geeft virtueel les zeeland 119 Poeljeugd wint schoolkorfbaltoernooi Schriftelijke vragen LR over leerlingenvervoer door via internetverbinding Vier Borselse clubs mogen naar Efteling Terneuzenaar betrapt met te veel drank op Kia Venga 5even House festival op de Grote Markt in Goes donderdag 19 mei 2011 communiceren." Witte ziet ze ker mogelijkheden rondom het on- line lesgeven. „We willen ook in ternationaal communiceren met scholen in dezelfde tijdzone. Ook kun je op deze manier heel gemak kelijk gastdocenten uitnodigen zonder dat ze hoeven te reizen of een ochtend kwijt zijn. Ik ken bij voorbeeld iemand die goed over weg kan met Photoshop, die kun je daar dan virtueel tien minuten iets over laten vertellen tijdens de les." Ook voor een leerlinge die vol gend schooljaar naar Canada emi greert, kan online les èen uitkomst zijn. „Zij wil haar examenjaar toch graag bij ons doen, dus die optie willen we bekijken." Matthias van Zweeden (15) uit Goes en Laurens Geluk (15) uit Grijpskerke vinden de virtuele les sen best leuk, maar hebben toch liever een docent die fysiek aanwe zig is. Want spiegels in de klas, dat werkt niet, zeggen ze. „Je kunt ook gecodeerde boodschappen stu ren zonder dat iemand het ziet", klinkt het triomfantelijk. Tja, je bent whizzkid of je bent het niet. Arjan Witte geeft deze week nog virtueel les, maar volgende week gaat hij het weer fysiek proberen. bekijk onze video op www.pzc.nl "t Witte (op het beeldscherm). Begeleider Arno van Rijs houdt in de klas een oogje in het zeil. foto Willem Mieras GOES - Tijdens het provinciaal schoolkorfbalkampioenschap in Goes heeft het team van basis school De Poeljeugd gisteren, de eerste prijs gewonnen bij groep 5/6. In de finale won het team uit 's-Heer Hendrikskinderen met 1-0 van de Vlissingse Theo Thijssen- school. De Poeljeugd mag nu op 18 juni meedoen aan het Nederlands kampioenschap in Pijnacker. Bij de groep 7/8 won 't Vierschip uit Arnemuiden, dat in de finale met 2-0 van de Acaciahof uit Mid delburg won. Ook 't Vierschip reist dus over een maand af naar Pijnacker. Aan het toernooi van gisteren, dat gehouden werd op de velden van korfbalverenging Togo, deden veer tien scholen uit heel Zeeland mee. HEINKENSZAND De gemeente Borsele heeft de hon derd Eftelingkaarten verloot die burgemeester Jaap Gelok enkele weken geleden kreeg als beloning voor zijn aanwezigheid bij de ope ning van de attractie Raveleijn. Vijftien clubs en verenigingen uit de gemeente hadden interesse ge toond in de entreebewijzen. Vier van hen krijgen 25 kaarten. Het zijn budovereniging Hajime, de oranjevereniging Ellewoutsdijk, tennisvereniging Goblin en speel tuinvereniging 't Zandkasteel. 's-HEERENHOEK Op de Bemhardweg-West in 's-Hee- renhoek is dinsdag omstreeks 21.30 uur een 64-jarige automobilist uit de gemeente Terneuzen betrapt op rijden onder invloed. Hij is meege gaan naar het politiebureau voor een ademanalyse. Daaruit bleek dat hij bijna driemaal de toegesta ne hoeveelheid alcohol had gedron ken. Tegen hem is proces-verbaal opgemaakt en zijn rijbewijs moest hij ter plekke inleveren. Nu met 1895,- voordeel én 7 luxe, handige en slimme extra's. U rijdt al een Kia Venga met 7 jaar garantie voor slechts €16.195,- AutoVermeulen Goes 0113-561812 autovermeulen.nl GOES Op de Grote Markt in Goes wordt op vrijdag 27 mei op de terrassen van de cafés Pubbles, Lambik en Nationaal decor het eerste Zeeuw- sche House Mafia Outdoor Festival gehouden. Na vier edities in café Pubbles is be sloten om het feest naar buiten te brengen. Het gratis festival begint om 19.00 uur en eindigt om 00.00 uur. Meer informatie op de website www.ilovezhm.nl. door Lilian Dominicus KRUININGEN - Leefbaar Reimers- waal stelt schriftelijke vragen aan het college van B&VV over het gun nen van het leerlingenvervoer aan het vervoersbedrijf Taxi Centrale Renesse. Na een Europese aanbesteding greep vervoersbedrijf Van Hoek in Yerseke naast de opdracht. De Yer- sekse onderneming, die al veertig jaar het leerlingenvervoer in de ge meente Reimerswaal verzorgt, ziet zich daarom gedwongen na de zo mer afscheid te nemen van 16 a 20 mensen. Bij veel bewoners is dat besluit in het verkeerde keelgat ge vallen. In de raadsvergadering van dins dagavond werd wethouder Hans de Kunder (CDA, onderwijs, wel zijn en zorg) al bestookt met vra gen uit de gemeenteraad. Zo vroeg Nico van der Hoest van Leefbaar Reimerswaal of hij de stukken van het bestek zou mogen inzien. Bur gemeester Jan Huisman zegde toe die te geven 'als ze in huis zijn'. Nu komen daar de schriftelijke vra gen van Leefbaar Reimerswaal bij. De fractie wil onder meer weten of het mogelijk is geweest andere gunningcriteria toe te passen op de aanbesteding van het leerlingen vervoer en waarom het college ge kozen heeft voor het criterium 'prijs'. Ook wil ze weten waarom de kwaliteitseisen zo beschreven zijn, dat er geen ruimte is voor vrije invulling van een stuk kwali teit. Verder: op welke landelijke kwaliteitsnormen is het bestek ge baseerd en welke voorwaarden en eisen zijn er door de gemeente toe gevoegd? Hoe wordt er gecontro leerd op de eisen welke in het be stek zijn opgenomen? En als laat ste: is het college voornemens zich actief in te zetten voor de compen satie van het banenverlies in de ge meente Reimerswaal? CScholen uit heel Zeeland kwamen korfballen in Goes. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 49