sport 12 7 NU Let op! Geld lenen kost geld sJv Kloetinge en Terneuzen vormen hart van selectie Jong Zeeland IN2013 €l?dlb0 Eventing Zeeland blijft maar groeien ThermPhos Challenger legt topspelers vast Henderson sprint naar dagzege en leiderstrui 4320% Rij de nieuwe Hyundai i30 voor eluk komt vanzelf, je moet het alleen wel pakken DE HELFT EN DE HELFT 2 Jaar 0% rente. donderdag 19 mei 2011 fSs&gsggs^^^SKSSSsasssssssiss^: door Barry van der Hooft TERNEUZEN - De selectie van Jong Zeeland verraste een jaar geleden tijdens de Esad Osmanovski Me morial Cup met het bereiken van de finale, die nipt verloren ging te gen ADO Den Haag (o-i). Tijdens de vijfde editie van het toernooi - dat een ode is aan de getalenteerde voetballer van Breskens die in no vember 2004 overleed - zal Jong Zeeland opnieuw willen verras sen. Dat zal dan wel moeten gebeu ren met een enigszins gehavende selectie. Door de nacompetitieverplichtin- gen van onder meer Terneuzense Boys, Arnemuiden, VC Vlissingen, RCS, Goes en HW'24 kan geen be roep worden gedaan op spelers van die clubs. Zaterdag-hoofdklas ser Kloetinge en het naar de eerste klasse gepromoveerde Terneuzen zijn daardoor nu de hofleveran ciers met ieder vijf spelers. Op de lijst van spelers staat met Rick Wiegmans, die eerder dit sei zoen opstapte bij VC Vlissingen, één keeper. Can Kiran is met zijn zeventien jaar veruit de jongste speler. De middenvelder van Ter- neuzen speelde afgelopen maan dag nog een proefwedstrijd bij Willem II. Josimar Pattinama staat ook op de lijst, maar speelt zater dag met Hoek de bekerfinale tegen UNA. De spits kan waarschijnlijk op zondag wel meedoen. Jong Zeeland, dat wordt begeleid door de coaches Robbie de Muynck (Breskens) en Jos van Bel- zen (Nieuwdorp), is bij het twee daagse toernooi in Breskens inge deeld in poule A, samen met AZ, FC Utrecht, Club Brugge, Racing Genk en Lokeren, dat zaterdagmid dag de eerste tegenstander is. In poule B neemt Breskens onder 23 jaar het op tegen FC Twente, NAC, RBC, Germinal Beerschot Antwer pen en Standard Luik. De vijfde editie van de Esad Os manovski Memorial Cup gaat za terdag om 13.00 uur van start op sportpark Baersande. De laatste wedstrijden zijn die dag rond 18.00 uur klaar. Op zondag gaat het toernooi om 9.00 uur verder. De finale staat om 16.30 uur gepro grammeerd. De voorgaande vier edties werden gewonnen door Me- relbeke, Lokeren, RBC en ADO. Selectie Jong Zeeland: Rick Wieg mans (geen club), Björn Quartel, Etien- ne Mallie, Mark Schuit, Ingmar Quist, Rick Mulder (allen Kloetinge), Jordy van Bremen, Fabian Wilson, Robbin Dekker, Tom Janssen, Can Kiran (allen Terneuzen), Rob den Engelsman (Noad'67), Mitchell van Belzen, Tho mas Mattheijer (beiden SSV'65), Teun Rentmeester, Janick van As (beiden Nieuwdorp), Bart van den Hemel (Aar denburg), Arvin de Witte (WHS), Tom Blomaard (Bruse Boys), Josimar Pattina ma (Hoek). Coaches: Robbie de Muyn ck en Jos van Belzen. UITSLAGEN ggll WIELRENNEN Castelfïdardo. Ronde van Italië. Elfde etap pe, Tortoreto Lido - Castelfïdardo: 1. Gadret (Fra) 142 km in 3.33.11, 2. Rodriguez (Spa), 