Vlissingen 49" VERTROUW ME, BINNEN 2 MINUTEN WETEN WE ALLE5 l lucht op je lippen' bd store Jazzfestivals zoeken samenwerking ...Loewe LED TV 3D! 3D TV kijken... www.binnenuit.nl www.binnenuit.nl CVA-trefpunt Lessenpakket voor jonge mantelzorger Gemeente doet loods in de verkoop MAt/m VR 10:00 uur 16:00 uur 22:00 uur donderdag 19 mei 2011 bijdragen aan versterking van het toerisme in Vlissingen. foto Ruben Oreel dan zouden moeten geven, zijn minder enthousiast. „We hebben er wel eens over nagedacht, maar hebben besloten geen publieke rondleidingen te geven", legt Jolan- da van Emden van scheepswerf Damen uit. „We leiden wel af en toe relaties rond, maar daar blijft het bij. Het blijft een marinebasis. De schepen en ontwerpen die daar gemaakt worden, zijn ge heim. We moeten natuurlijk ook onze klanten beschermen." Ook bij de Vismijn zijn er wat twij fels over bij rondleidingen. „Het is bij ons eigenlijk alleen op vrijdag morgen tussen 6 uur en half 8 's ochtends interessant", zegt direc teur Foort Lokerse. „Wij bieden wel rondleidingen aan, maar als je het tijdstip noemt haken mensen vaak al af" GOES - In zorgcentrum Ter Valcke in Goes vindt komende zaterdag een CVA-trefpunt plaats. Dit is een ontmoetingspunt voor vragen, informatie en het uitwisselen van ervaringen na een beroerte. Zater dag staat het thema 'wat betekent een CVA voor de relatie?' centraal. Het trefpunt begint om 14.30 uur. Vooraf aanmelden is niet nodig. door Raymond de Frel terneuzen - Het Internationaal Jazzfestival in Middelburg en Schel- dejazz in Terneuzen overleggen volgende week hoe ze elkaar kun nen versterken. Voorzitter Eric Hageman van het Middelburgse jazzfestival is onge lukkig met de kritiek van het Zeeuws-Vlaamse jazzbestuur op de verdeling van provinciesubsi dies. Middelburg krijgt jaarlijks 30.000 euro, omdat de gemeente hetzelfde bedrag geeft. Terneuzen geeft Scheldejazz 9000 euro, dus doet de provincie dat ook. Voorzit ter Peter de Graaf vindt dat de pro vincie dit moet bijstellen. De onge lijkheid is buitensporig, onverklaar baar en politiek niet te verdedigen, liet Scheldejazz deze week weten. Hageman wil zich niet in die dis cussie mengen. „Wij zijn natuur lijk blij met wat wij krijgen. En daar hebben we hard voor moeten werken. Het is jammer dat Schelde jazz ons als voorbeeld gebruikt. Wij hebben een begroting van 170.000 euro, Scheldejazz doet het met 60.000 euro. Wij maken dus allebei van elke euro subsidie onge veer drie euro. Dat is dus nage noeg identiek." De kritiek van Scheldejazz is niet zozeer op het festival in Middel burg gericht. Toch gaan De Graaf en Hageman volgende week om de tafel om de kou uit de lucht te halen. Hageman: „We kunnen el kaar juist versterken. Ons festival is altijd een week eerder dan Schel dejazz. Je kunt denken aan het sa men boeken van artiesten en mate riaal van elkaar lenen. Maar bij voorbeeld ook een scholenproject, over de geschiedenis van jazz. Zo iets kan overal in Zeeland." GOES De Stichting Maatschappelijkwerk en Welzijn Oosterschelderegio heeft een speciaal lessenpakket ont wikkeld om jonge mantelzorgers van 12 tot 17 jaar te ondersteunen. Het pakket bestaat uit vier lessen, gisteren was de eerste. Er worden twee vliegen in een klap geslagen; jonge mantelzorgers worden be reikt en deelnemers kunnen zo hun maatschappelijke stage doen. THOLEN De gemeente Thólen doet een voor malige loods van gemeentewerken aan de Molenvlietsedijk in Tholen in de verkoop. Hij is niet meer no dig voor de uitvoering van gemeen telijke taken. Het gebouw mag ove rigens niet blijven staan. De koper moet de loods demonteren en ver wijderen. Op 23 mei is er een kijk dag. De loods is dan tussen 15.00 en 16.00 uur te bezichtigen. Middelburg Achter de Houttuinen 34 Goes. Grote Markt 15 Grisport Torino Half Hoge wandelschoenen outdoor fashion action JOURNAAL

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 51