'Snel een dorpscoach in Scherpenisse' Maritieme impuls voor 2oI zeeland 'Hier proef je de zilte italiaanse keukens comfortabel zitten? 7öpform www.binnenuit.nl www.binnenuit.nl CU Om sociale samenhang te verbeteren Optreden in oude stadhuis Thoien Accelerando geeft een vriendenconcert Nieuwe Vlaamse loodsboot maakt een proefvaart Living should be easy donderdag 19 mei 2011 door Rob Paardekam SCHERPENISSE - De Christenunie in de gemeenteraad van Thoien vindt dat het college op zeer korte termijn werk moet maken van een dorpscoach in Scherpenisse. De partij dient daar volgende week tij dens de raadsvergadering wellicht een motie over in. Het is echter de vraag of die kans maakt. Het aanstellen van een dorpscoach is afgesproken in het coalitiepro gramma, Zo iemand zou de socia le samenhang in het dorp moeten vergroten en wellicht initiatieven kunnen ontplooien om de leef baarheid een impuls te geven. In 2010 zou deze man of vrouw er al gekomen moeten zijn. Het college heeft echter laten we ten dat de tijd toen nog niet rijp was voor een dergelijk initiatief In het dorp hing destijds een negatie ve sfeer, onder meer door het weg halen van een pinautomaat, het ontbreken van een winkel en het uitstellen van de bouw van een woonzorgcentrum. Volgens B en W is zo'n negatieve sfeer niet het moment om een dorpscoach aan te stellen. Dat is besloten in samenhang met wo ningcorporatie Castria (inmiddels Stadlander) en de Rabobank, die het initiatief ondersteunen. Deze partijen wachten liever op een po sitief moment om met het proef project te beginnen. De bouw van het woonzorgcentrum kan zo'n moment zijn. De komst van die voorziening ligt bij de Raad van State, maar als het aan het college ligt, komt het woonzorgcentrum er zo snel als mogelijk. De CU denkt anders over de kwes tie. Raadslid Bram van de Sande vindt dat een dorpscoach juist nut tig kan zijn als er veel negativisme heerst. Hij wil dat het college er snel werk van maakt. Enkele andere partijen vinden dat de CU meer geduld moet hebben. De WD benadrukt dat de dorps coach niet is afgeschreven. „Hij komt er gewoon", aldus Jack Werk man. „Misschien niet zo snel als u het wil, maar het college is ermee bezig. U moet gewoon rustig af wachten." Ook de SGP is verbaasd over de op stelling van de CU. „Laten we het college gewoon de tijd geven om dingen uit te voeren", vindt Bert van Eenennaam. THOLEN - De Belgische muzikan ten Thymen Wehlburg en Bart Ro- dyns verzorgen zaterdag een optre den in de hal van het voormalige stadhuis in Thoien. Ze doen dat in het kader van de Anthonie Keldermans Concerten. Het duo zal op barokviool en clave- cimbel het programma 'Auf Wie ner Art' uitvoeren. Ook wordt werk van Vivaldi en Bach ge speeld. Aanvang: 20.15 uur. door Maurits Sep Maritiem. Het woord herhaalt zich in Vlis- singen immer als een mantra. Maritieme stad, maritieme geschiedenis, mari tieme sfeer. Maar, constateert de gemeente zelf in haar nieuwe nota voor het toeristisch beleid, er valt maritiem eigenlijk niet zo heel veel te beleven. „Het is opvallend dat er zo weinig mogelijkheden zijn voor waterre creatie en watersport. Daar willen we graag verandering in brengen", verwoordt ambtenaar Anke Marijs één van de ambities. Jachthavens zijn er, maar daar blijft het dan ook wel ongeveer bij. Een rond vaart of watersport is er niet. Een ander idee om de maritieme beleving een impuls te geven, is toeristen de mogelijkheid bieden bedrijven te