3. Visconti (Ita), 4. Serpa (Col), 5. Contador (Spa), 6. Kreuziger (Tsj), 7. Cataldo (Ita), 8. Scarponi (Ita), 9. Lastras (Spa), 10. Nibali (Ita)' 11. Mentsjov (Rus). Algemeen klassement: 1. Contador 40.37.51, 2. Sivtsov (WRu) 0.59, 3. Nibali 1.21, 4. Le Me- vel (Fra) 1.28, 5. Scarponi, 6. Arroyo (Spa) 1.37, 7. Kreuziger 1.41, 8. Serpa 1.47, 9. Catal do 2.21,10. Carrara (Ita)' 16. Mentsjov 3.18. Olst. Olympia's Tour. Tweede etappe: Noord- wijk - Olst: 1. Stroetinga (Ned) 4.17.54, 2. Ha vik (Ned), 3. Rowe (GBr), 4. Ariesen (Ned), 5. Markus (Ned), 6. Kamphuis (Ned), 7. Bol 9. Wippert, 10. Raymond Kreder, 11. Te Brake, 18. Wesley Kreder, 19. De Beer. Algemeen klassement: 1. Bol 7.46.03, 2. Pfingsten (Dui) 0.09, 3. Stroetinga 0.10, 4. Ro we 0.11, 5. Hepburn (Aus) 0.17, 6. Durbridge (Aus) 0.18, 8. Havik 0.19, 9. Hamelink 0.21, 11. Oostlander 0.22, 13. Sinkeldam 0.24, 16. Dumoulin 0.25, 17. Van der Zwet 0.26, 18. Hofland 0.27, 19. Koning 0.27, 20. Raymond Kreder 0.28. TENNIS Straatsburg. Vrouwen. Tweede ronde: Petko- vic (Dui/2) - Zhang Shuai (Chn) 6-1 6-3, Lucic (Kro) - Dokic (Aus) 6-2 6-2, Kirilenko (Rus/5) - Pous (Spa) 6-3 3-6 7-6 (5). Nice. Mannen. Tweede ronde: Haase (Ned) - Stachovski (Oek) 6-2 6-4, Dolgopolov jr. (Oek/5) - Riba (Spa) 7-6 (5) 7-6 (5), Almagro (Spa/3) - Berlocq (Arg) 6-7 (5) 6-4 6-3. MIDDELBURG De organisatie van het ThermPhos Challenger Zeeland tennistoernooi heeft een aantal topspelers vastge legd. Gisteren werd bekend dat Ele na Bovina haar opwachting zal ma ken in Middelburg. Ze haalde in 2002 de kwartfinale van de US Open. Ook Angelique van der Meet, Lesley Kerkhove en Richel Hogenkamp doen mee. MODESTO De Nieuw-Zeelandse wielrenner Greg Henderson heeft de tweede etappe van de Ronde van Califor nia gewonnen. De coureur van Team Sky klopte in een spurt de Ar gentijn Juan Jose Haedo en de Noorse wereldkampioen Thor Hus- hovd. Dankzij de bijbehorende bo nificatieseconden mag hij in de lei derstrui aan de derde rit beginnen. door Lucien Roeiandt VROUWENPOLDER - Manege De Eendracht in Vrouwenpolder staat zaterdag en zondag in het teken van de hippische Eventingsport. Het is het enige in zijn soort in Zeeland. De wedstrijd is uitge groeid tot een begrip bij de liefheb ber van de samengestelde wed strijdsport. Met driehonderd deel nemers wordt er alweer een nieuw record gevestigd en is de wedstrijd uitgegroeid tot een van de toonaangevende Zeeuwse spor tevenementen. Maar er gebeurt meer. Na een aan tal jaren zonder kapitein op de brug, staat nu René van de Veer als voorzitter aan het roer. Ook de naam van de Stichting Promotie SGW Zuid-West is veranderd in Eventing Zeeland. Van de Veer: „Ik ben een bewonderaar van de samengestelde wedstrijdsport, of de eventing zoals we het tegen woordig noemen. Wat is er nu mooier dan alle disciplines - dres suur, springen en cross - in een wedstrijd? Toen mij vorig jaar werd gevraagd voorzitter te wor den, had ik niet lang bedenktijd nodig. Met een prima organisatie en een honderdtal enthousiaste vrijwilligers kom ik in een ge spreid bed terecht." Van de Veer vindt de enorme