Docent met hernia Undessa 181 zeeland Goes' dierenasiel wil binnenkort verbouwen ONDERWIJS Lessen informatica op Calvijn College in Goes gaan gewoon Met koevoet en slok op in auto Eerste weekmarkt in Kruiningen is aanstaande donderdag 19 mei 2011 B memtmaiB®. mmfflsssms&m as <sm WMMssssmsssssisBBmi m&sesïïsssgssasBsa door Luc Oggel vmmmmmasssBmmmmmsm Vrijwilligster Wilma van de Schraaf met lobbes Fred in een van buitenver blijven, die dringend aan renovatie toe zijn. foto Willem Mieras door Lilian Dominicus goes - Dierenasiel Tussenhaven in Goes, dat in 2011 25 jaar bestaat, gaat binnenkort verbouwen. Daar om is het bestuur op zoek naar extra geld om de renovatie uit te kunnen voeren. Het dierenasiel wil onder meer langs de gemeen ten op de Bevelanden voor subsi dies. De verbouwing zal gefaseerd wor den uitgevoerd en enkele tiendui zenden euro's kosten. De katten verblijven op de eerste verdieping moeten worden aangepast, daklek- ken gerepareerd, de elektrische in stallatie verbeterd, de buitenverblij ven uitgebreid en opgeknapt, een opslagloods verwijderd en de vloe ren geëgaliseerd. „Hoeveel alles precies zal kosten, durf ik niet te zeggen", zegt bestuursvoorzitter Lia Vermuë. „We proberen alles zo low-budget mogelijk uit te voeren en waar dat kan vrijwilligers in te zetten, maar dat zal niet altijd gaan. De reparatie van het dak, dat zo lek is als een mandje, moet door professionals worden gedaan. Ook de aanpak van de elektra kun nen' we niet aan de vrijwilligers overlaten. Maar het is wel nodig omdat we nu niet tegelijkertijd al le wasmachines en drogers kun nen laten draaien. Door de onzekerheid over het wo ningbouwproject Goese Schans heeft het bestuur lange tijd renova tieplannen voor zich uitgescho ven. „Dat merk je aan het achter stallig onderhoud. Kijk, die dak goot en de regenpijp zitten aan el kaar vast met ducktape." De gemeente Goes heeft echter on langs aan die onzekerheid een ein de gemaakt. „Dit voorjaar kregen we te horen dat we nog zeker tien jaar lang in het huidige pand aan de Westhavendijk mogen blijven zitten. En dus kunnen we nu weer aan de toekomst werken", aldus Vermuë. Naast extra middelen is het die renasiel op zoek naar nieuwe be stuursleden. „Het werk hoeft niet veel tijd te kosten. Ga uit van circa een avond in.de maand." Uit het exploot d.d. 16-05-2011 van gerechtsdeurwaarder A.A.A.M.G. van Damme te Terneuzen, blijkt dat ten verzoe ke van Veerle Maria Jozefa Vereecke, wonend te Graauw, gemeente Hulst, aan Paul Omonigbo lyeyemi, thans zonder bekende woon- of verblijfplaats in Nederland en daarbuiten, is betekend de beschikking d.d. 11-05-2011 gegeven door de Rechtbank Middelburg, sector civiel recht, in de zaak van requirante als ver zoekster en gerequireerde als gereques- treerde en bij welke beschikking (onder meer) werd uitgesproken de echtscheiding in het tussen partijen gesloten huwelijk. Van dit exploot kan belanghebbende afschrift verkrijgen op onderstaand adres: VAN DAMME C.S. GERECHTSDEURWAARDERS Adres: Axelsestraat 12 4537 AJ Terneuzen T: 0115 613651 E: deurwaarders@vandamme-holland.nl iiiiiiiiijllllPM ZEEUWS VEILINGHUIS KUNST ANTIEK VEILING 24 - 25 MEI KIJKDAGEN vrijdag 20 mei 10.00 - 17.00 uur zaterdag 21 mei 10.00 - 16.00 uur maandag 23 mei 10.00 - 17.00 uur dinsdag 24 mei 10.00 - 12.00 uur www.zeeuwsveilinghuis.nl Herengracht 74, 4331 PX Middelburg Tel. 0118-650 680 T e bent ict-docent of je bent I het niet. En dus laat Arjan I Witte zich niet uit het veld f slaan door een hernia, maar geeft hij zijn leerlingen op het Calvijn College in Goes gewoon les via een internetverbinding van uit huis in Middelburg. Witte is de enige docent informati ca op het Calvijn College, dus lang durige lesuitval zou