakin kwam op gelijke hoogte met land genoot Roel Boomstra, die tegen de Braziliaan Allan Silva tot remise kwam. Mourodoullo Amrillajev heeft ook veertien punten. De ach terstand van het drietal op koplo per Georgiev is twee punten. MIDDELBURG - De handbalvrouwen van EMM en trainer Auke van Hin te zijn per direct uit elkaar. Reden is de tegenvallende trainingsop komst. „Ik heb lang getwijfeld", vertelt Van Hinte. „Willen ze ver der, dan was ik er voor de volle 100 procent tegenaan gegaan. Maar de klik was van beide kanten weg. Zij hoeven niet zonodig, dus stop ik gelijk." De Middelburgse equipe heeft al een opvolger, liet bestuurslid Jos Aertssen gisteren weten. Voormalig spelbepaalster Petula Brasser is het nieuwe ge zicht voor de groep. Brasser kwam wegens een slepende knieblessure in het tweede competitiegedeelte nog nauwelijks in actie. wereld kennis laten maken met de ware Wouter Weylandt. „Ze noemden je een flierefluiter. Ik moet daar om lachen. Een super prof was je", zegt Keisse tussen zijn tranen door. lyier Farrar, een ander lid van de hechte vriendenclub, noemt Wey landt een charismatische figuur. „Toen ik je leerde kennen kwam je intimiderend over. Tegelijkertijd wilde ik je ook imiteren." Een andere vriend vertelt van het moment dat Weylandt naast hem kwam rijden tijdens een training langs de Schelde en een praatje maakte. „Die dag vond ik mijn grootste vriend. Ik vond jou altijd maar arrogant, maar vanaf die dag werd je gewoon Wouter." Sociaal, vlot, altijd klaar staan voor ander, zo zetten de vrienden hun Wouter neer. De uitvaart wordt veel meer een eerbetoon aan de mens dan aan de wielrenner Wou ter Weylandt Talloze geprojecteer de foto's onderstrepen dat. De le vensvreugde spat er van af „Geluk kig zijn we samen nooit echt vol wassen geworden", zegt er een vriend. Op het plein voor de kerk houden velen het niet droog. Helemaal als een vriendin een aan 'mijn liefste aapje' gericht afscheid van An-Sop- hie voorleest. Ze zegt te hopen dat 'ons engeltje' (dat Verwacht wordt in september) zijn levensvreugde en lach zal erven. Als na een emotioneel samenzijn van bijna twee uur de kist naar buiten wordt gedragen, daalt vanaf het plein een laatste indrukwek kend applaus neer over de man van wie de wereld eindelijk weet wie hij echt was. In een door hem opgestelde brief laat renner David Millar weten dat ook het hele Giropeloton in ge dachte aanwezig is in Gent. „Wou ter, tot in de volgende koers. Rust in vrede." Wielerliefhebbers kijken op het Sint-Pietersplein in Gent naar de uitvaart van Wouter Weylandt, de wielrenner die vorige week verongelukte in de Ronde van Italië. Op het scherm Fabian Cancellara die de dienst bijwoonde. foto Benoit Doppagne/EPA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 53