bezoeken. Met toon aangevende bedrijven als Damen Shipyards (marineschepen), Amels/Schelde (luxe jachten), de Koninklijke Marine, de vismijn en het Schelde Coördinatie Centrum (toezicht op de scheepvaart) moet het toch mogelijk zijn om meer maritieme activiteiten aan te bie den, legt Marijs uit. De aandacht voor meer maritieme beleving sluit volgens de gemeente duidelijk aan op de wensen van toeristen: 'Toeristen willen niet langer alleen toeschouwer zijn. Ze willen graag deelnemer zijn van wat zij zien en beleven.' Waar zo'n vergelijkbare koppeling wel zichtbaar is en goed werkt, is tussen toerisme en cultuur, schetst Marijs. Evenementen als het Be vrijdingsfestival, Onderstroom, Sail Vlissingen, Vlissingen Mari tiem, de Strandcross, de Nacht- markt, de kermis en Film by the Sea trekken vele tienduizenden be zoekers; en dankzij de toeristen is er draagvlak voor zulke grote eve nementen. Wisselwerking lijkt het tover woord voor de komende jaren. Want ook de koppeling tussen stad, strand en boulevard kan en moet beter en vooral herkenbaar der worden, benadrukt de gemeen te. De boulevards worden heringe richt om ze aantrekkelijker te ma ken; de plannen daarvoor zijn in de maak. Als er dan ook nog meer activiteiten plaatsvinden, kan Vlis singen zijn 'gouden combinatie' als stad aan zee 'verzilveren'. Rondleidingen op de vismijn met zijn vissersschepen en veiling kunnen VLISSINGEN - „Wij staan honderd procent achter dit plan", zegt Jan Jacobs van Stichting Vlissingen Promotie. „Vlissingen heeft een unieke combinatie van land en wa ter. Als je door de stad loopt proef je de zilte lucht op je lippen. Als je dus iets wilt doen aan promotie, moet je bij dat onderwerp aanha ken. Bij Tiel denk je aan fruit. Bij Vlissingen aan de zee, de havens, de schepen. Onze eerste slogan in 1985 was niet voor niets 'Vlissin gen maritiem, bruisend als de branding'. Rondleidingen op mari tieme locaties lijken me een heel goed idee. Vlissingen druipt ge woon van het maritieme. Je kan wel zeggen dat het een festivalstad is, maar dat is maar 20 dagen per jaar. Maritiem is Vlissingen altijd." De bedrijven die de rondleidingen SINT-ANNALAND Muziekvereniging Accelerando uit Sint-Annaland houdt komende za terdag een vriendenconcert in De Wellevaete. Het feest staat in het te ken van het 130-jarig bestaan. De le den spelen zelf, maar er zijn ook muzikale gasten. Na afloop van het concert speelt coverband Villagroo- ve. Kaarten zijn te koop bij boek handel Heijboer aan de Ring. Het concert begint om 19.30 uur. OOSTENDE - Het Vlaams loodswe zen heeft het eerste van vier nieu we beloodsingsvaartuigen binnen, de Westdiep. Het schip, een soort catamaran van hetzelfde type als de fast ferry Breskens-Vlissingen, maakt momenteel proefvaarten vanuit Oostende. De Westdiep (26 bij 13 meter) zal loodsen op de Noordzee voor Oostende vervoe ren van en naar zeeschepen. Dit ge beurt vanaf een groter schip dat ook bij de Duitse werf Abeking Rasmussen wordt gebouwd. Er ko men ook nog twee swath tenders, die door de bouw minder gevoelig zijn voor golfslag. De schepen kos ten 96 miljoen euro. www.topform.nl Presto eetkamertafel Design tafel, met een mat chroom onderstel. Het blad is van noten hout, en de prijs is very easy: van 1.749 voor 1.649. De Presto stoel heeft een RVS slede, uitvoering in stof van 549 voor 449. De stoel is ook verkrijgbaar in leer en met wieltjes.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 50