aan te slepen VERTROUW ME, BINNEN 2 MINUTEN WETEN WE ALLES zeeland 121 Nachtelijke voet- en fietstocht Oostakker Z2.NL 3D TV kijken... ...Loewe LED TV 3D! bijna veertig jaar van Leonidas bonbons Tessa de Belie vertelt over werk in Afrika Gedeputeerde vertelt over centrum 't Zwin Workshops en demonstraties bij Toonbeeld www.binnenuit.nl www.binnenuit.nl Toerclub Axel houdt Diekentocht Opstapdagen bij reddingsbrigade MA tlm VR: 10:00 uur 16:00 uur 22:00 uur ZA en ZO: 18:00 uur donderdag 19 mei 2011 in de boetiek in Hulst. Bovenop op de voorgrond de befaamde Manon Café, fotografie Peter Nicolai dichtgeplakt. Ergens wel jammer, want vroeger wilde ik in het maga zijn nog wel eens een bonbon uit de bakken pikken. Nu kan dat dus niet meer." Dat wil overigens niet zeggen dat Van Maele bijna geen bonbons meer eet. „Toch wel. Ik kom bijna elke dag in de winkel in Hulst en dan eet ik er toch altijd wel een of twee, liefst de Marron, de bonbon in de vorm van een hazelnoot met pralinévulling." Van Maele is trots op de winkel in Hulst, die sinds 2002 in de Gentse- straat is gevestigd. „Het is, als je wilt, een conceptstore. De winkel ziet eruit zoals een Leonidasboe- tiek eruit hoort te zien; overweldi gend aanbod, netjes gepresen teerd. Als er Duitse klanten zijn die een eigen Leonidaswinkel wil len beginnen, nemen we hen mee naar Hulst om hen te laten zien hoe ze het zouden kunnen doen." In Terneuzen is een Leonidas shop-in-shop bij snoepwinkel Ja- min en sinds maart zit er in Sluis TERNEUZEN Tessa de Belie vertelt vanavond in de bibliotheek in Terneuzen over haar ervaringen met ontwikke lingswerk. De Belie werkte al een poos in Uganda en gaat komende zomer naar Malawi. De lezing begint om 19.30 uur. En tree kost 3,50 euro voor leden van de bibliotheek en 5 euro voor niet-leden. KNOKKE Gedeputeerde Guido Decorte van de provincie West-Vlaanderen licht komende zaterdag de keuze toe voor het ontwerp van de nieuwe bezoekerscentra voor Het Zwin, in Knokke en bij Cadzand-Bad. Dat doet hij vanaf 16.00 uur in het Zwinpark bij Knokke-Heist Toe gang is gratis; vooraf inschrijven via cdenv.knokkeheist@gmail.com. terneuzen - Kunstinstituut Toon beeld in Terneuzen houdt komen de zaterdag open dag. Iedereen met interesse voor zaken als mu ziek, beeldende kunst en toneel is welkom. Bezoekers van alle leeftijden kun nen vanaf 11.00 uur gratis mee doen aan onder meer workshops schilderen, tekenen, beeldhouwen, boetseren, grafiek, fotografie en to neel. Vanaf 13.00 uur laten muziekcursis- ten horen wat ze geleerd hebben en om 14.00 uur begint een Panta Rei Cursusmarkt. Ook treden er verschillende band jes en klassieke ensembles op. Ver der is het cursusaanbod voor ko mend seizoen te bekijken en kan worden aangemeld voor die cur sussen. De open dag duurt tot 17.00 uur en vindt plaats in het Toonbeeldge bouw aan de Bellamystraat in Ter neuzen. westdorpe - Voor de vijfde keer wordt vanuit Westdorpe een 55 ki lometer lange nachtvoet- en fiets tocht gehouden naar Oostakker, het Vlaamse Lourdes. Dat gebeurt in de nacht van zaterdag 4 op zon dag 5 juni. Na een onderbreking van 40 jaar werd de traditie om op bedevaart naar Oostakker te gaan vijf jaar ge leden weer in ere hersteld. Met een nog altijd stijgend aantal deel nemers. Zoals elk jaar vertrekken de wande laars kort na middernacht vanaf de kerk in Westdorpe, vervolgens de fietsers rond 4.30 uur en ten slotte om 6.00 uur de mensen die liever met de auto gaan. Het is de bedoeling dat alle bedevaartgan gers op tijd aankomen voor de eu charistieviering in de basiliek om 7.00 uur. Pastoor Emiel Erpelinck leidt de dienst. Daarna is er een ge zamenlijke maaltijd en een bezoek aan de Mariagrot. Om 9.15 uur ver trekken de wandelaars weer naar Westdorpe, een half uur later ge volgd door de fietsers. Deelname kost 7,50 euro. Info en opgave bij Carl de Hulsters, 0115-452271, of cdehulsters@zeelandnet.nl. een Leonidas chocolates café, waar ook koffie en ijs te verkrijgen is. Van Maele werkt nu aan een webshop. „De uitdaging is de ver pakking. Hoe krijgen we de prali nes door de brievenbus?" Hemelaar Van Campenhout Opgericht in 1974. Biedt werk aan zeven medewer kers. De eerste Zeeuwse Leonidas bon bonwinkel opende in Hulst. HVC runt de Leonidasboetieks in Hulsten Sluis. HVC is daarnaast groothandelaar van Leonidaspralines voor Zeeuws-Vlaanderen en voor Duits land; in totaal 53 verkooppunten. Gewerkt wordt aan een webshop; verse pralines aan huis bezorgd. Voor de Leonidaswinkel in Sluis worden vakantiewerkers gezocht! www.leonidasbonbons.nl AXEL Toerclub Axel houdt komende za terdag de Diekentocht, over rustige Zeeuws-Vlaamse wegen. Deelne mers kunnen kiezen uit 40, 70 en 120 kilometer. Vertrekken kan tussen 7.30 uur en 12.00 uur (langste afstand tot 10.00 uur) vanaf café Cambrinus op de Markt in Axel. De twee langste afstanden hebben een tussenstop in Driewegen. KLOOSTERZANDE De reddingsbrigade Kloosterzande houdt vanavond en volgende week donderdag open oefenavonden. Iedereen met minstens een A-diplo- ma mag om 19.00 uur kennis ko men maken en zich eventueel opge ven voor vervolglessen. De opstaplessen vinden plaats in zwembad De Honte in Kloosterzan de en duren een uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 41