voor dat ene grote ongeval Wi zeeland 13 _l U, Strippenkaart is vanaf 7 juli niet langer geldig in Zeeuwse bussen Grijze werkers Vismarkt in Veere commentaar I 1 Trainews door naar finale Jong Ondernemen donderdag 19 mei 2011 Type ongeval schip-schip schip-object stranding anders Schade door hekgolven 20 18 16 breken trossen en draden 14 vollopen 312 anders (scheepsromp, infrastructuur) Gegevens t/m 1999 niet volledig. A.s. zaterdag bij de stadshaven van 10.00 - 16.00 uur. Trefwoorden: klein en gezellig! 2E Felix Binicewicz, Donja Odijk bron Gemeenschappelijke Nautische Autoriteit Ingebruikname Ingebruikname Zware schade Het Russische Autoboot Tricolor Pelican 1 aan de Containerschip Hansa Tanker Zennestroom vaart verkeersposten Schelderadarketen vrachtschip Aya containerschip Pioner vast bij Kruiningen grond bij aanvaring Centurion loopt vast omhoog bij binnenvaren Onegi kapseist bijna bij Land van Saeftinge haven Terneuzen L 1985 1990 1995 2000 2005 2010 erkgevers en vak bonden willen de positie van de grijze werkne mer drastisch versterken. Uit de moeizame onderhandelin gen over de toekomst van de pensioenen kan blijkbaar toch iets moois voortkomen. Het is hard nodig om anders naar 55-pIussers te kijken. Ze ker nu de pensioenleeftijd op schuift, en deze mensen nog tien tot twaalf jaar aan de bak moeten, is het zaak om het fou te beeld, dat ze duur zijn en on productief, te corrigeren. De 'vitaliteitsregeling' waar de sociale partners nit op broeden, lijkt daarvoor een goed instru ment. Voorwaarde is wel, dat de overheid werkgevers helpt om hun oudere werknemers maatwerk aan te bieden. Want de mogelijkheden van 55-plus- sers lopen nogal uiteen. En het is natuurlijk ook zaak dat de 55-plussers zélf deze mogelijk heden en regelingen omarmen. Ze hebben een goede reden om dat te doen: wie vastloopt in een baan en blijft zitten, gooit een deel van zijn leven weg. Dat is zonde. IWWSBMWBBaBgBa Bekijk het videojournaal 'Zeeland in twee minuten' via jouw compu ter, tablet of telefoon: www.z2.nl STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto door Joeri Wisse ZIERIKZEE - Nog zeven weken en dan is het gedaan met de strippen kaart in Zeeland. Het vertrouwde betaalmiddel is vanaf 7 juli niet lan ger geldig in Zeeuwse bussen. Ook de mogelijkheid om een kaartje met de chipknip te kopen ver dwijnt. In de provincie Zuid-Holland is de strippenkaart vanaf vandaag afge schaft en kan alleen nog maar met de OV-chipkaart worden gereisd. Zeeuwen zijn ook na 7 juli niet vol ledig aangewezen op de OV-chip kaart; voorlopig blijft het mogelijk om met contant geld bij de bus chauffeur kleine papieren strippen kaarten te kopen. Het tarief daar van is echter hoger dan bij reizen met de OV-chipkaart. Ook de pa pieren abonnementen blijven voorlopig in omloop. De korting voor ouderen (65-plus) en kinde ren (4 tot 11 jaar) blijft bestaan. Bij persoonlijke OV-chipkaarten wordt automatisch een lager tarief gerekend, vergelijkbaar met de ro ze strippenkaart. Zeeuwen kunnen via de website www.zeeuwseovchipkaart.nl gratis via een OV-chipkaart bestellen. MIDDELBURG - Het studentenbedrijf Trainews heeft de landelijke finale van Jong Ondernemen (JO) be reikt. Dat is gisteren tijdens de halve fina le in Amsterdam bekendgemaakt. De mbo'ers van het Hoornbeeck College uit Goes zijn de enige die Zeeland in de finale vertegenwoor digen. SC Engineering, het bedrijf van HZ-studenten, wist de finale niet te bereiken. „De concurrentie was hevig; de fi nale werd op zeer hoog niveau ge speeld", zegt Daniël van Iwaarden, directeur van Trainews. „Alle deel nemers moesten een virtueel spel spelen, dat gericht is op onderne men. Dat is bij ons goed gelukt." Daan Jurry, coördinator JO Zeeland is ook blij: „Het is een goede pro motie voor Zeeland. Trainews deed het perfect. Het virtuele spel is echt niet zo gemakkelijk." Van de zestien deelnemers zijn. er acht door naar de landelijke finale, die 16 juni in Aalsmeer wordt ge houden. Op werf De Haas in Maassluis wordt de laatste hand gelegd aan twee commandovaartuigen die na de zomer in de vaart komen op de Westerschelde. De stuurhut is aan de achterkant uitgebouwd met een controleruimte waarin de modernste communicatie-apparatuur is aangebracht. foto Edu Calicher

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 3