261 sport Zeeuwse Par-3 competitie is blijvertje Duo-volleybaltoernooi opnieuw sterk bezet Lamswaarde In bijna elke kern wonen (oud-) sporters, bestuurders, trainers of vrijwilligers die een verhaal waard zijn. In de rubriek Kris-kras door Zeeuws-Vlaanderen worden zij in de schijnwerper gezet. Vandaag in deel 50: Piet Mahu. Ingrid en Piet Mahu zijn gek op golfen. Belgen achter de hand. Vanwege ons grote Vlaamse achterland zijn die in groten getale lid bij ons." Mahu, uiteraard een fervent golf- liefhebber, spreekt over een totaal andere tak van sport als het om Par-3 gaat. „Het lange spel ont breekt, omdat je op holes van hooguit 120 meter speelt. Er wordt dus heel veel zelfbeheersing van de spelers gevraagd. Grote afstan den zijn er niet, voor de rest komt alles aan bod: swingen, chippen en ga zo maar door. Par-3 is een uitstekende manier om aan je tech niek te werken. Vooral het korte spel verbetert er spectaculair door. Verder leert de praktijk dat men sen die op korte banen goed uit de voeten kunnen, moeiteloos hun ronde lopen op een lange baan." Mahu had nooit kunnen bevroe den dat de lap landbouwgrond waarop de door hemzelf ontwor pen short-golfbaan (met holes tus sen de dertig en zeventig meter) en de par 3-baan (zes holes van ne gentig tot 150 meter) van de Pau- lus Petrushoeve liggen, in zeer korte tijd zouden uitgroeien tot het succes die ze nu zijn. De club telt 250 leden, van wie een aantal meedoet aan de interne competi tie op woensdagavond. Desge wenst kunnen ze ook terecht op de 165 meter lange driving range (met twaalf overdekte, verlichte plaatsen) om hun afslag te oefe nen. „Het is inderdaad snel ge gaan. Deels heb ik er ook wel een verklaring voor. En dat is onze gro te laagdrempeligheid. Je hoeft niet per se te kunnen golfen. Na een korte instructie kan iedereen bij ons aan de slag. We leiden zelfs op voor het golfvaardigheidsbewijs. Een uitrusting hoeft ook niet te worden aangeschaft. En we probe ren telkens te vernieuwen. De vele waterpartijen op onze baan ma ken de uitdaging al heel groot, maar binnenkort beginnen we met de aanleg van bunkers. Dat trekt ook weer publiek." Mahu deed zijn inspiratie voor de banen in Lamswaarde op tijdens bezoekjes aan gerenommeerde foto Camile Schelstraete golfbanen in plaatsen zoals Sitges, Arras en Bossenstein. Inmiddels broedt hij alweer op andere plan nen. Hij zou graag een Zeeuws kampioenschap longhitting hou den. „Want ook al ligt mijn hart in grote mate bij het short golf en de Par 3-competitie, die lange, harde klappen blijven toch sensationeel. Een beetje speler legt 'm zo drie honderd meter weg. Echt machtig om te zien. En voor mij ook vol doende reden te proberen om er een titelstrijd aan te verbinden." donderdag 19 mei 2011 door René van Stee lamswaarde - De Zeeuwse golf- wereld maakte onlangs kennis met een nieuw fenomeen: de Par-3 competitie. Al na twee speelron des is duidelijk dat deze tak van de golfsport een blijvertje wordt. „Het enthousiasme is groot. Vol gend jaar zal het aantal deelnemen de clubs zo goed als zeker uitbrei den", zegt Piet Mahu van de Petrus Paulushoeve in Lams waarde. De Oost-Zeeuws-Vlaming is één van de initiatiefnemers van de Par-3 competitie, ruwweg een ver korte vorm van een gewone golf- wedstrijd die wordt gespeeld op een kleinere par-3 baan. „Een der gelijke opzet is ideaal voor mensen die