Zeeland PZC Verzet tegen Marokkaans centrum Dorpsraad baalt van uitblijven fietstunneltje MaatGarant BEVELANDËN-THOLEN 18 en 19 17 22 ZUIDVLIETSTRAAT Bewoners Goese buurt vrezen geluids- en parkeeroverlast Opdat we niet vergeten j". ill DIVERSE LOUNCE-SETS EN HEEL VEEL TEAK! WmËMÈmmtöË almanak Zintuigen Docent met hernia geeft virtueel les Mosselen groeien achter de dijk zelfs in de winter Donderdag 19 mei 2011 Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl ■8B3S&3B$HÊ8S®£53! door Luc Oggel GOES - Bewoners van de Zuidvliet- straat in Goes zijn tegen de moge lijke komst van een Marokkaanse gebeds- en gemeenschappelijke ruimte. Zij vrezen geluids- en par keeroverlast. De Vereniging Organisatie Marok kaanse Moslims in Zeeland (VOMMZ) heeft zijn oog laten vallen op het pand Zuidvlietstraat 122. Dat ge bouw staat al enkele jaren leeg. De gemeente Goes wil onder voor waarden medewerking verlenen. Zo moet de VOMMZ het gebouw aankopen én in de vergunningaan vraag precies aangeven hoe het pand gebruikt zal worden. Bewoners van de Zuidvlietstraat zijn echter verrast door de plan nen en geven in een brief aan wet houder Jo-Annes de Bat aan niet blij te zijn met de mogelijke vesti ging van het Marokkaanse cen trum. Volgens hen heeft een wijzi ging van het bestemingsplan nade len voor de hele omgeving. 'Aller- èerst kan er geluidsoverlast zijn vanuit het gebouw en de directe omgeving door bezoekers. Zoals het zich nu laat aanzien zullen be zoekers uit heel Zeeland van het pand gebruik gaan maken, waar door verkeersoverlast niet uit te sluiten valt', schrijven zij. De bewo ners zouden graag zien dat de ge meente een bijeenkomst orga niseert om hen op de hoogte te stellen van de toekomstige plan nen met het gebouw. Wethouder Jo-Annes de Bat be grijpt de vragen van de omwonen den, maar volgens hem heeft het pas zin met de buurt te gaan pra ten als er formeel een aanvraag binnenkomt. „En dat zullen we dan ook zeker doen. Maar het ver zoek ligt er al van af 2009. Daarna bleef het stil. Nu is het weer nieuw leven ingeblazen. De initia tiefnemers zullen eerst overeen stemming moeten bereiken met de eigenaar. Maar wij denken niet dat er onoverkomelijke problemen zullen zijn waarvoor geen oplos sing kan worden gevonden." De VOMMZ was gisteren niet be reikbaar voor een reactie. ^88£SE$$SSS8MSE®88i^S^ê dienst van Frankrijk tijdens de Tweede We reldoorlog in Nederland gevallen zijn. Neder land en met name Zeeland kregen steun van KAPELLE - Onder grote belangstelling zijn gis termiddag op de Franse militaire begraaf plaats van Kapelle de soldaten herdacht die in het Franse leger. Gemotoriseerde Franse troe pen kwamen vanuit Noord-Frankrijk, via Bel gië en Zeeuws-Vlaanderen over de Wester- schelde. Sinds enkele jaren wordt de Marok kaanse gemeenschap ook betrokken bij deze ceremonie. foto Willem Mieras mHMHMnnnMM door Rob Paardekam NIEUWDORP - De dorpsraad van Nieuwdorp is teleurgesteld over het feit dat er geen fietstunneltje onder de Sloegweg komt. Voorzit ter Hans van Dam vraagt zich af of de wil er wel was bij de gemeente en de provincie. Het tunneltje had moeten komen bij de grote kruising tussen Nieuw dorp en 's-Heerenhoek. De ge meente heeft geprobeerd de pro vincie zover te krijgen dat die de voorziening aanlegt, maar kreeg nul op het rekest. Gedeputeerde Kees van Beveren vindt de aanleg- kosten van 1,7 miljoen euro veel te hoog.'Het aantal fietsers dat er ge bruik van zou maken, is volgens hem te gering om deze investering te rechtvaardigen. GS vinden bo vendien dat de geplande rotonde genoeg veiligheid biedt. Volgens de dorpsraad stond allang vast dat de tunnel er niet zou ko men, ook toen het college en de provincie er pas nog over spraken. „De aanbesteding voor de Sloeweg had al plaatsgevonden, dus de pap was al gestort", aldus Van Dam. De dorpsraad is er niet van over tuigd dat een rotonde straks veilig genoeg is voor fietsers. Ze hoopt dat de gemeenteraad zich alsnog hard wil maken voor een tunnel. Tuin- Serremeubelen Is in het seizoen 2011 gevestigd in VROUWENPOLDER AAN DE DORPSDIJK 31! iul MaatGarant Tuin- Serremeubelen Dorpsdijk 31 Vrouwenpolder 0118 - 551 444 info@maatgarant.nl Tip? redactie@pzc.nl En dat meisje denkt dat ze stilaan verstand van de natuur heeft gekre gen. Dat komt door de verhuizing ja ren geleden van de stad naar het Walchers platteland. Het is gewoon een kwestie van goed kijken, oplet ten en alle zintuigen gebruiken. De ze week verkondigde ze tegen ieder een die het maar wilde weten dat het eindelijk weer zou gaan regenen. De sloot stonk namelijk verschrikkelijk en een stevige hoosbui laat dan nooit lang op zich wachten. Maar toen een bedrijf twee dagen lang li ters water uit de sloot tankte, rook ze onraad. Een gemaal had een sto ring en rioolwater was in de sloot ge sijpeld. De stank is weg zonder dat er een spatje regen is gevallen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 47