best een pro bleem zijn. „De dagen zijn erg lang als je plat moet liggen. Dus na een poosje ben ik liggend gaan in ternetten om de tijd te verdrijven. Toen bedacht ik dat ik dan ook wel online les zou kunnen geven." Dat gebeurt nu dus sinds een week of vier. Inmiddels is Witte succesvol geopereerd en kan hij ook weer rechtop zitten. Via een internetverbinding en het Belgische softwareprogramma 'Cis co WebEx meeting centre', dat de school op proef gebruikt, is Witte virtueel aanwezig in de klas. Dank zij een in het lokaal geïstalleerde breedbeeldcamera kan hij de leer lingen zien en horen en omge keerd. Het smartboard kan Witte vanuit thuis bedienen. Wel is er tij dens de les een begeleider aanwe zig om ervoor te zorgen dat het geen chaos wordt. Want verleide lijk is het natuurlijk wel om rottig heid uit te halen, terwijl de docent niet fysiek kan ingrijpen. Ook zijn achter in de klas spiegels opgehan gen om te voorkomen dat de leer lingen onder de les gaan chatten of andere dingen op hun laptop doen die niets met de les te maken hebben. Deze woensdag houden de leerlin gen zich redelijk koest, of zo lijkt het althans. Dertien whizzkids - al lemaal jongens - uit havo4 die iet als keuzevak hebben, krijgen les. Het duurt even voordat Witte goed en wel kan beginnen, er gaat tijd verloren aan het oplossen van technische ongemakken. Zo kan Witte de leerlingen in eerste in stantie wel horen, maar niet zien. Dan wordt het lastig om je vinger op te steken als je iets wil vragen. En soms loopt de verbinding even vast. „Zal je net zien, gisteren ging het perfect", zegt begeleider Arno van Rijs. Maar als alles eenmaal werkt, voelt de virtuele les al gauw heel ver trouwd. Witte houdt het tempo er goed in en het jargon vliegt je om de oren. De leerlingen krijgen les in het bouwen van een website, programmeren zoals dat heet. In groepjes moeten ze uiteindelijk een uit meerdere pagina's bestaan de internetsite maken, die wordt beoordeeld. Het virtueel doceren bevalt Arjan Witte wel, zegt hij na afloop van wilhelminadorp - Een 22-jarige Goesenaar heeft dinsdagavond zijn rijbewijs moeten inleveren. Agenten zagen rond 23.00 uur op de Langeweg bij Wilhelminadorp een voertuig stilstaan met de alarmlichten aan. Op het moment dat de politieauto bij het voertuig kwam, reed die weg richting Wil helminadorp. Na een stopteken werd in de auto een koevoet aange troffen en de 22-jarige bestuurder bleek ook onder invloed van alco hol te zijn. Hij is meegegaan naar het politiebureau waar zijn rijbe wijs werd ingevorderd. de les. „Het is een beetje improvi seren en je moet accepteren dat je er iets minder grip op hebt, de in teractie is toch wat moeizamer. Maar op zich werkt het prima." Het is volgens hem zaak een zo in teressant mogelijke les aan te bie den. „Je moet de leerlingen en thousiast maken, maar dat ze gaan chatten is eigenlijk niet te voorko men. Deze generatie groeit op met computers, het is hun manier van KRUININGEN - In Kruiningen wordt op dinsdag 31 mei de eerste week markt gehouden. De kraampjes van onder meer verkopers van vis, kaas, bloemen, kleding, kip en Vietnamese loempia's staan van 13.00 tot 17.00 uur op het Dorp splein. Met de weekmarkt komt een lang gekoesterde wens van de Reimers- waalse PvdA-fractie uit. Die heeft bijna drie jaar geleden al geopperd een weekmarkt mogelijk te ma ken. Ook de dorpsraad Kruiningen stond achter het idee. Burgemeester Jan "Huisman ver richt de feestelijke opening op dinsdag 7 juni 2011 om 14.00 uur. Havo-4-leerlingen van het Calvijn College krijgen virtueel les van docent Arjan NOG 2 DAGEN: START VERKOOP 21 MEI 2011 GROOTE MARKT 10.00-12.00 UUR HOEK GASTHUISSTRAAT-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 48