niet zo veel tijd hebben om een grote baan met achttien holes te lopen vanwege hun werk of an dere bezigheden. Ook voor oudere golfspelers is deze competitie een goede manier om te kunnen blij ven genieten van hun favoriete sport. Een wedstrijd duurt hoog uit twee uur. En je komt nog eens ergens. Ook vanuit die behoefte is de competitie ontstaan." Naast de Petrus Paulus Hoeve, waaraan ook een horecagelegen heid is verbonden, doen aan de Par 3-competitie Grevelingenhout (Bruinisse), De Goese Golf (Goes), De Molenberg (Burgh-Haamste- de) en Akkermans Leisure en Golf (De Heen) mee. Volgend jaar sluit waarschijnlijk ook Burggolf uit Middelburg aan. Er zijn dit seK zoen vijf speelrondes, waarin tel kens twee keer negen holes wor den gelopen. De teams, twee per aangesloten club, bestaan uit twee spelers en een reserve. Alle clubs kunnen ook individuele deelne mers laten meedoen om dagprij zen. „Óp een speeldag is er altijd 36 man bezig. Ons team bestaat uit meerdere spelers en speelsters die om toerbeurt worden ingezet. Daardoor komt iedereen aan zijn of haar trekken." De toppers van de Petrus Pau lushoeve, in de Par 3-competitie stevige middenmoters, zijn het koppel Bert van Hove/Hilde Bekx uit Graauw en de Hulstenaren Luc Missiaen en Mare Peeters. „En we hebben we natuurlijk nog enkele door Peter van Kouteren SAS VAN CENT - Met de inschrij ving van 54 teams is de negende editie van het duo-volleybaltoer nooi in Sas van Gent zaterdag op nieuw bij voorbaat een succes. Or ganisator Ronny Winne, die na acht succesvolle jaargangen heeft ingespeeld op de wensen van de deelnemers, is bovendien heel te vreden over de sterkte van het deelnemersveld. Winne, manusje-van-alles bij de Sasse vereniging Savok, stelt vast dat het toernooi bij de vrouwen volgend seizoen een kwaliteitsin jectie mag hebben. Bij de mannen en de gemengde teams verwacht de initiatiefnemer op een klein veld echter volleybal van meer dan behoorlijk niveau. „Frank Audenaerd en Christian Boeije (beiden Voorwaarts), de winnaars van vorig jaar, zijn weer van de partij. Van Tim van Acker en Tommy van Overmeeren (even eens Voorwaarts) verwacht ik ook veel en Koen Koutstaal en Davy Hoffman (beiden ex-Morres/ Hulst) zouden wel eens outsiders kunnen zijn." Bij de gemengde ploegen valt voor al het groot aantal sterke Belgische teams op. Bij de vrouwen ont breekt het winnende tweetal van vorig jaar. Ronny Winne heeft met het uitwijken naar de zater dagmiddag met zijn succesvolle for mule ingespeeld op de wensen van de deelnemers. „Het zijn mijn klanten", vertelt hij. „Ik wil klantvriendelijk zijn en het voor hen zo aantrekkelijk mo gelijk maken om in te schrijven. Ik houd om de twee jaar een enquê te. Vorig jaar, toen het toernooi nog op vrijdagavond werd ge speeld, bleek dat veel deelnemers meer speeltijd wilden. Eerder be ginnen was geen optie, omdat mensen aangaven vanwege hun werk niet op tijd te kunnen zijn. Het alternatief om langer door te laten spelen was ook niet haalbaar, omdat het te laat zou worden voor de sporthalbeheerder. Het spelen op zaterdag was voor tachtig pro cent van de deelnemers van vorig jaar een optie." Het duo-volleybaltoernooi, dat in de gemeentelijke sporthal van Sas van Gent wordt gespeeld, begint zaterdag om 13.00 uur. De prijsuit reiking is omstreeks 17.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 44