belangstelling niet vreemd. „Ons evenement wordt door de deelnemers gezien als een perfecte leerschool. Drie volle rubrieken in de klasse B, L en M is hiervan het bewijs. En het zijn echt niet uitsluitend beginne lingen die hier aan de start komen. Internationals, zoals Marcelle de Kam en Jan van Beek, om maar en kele te noemen." Het paarden sportevenement gaat verder onder de naam Eventing Zeeland. „Deze benaming moet er voor zorgen dat het meer de aandacht gaat trekken van een breder publiek", vertelt Van de Veer. „Hiermee wordt tege moet gekomen aan het hoofddoel van de stichting: het promoten van de meest veelzijdige tak van de paardensport." THinKinG. dew HYUnDHI possibilities. If en betaal de rest rentevrij over 2 jaar. www.hyundai.n JAAR DRIEDUBBELE GARANTIE Gonoomde piljtnn fijn incl, BTW en BPM en oxcl. kosten rijklaar mnkeni laktooslag on varwijdonngsbijdragn. Aankoopprijs Kredietlimiet Z'iraamf9 ónSS' maanden verboeding van°heffiiet Afgebeelde modellen kunnen arwijken van standaarduitvoering. Afgebeelde Hyundai i30 CW heeft «on rneerpi ijs. Enetgielabel en wegenbclastingvrijstellmg ij afhankelijk van de verkrijgbare uilvoering. Actie is alleen geldig Hyundai i30CW15 245.007 622.507.622.60€0.0000%24€0.002.622.50 op de Hyundai ilO Hyundai 120. Hyundai i30 ori Hyundai i.30 CW en geldt op de consumentenprijs exd opiw, Na 2 jaar kunt u gebruik maken van hel doorlopend krediet me. een effectief rentepercentage van 5.9% (op basis van de huidige.entestand). Voor de vooraarden verwijten wij u naar de brochure. Genoemde accessoires en overige kosten. Betaling 2e helft uiterlijk 2 jaar na -egistratiedatum. Geldt niet op ac.iemodellen prijren tijn incl BTW en BPM en excl. koslen rijklaar maken, laktoeslag en verwijderingsbijdrage, Afgebeelde modellen kunnen alwijkon van do standaarduilvooring. Dil aanbod bolioll een uitgosiolde betaling Vo°'dB voorwaarden verwijten wij naar de brochure. Druk- en totloulon voorbehouden Acne geldig mer dalum en dooilopendkiedietvan Hyundai Financial Services. Hyundai Financial Services bemiddelt, in financiering van Alpha Credit Nederland (Vergunmngnmmor 1201251BI. Toesting on registratie bij hel BKR le koopovereenkomst vanal 15 april 2011 met oen uiterste rogislratiodatum van 30 juni 2011 Vraag uw denim Tïel Prijs- en renlcwijtigingen voorbehouden. Prospoclus verkrijgbaar via www.hyundai.nl naar de voorwaarden. Gecombineerd brandstofverbruik: 4,4 - 6,9 (1/100 km) 22,7 -14,5 (km/I); CO2 - emissie: 115 -162 (g/km). Uitstoot- en brandstofverbruikgegevens zijn gebaseerd op tests die zijn uitgevoerd volgens Europese Verordening 715/2007/EEG. TERNEUZEN: GARAGE VERBRUGGE B.V., INDUSTRIEWEG 37, TEL. 0115-681200. Er over praten is één. Doen is twee. Laten we beginnen met twee. Betaal vandaag 50% van je nieuwe Hyundai i30. Vaak is de inruil van je huidige auto al voldoende. De andere 50% volgt over twee jaar; rentevrij. De garantie loopt maar liefst vijf jaar door. Hoeveel kilometers je ook rijdt. Genoeg gepraat. Waarom nog aarzelen. Maak jezelf blij.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 45